Koronthályová Markéta: Vexilla Regis - Výbor z latinské duchovní poezie

Značka: Náš kód: 100002230621
 Koronthályová Markéta: Vexilla Regis - Výbor z latinské duchovní poezie

Partnerský prodej

Koronthályová Markéta: Vexilla Regis - Výbor z latinské duchovní poezie

Latinské duchovní hymny a další texty patří k pokladnici evropské slovesné kultury. Vznikaly v církevním prostředí od pozdní antiky do vrcholného středověku a shrnují hutnou a poeticky vytříbenou formou základní prvky křesťanské věrouky. Celý popis

79

79 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 99 Kč, Ušetříte 20 Kč (20 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Latinské duchovní hymny a další texty patří k pokladnici evropské slovesné kultury. Vznikaly v církevním prostředí od pozdní antiky do vrcholného středověku a shrnují hutnou a poeticky vytříbenou formou základní prvky křesťanské věrouky. Dodnes jsou živé v různých formách liturgie, v eucharistické bohoslužbě, modlitbě breviáře a dalších příležitostech.

Autory těchto hymnů a dalších textů jsou nejvýznamnější církevní učitelé, od Ambrože Milánského přes Hrabana Maura a Bernarda z Clairvaux až po Tomáše Akvinského. Některé skladby (Stabat mater, Dies irae, Te Deum) se staly součástí hudební tradice a dočkaly se mnoha zhudebnění. Překlad Markéty Koronthályové, klasické filoložky a vyučující na Katolické teologické fakultě UK, se zaměřuje na věrné převedení obsahu, aby mohla v co největší míře zpřístupnit krásu starobylých skladeb dnešnímu čtenáři. Knihu doplňuje zasvěcený doslov.

  • počet stran: 168
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 1.3.2013
  • šířka: 138mm
  • výška: 20mm
  • hmotnost: 290g
  • ISBN: 978–80–7429–340–5

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Koronthályová Markéta
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Vyšehrad