Cantalamessa Raniero: Slovo a život roční cyklus B

Značka: Náš kód: 100002319228
 Cantalamessa Raniero: Slovo a život roční cyklus B

Partnerský prodej

Cantalamessa Raniero: Slovo a život roční cyklus B

Nedělní liturgie je pro mnoho věřících tou jedinou příležitostí, kdy se setkávají s Božím slovem. Celý popis

129

129 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 159 Kč, Ušetříte 30 Kč (18 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Nedělní liturgie je pro mnoho věřících tou jedinou příležitostí, kdy se setkávají s Božím slovem. Proto se otec Raniero Cantalamessa rozhodl v tříletém cyklu zamyšlení nad nedělními biblickými texty nechat zaznít všechny podstatné skutečnosti víry, a to i ty, které se obvykle do nedělních homilií pro Boží lid nezařazují. Výklady obsažené v jeho třídílné publikaci zachycují základní tématiku jednotlivých liturgických čtení z nedělí a slavností celého roku a uvádějí je do souvislostí s dalšími biblickými čteními a také s aktuálními problémy církve a světa.

Pastorační a evangelizační zkušenosti autora, duchovní i teologické hloubky jeho myšlenek a jejich naprosto srozumitelné vyjádření činí z této publikace vynikající pomůcku jak pro ty, kdo působí v pastoraci, tak i pro nejširší okruh účastníků nedělních bohoslužeb.

Raniero Cantalamessa (* 1934), italský kapucínský kněz. Získal teologické a humanitní vzdělání. Byl profesorem patristiky na univerzitě v Miláně a v letech 1975–1981 členem vatikánské Mezinárodní teologické komise. Zastupuje římskokatolickou církev v dialogu s letničními církvemi. Od roku 1980 působí jako papežský kazatel – dává rekolekce papežské kurii a o velkých svátcích káže v basilice sv. Petra. Statisíce lidí sledují pravidelně jeho sváteční slovo v italské televizi RAI. Jako kazatel a exercitátor navštívil většinu zemí křesťanského světa včetně České republiky.

  • počet stran: 309
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.9.2011
  • šířka: 135mm
  • výška: 27mm
  • hmotnost: 368g
  • ISBN: 978–80–7195–227–5

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Cantalamessa Raniero
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Karmelitánské nakladatelství