Buďtea nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 2789100

Roman Týc Vystřel vocaď

Roman Týc Vystřel vocaď

Kniha měla být původně běžným výstavním katalogem. Postupně se však ukázalo, nakolik vyrůstají jednotlivé motivy výstav (matka, otec, děda) z vlastní osobní zkušenosti, až začala vznikat výpověď nad rámec běžného doprovodného výstavního textu. Roman Týc Vystřel vocaď je ideálním vánočním dárkem. Celý popis
729 Kč
Zboží od: MALL
729 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
Vrácení zdarma přes Zásilkovnu
S novou kartou za

Již dnes na výdejním místě
Již zítra na vaší adrese

Získejte možnost vrácení zboží do 2 měsíců po nákupu

Získejte možnost vrácení nepoškozeného zboží do 2 měsíců po nákupu. Pro získání více informací o službě přejděte do sekce „Vše o nákupu“.

Popis

Roman Týc Vystřel vocaď

Vlastnosti

  • Kniha měla být původně běžným výstavním katalogem. Postupně se však ukázalo, nakolik vyrůstají jednotlivé motivy výstav (matka, otec, děda) z vlastní osobní zkušenosti, až začala vznikat výpověď nad rámec běžného doprovodného výstavního textu. Nejde o pouhou prezentaci dosavadní tvorby, ale spíše o ilustraci autorovy tvůrčí inspirace. Kniha Vystřel vocaď přibližuje Týcova východiska, líčí genezi jednotlivých netradičních postupů, ale kromě toho reaguje i na témata s autorem spojená – ať už je to jeho působení ve skupině Ztohoven, nebo umělecké intervence ve veřejném prostoru a z toho vyplývající kontroverze. Všechno podané v dikci fragmentu a meandrovitých odboček se nakonec slévá v ucelenou výpověď o vlastní tvorbě jako o vyrovnávání se s rodinnou historií, jež by byla jen velmi těžko zaznamenatelná současným kunsthistorickým jazykem.

O autorovi

  • Roman Týc *1974 je výtvarný umělec, který se do povědomí médií a veřejnosti dostal zejména díky akcím umělecké aktivistické skupiny Ztohoven, jíž je spoluzakladatelem. Skupina se kromě mnoha kontroverzních projektů jako např. Mediální realita (atomový výbuch v živém vysílání České televize), Morální reforma (rozesílání fiktivních SMS zpráv mezi poslanci parlamentu), či výměna prezidentská standarty za obří rudé trenky, zasloužila o založení krypto think tanku Paralelní Polis. Svou samostatnou tvorbu představil v pražské DSC Gallery na dosud třech výstavách – Grave Robber (2011), Jen blbni, zkazíš to všem… (2014) a Im Boden (2017). V roce 2020 vyšla jeho monografie s názvem Vystřel Vocaď, ve které uceleně odvyprávěl svůj osobní příběh, jenž za jeho dosavadní uměleckou tvorbou stál. V současné době žije a pracuje v Praze.