Jaroslav Flegr: Evoluční tání aneb o původu rodů
345 Kč 310 Kč

Kniha volně navazuje na předchozí dílo Zamrzlá evoluce aneb Je to jinak, pane Darwin a představuje teorii zamrzlé evoluce poprvé v celé šíři. Jak mohou podle této teorie pohlavně se rozmnožující druhy evolučně odpovídat na přirozený i umělý výběr? A co se děje pak?

Alena Breuerová: Tajný život hub - Zázraky skrytého světa
349 Kč 314 Kč

Jsou vládkyněmi světa plného superlativů, nad nimiž se tají dech, zarážejících skutečností, překvapivých partnerství a nevyřešených hádanek. Setkáte se s aristokraty i vychytralými podvodníky, se vstřícnými komunikátory a čaroději schopnými zázračné proměny.

Andrea Frommherz: Kameny v přírodní dílně
438 Kč 394 Kč

Podněty pro práci s kameny, s nimiž můžeme získat radost ze hry a povzbudit svou fantazii a tvořivost. Kameny povzbuzují naše smyslné prožívání, pobízejí nás pozorovat, prozkoumávat, hmatat i čichat.

Antonín Hrbek: Naše šťastné kameny
250 Kč 225 Kč

Kniha Naše šťastné kameny je určena pro nejširší veřejnost. Úvodní část je věnována vlivu šťastných kamenů na lidský organismus.

Bill Curtsinger: Příroda Od pólu k pólu
999 Kč 899 Kč

Moře-řeky-jezera, pro nás suchozemce, svět, kam se bez technických prostředků nepodíváme. Pod vodní hladinou pokrývající vetší část naší planety jsou ukryta nespočetná tajemství a nepopsatelná krása.

Bohumil Kotlík: VZORKOVÁNÍ II - Životní prostředí
495 Kč 445 Kč

Vzorkování stojí na začátku analytického procesu a pokud se neudělá správně, další postup (úprava vzorku, analýza, interpretace výsledků) ztrácí smysl. I proto jsme se rozhodli vytvořit ucelený komplet knih o vzorkování.

Christof Rohrbach: Radiestezie
260 Kč 234 Kč

Kniha je mimořádně zajímavou a užitečnou učebnicí radiestézie, čili práce s kyvadlem a dalšími pomůckami radiestéta při práci na zjišťování vodních zdrojů, vhodnosti stavební parcely, zdraví apodobně.

Daniela Straußová: Ptáci na naší zahradě
249 Kč 224 Kč

Milovníci ptáků se v této knize dozví spoustu zajímavostí ze světa svých oblíbenců. Čtyři roční období a v každém krátké články o dění v ptačím světě.

Erich Václav: Projdi se lesem a pookřeješ - Dřevo voní...
289 Kč 260 Kč

Jubilejní třicátá kniha se týká obecně celého lesnictví jak našeho, tak tropického a je věnována základnímu pojednání o lesnictví pro mládež od deseti do devadesáti let. Podobně se zabývá historií českých lesů od dob českých králů, lesnictvím i myslivostí.

Eva Meijer: Řeč zvířat
269 Kč 242 Kč

Holandská spisovatelka Eva Meijerová ve své knize zkoumá způsoby, jak zvířata komunikují mezi s sebou i s námi. Chce ukázat bohatost řečí zvířat a zjistit, jaký vliv mají na to, jak o nich, ale i o jazyce smýšlíme. Barvitě a zábavně popisuje zvířecí formy komunikace.

Frank Hecker: Stopy zvířat v životní velikosti
249 Kč 224 Kč

Určovat stopy zvířat není tak jednoduché, jak by se zdálo. Tato knížka vám, díky výstižným a přesným kresbám, které zobrazují každou stopu ve stutečné velikosti, pomůže zvířata dobře určit.

Guilio Tonomi: Pouť od mozku k duši
499 Kč 449 Kč

Teorie lidského vědomí jednoho z nejoriginálnějších neurovědců současnosti přináší průlomové informace ohledně podstaty vědomí a jeho původu. Jak ale takto náročné vědecké poznání zprostředkovat laické veřejnosti?

Helena Kholová: Ottova moderní encyklopedie Země - svazek 2
699 Kč 199 Kč

Encyklopedie je koncipována jako všestranná příručka. Nesoustřeďuje se pouze na jedinou zemi nebo civilizaci. Tisíce hesel jednotlivých svazků může používat každý člověk, byť nemá předchozí podrobné znalosti z daného oboru.

Ivan Kňaze: Jedovaté zvieratá
388 Kč 349 Kč

V ďalšom diele knižnej série o pozoruhodných živočíchoch si Ivan Kňaze vzal na mušku tie, ktoré v nás väčšinou budia negatívne pocity, a to jedovaté zvieratá!

Ivan Mrázek: Drahé kameny Moravy a Slezska
499 Kč 449 Kč

Tato kniha je encyklopedií drahokamových nalezišť na Moravě a ve Slezsku. Kromě klasického zpracování drahých kamenů a minerálů informuje také o geologickém průzkumu hornin. Obsahuje i upozornění na možnosti praktického využití popisovaných drahokamových surovin.

Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací
680 Kč 612 Kč

Drahé kameny jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti. Reprezentativní populárně naučná publikace je pojednáním o dějinách drahých kamenů i dějinách samotných.

Jaké je to být gepardem a leopardem
699 Kč 629 Kč

Velké skvrnité kočkovité šelmy s nápadným, nádherným a charismatickým výrazem jsou pro člověka stále fascinujícími a záhadnými tvory. Ačkoli tyto dva druhy bývají v přírodě často zaměňovány, velmi se od sebe liší stavbou těla i prostředím, které obývají.

James Lowen: Pavilon motýlů
349 Kč 314 Kč

Tato působivá kniha zobrazuje a popisuje pestrou škálu motýlů. Poetický text, oživující více než 50 druhů, je doprovázen nádhernými ilustracemi. Díky vytlačovacím částem odhalíte siluety motýlů a svou knihu proměníte v umělecké dílo.

Jan Holec: Přehled hub střední Evropy
895 Kč 805 Kč

Cílem knihy je představit čtenářovi pestrost velkých hub ve střední Evropě. Obsahuje téměř všechny běžné druhy, ale i celou řadu druhů vzácných.

Jan Štursa: Dřeviny opadavé a stálezelené
790 Kč 711 Kč

Dřeviny patří k nejpozoruhodnějším zástupcům říše rostlin. Jejich biologické přednosti – dlouhověkost, dřevem vyztužená kostra a obrovská produkce semen – je předurčují k tomu, že mají naprosto dominantní postavení při přirozeném vývoji zemské vegetace.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Knihy životní prostředí a ekologie.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Knihy životní prostředí a ekologie výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Knihy životní prostředí a ekologie akce.