Roman Týc Vystřel vocaď

Roman Týc Vystřel vocaď

Kniha měla být původně běžným výstavním katalogem. Postupně se však ukázalo, nakolik vyrůstají jednotlivé motivy výstav (matka, otec, děda) z vlastní osobní zkušenosti, až začala vznikat výpověď nad rámec běžného doprovodného výstavního textu. Roman Týc Vystřel vocaď je ideálním vánočním dárkem. Celý popis
Od prodejce MALL
700 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.

Skladem 5+ kusů

Již zítra k osobnímu odběru
Prodejny
 
Již zítra na vaší adrese
Možnosti doručení
 

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 2789100

Popis

Roman Týc Vystřel vocaď

Vlastnosti

  • Kniha měla být původně běžným výstavním katalogem. Postupně se však ukázalo, nakolik vyrůstají jednotlivé motivy výstav (matka, otec, děda) z vlastní osobní zkušenosti, až začala vznikat výpověď nad rámec běžného doprovodného výstavního textu. Nejde o pouhou prezentaci dosavadní tvorby, ale spíše o ilustraci autorovy tvůrčí inspirace. Kniha Vystřel vocaď přibližuje Týcova východiska, líčí genezi jednotlivých netradičních postupů, ale kromě toho reaguje i na témata s autorem spojená – ať už je to jeho působení ve skupině Ztohoven, nebo umělecké intervence ve veřejném prostoru a z toho vyplývající kontroverze. Všechno podané v dikci fragmentu a meandrovitých odboček se nakonec slévá v ucelenou výpověď o vlastní tvorbě jako o vyrovnávání se s rodinnou historií, jež by byla jen velmi těžko zaznamenatelná současným kunsthistorickým jazykem.

O autorovi

  • Roman Týc *1974 je výtvarný umělec, který se do povědomí médií a veřejnosti dostal zejména díky akcím umělecké aktivistické skupiny Ztohoven, jíž je spoluzakladatelem. Skupina se kromě mnoha kontroverzních projektů jako např. Mediální realita (atomový výbuch v živém vysílání České televize), Morální reforma (rozesílání fiktivních SMS zpráv mezi poslanci parlamentu), či výměna prezidentská standarty za obří rudé trenky, zasloužila o založení krypto think tanku Paralelní Polis. Svou samostatnou tvorbu představil v pražské DSC Gallery na dosud třech výstavách – Grave Robber (2011), Jen blbni, zkazíš to všem… (2014) a Im Boden (2017). V roce 2020 vyšla jeho monografie s názvem Vystřel Vocaď, ve které uceleně odvyprávěl svůj osobní příběh, jenž za jeho dosavadní uměleckou tvorbou stál. V současné době žije a pracuje v Praze.