Počet nalezených produktů: 107

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Šafránek Jakub: Brněnské pověsti  - Kam valíš to kolo draku?
159 Kč

136 Kč

Seznamte se s mladým kronikářem Květoslavem Dřímalkou a vydejte se spolu s ním do brněnské hospody Pod Špilasem, abyste se dozvěděli, co jste možná nevěděli. Kniha „Brněnské pověsti – Kam valíš to kolo draku?“ je dobrodružným výletem za poznáním.


Beck Martin: Laterna magika
399 Kč

322 Kč

V roce 2018 slaví 60. narozeniny Laterna magika. K této příležitosti vzniká tato výjimečná obrazová publikace. Laterna magika se v ní otevřela, pomalu a opatrně, médiu fotografie.


Belko Tomáš: Nikdy nic nebylo
300 Kč

243 Kč

Tomáše Belka (* 1965) můžete znát z pódií českých rockových klubů a festivalů jako tenorsaxofonistu. Hrál mimo jiné v Garáži a dodnes hraje ve skupině Sto zvířat, v níž je také výhradním autorem textů.


Besley Adrian: Monty Python´s Flying Circus
799 Kč

645 Kč

Vše, co jste o Monty Python ještě nevěděli. Ucelený příběh této kultovní skupiny a jejich Létajícího cirkusu s mnoha faksimilii původních dokumentů.


Šůcha Karel: Laura a její tygři - Big Bang! + DVD
350 Kč

283 Kč

Stěžejní texty písní legendární a čtvrtstoletí slavící kapely LAURA A JEJÍ TYGŘI uvádí a komentuje zakladatel, baskytarista a autor téměř veškerého hudebního i textového materiálu Karel Šůcha.


Cowie Peter: Kmotr
499 Kč

403 Kč

Film Kmotr se řadí mezi ty absolutně nejúspěšnější. Jak si vysvětlit popularitu, která trvá již celá desetiletí?


Deczi Laco: Melodické Linky pro všechny hudební nástroje
45 Kč

37 Kč

Hned v úvodu je nutno si uvědomit, že tato škola není určena pouze pro trumpetisty, ale je psána tak, aby s ní mohl čerpat jakýkoli hráč s jakýmkoli nástrojem. Jde o melodické linky, které lze použít do nadepsaných akordů.


Denemarková Radka: Spací vady
300 Kč

243 Kč

Radka Denemarková (* 1968) patří mezi nejpozoruhodnější české prozaické a dramatické autory své generace. Za své dílo získala řadu ocenění, její romány byly přeloženy do několika cizích jazyků.


Diagnózy času - Český a slovenský poválečný film
799 Kč

645 Kč

Dějiny české a slovenské kinematografie jsou skoro stejně tak dlouhé jako dějiny filmu vůbec: už půl roku po první filmové projekci bratří Lumiërů se v červenci 1896 promítalo také v Čechách a v roce 1898 vznikly i první původní české snímky, dokumen


Červenka Václav: Šest mužů Jindřišky VIII. / Nevěsta z tůně
239 Kč

193 Kč

Dvě divadelní hry renomovaného autora několika muzikálů a mnoha písňových textů.

ŠEST MUŽŮ JINDŘIŠKY VIII. je zpověď stárnoucí zpěvačky, která za svým snem zpívat v muzikálu šla hodně klikatou cestou.


Evans Mike: Vinyl - Umění výroby desek
699 Kč

565 Kč

Náš svět se sice stále digitalizuje, ale milovníci hudby dobře vědí, že ty pravé nahrávky se nacházejí na gramodesce. Proto prodej vinylových alb stále prudce stoupá.


Fiala Vít: Jak se dělá jazz
99 Kč

85 Kč

Máte rádi jazz? Nechte se pozvat na malou knižní jam session se skvělým jazzmanem.
Muzikantská duše je velmi křehká a bohémská. Peripetie, které jí připravuje prostý pozemský život, často vedou k veselým epizodám.


Giraudoux Jean: Bláznivá ze Chaillot
110 Kč

89 Kč

Jeden z nejvýznamnějších francouzských předválečných dramatiků napsal svou poslední hru na konci války a zamýšlí se v ní osobitým způsobem nad poválečnou budoucností.


Goldoni Carlo: Letní byt
110 Kč

89 Kč

Goldoni, který ve své dramatické tvorbě vycházel z klasické italské dell´arte, vytvořil i pozoruhodnou trilogii, která je známá pod titulem Letní byt.


Gozzi Carlo: Král jelenem
110 Kč

89 Kč

Gozzi, velký a úspěšný soupeř dramatika Goldoniho, zvolil ve svých hrách žánr pohádky, která umožnila využívat „kouzel“ barokního jeviště.


Handke Peter: Spílání publiku
198 Kč

159 Kč

Hra P. Handkeho v roce 1966 působila jako jeden z největších skandálů evropského divadla, neboť v ní nabourává veškeré konvence správně napsaného dramatu i divadelních postupů, skryta je v ní silná kritika života šedesátých let.


Harry Potter - Filmová kouzla
999 Kč

807 Kč

Druhé, doplněné vydání knihy, která zájemce a milovníky příběhů Harryho Pottera a jeho kamarádů zavede do zákulisí natáčení osmidílného filmového převyprávění čarodějnické ságy J. K. Rowlingové.


Havel Václav: Lidové písně z Podještědí
399 Kč

322 Kč

Unikátní sbírku 310 českých lidových písní, zaznamenaných učitelem Václavem Havlem v okolí Českého Dubu v roce 1910, lze z hlediska významu pro poznání severočeského folkloru srovnat s písňovými sběry Josefa Štefana Kubína nebo Pavla Krejčího.


Havel Václav: Zahradní slavnost, Odcházení
220 Kč

178 Kč

Zahradní slavnost, která znamenala významný přínos české dramatice a přinesla osobitou českou podobu absurdního dramatu při svém uvedení v pražském Divadle Na zábradlí v šedesátých letech, stála na začátku cesty Václava Havla – dramatika.


Hába Alois: Nová nauka o harmonii
499 Kč

403 Kč

Toto zakladatelské dílo v oblasti moderní hudební teorie 20. století bylo poprvé vydáno v Lipsku roku 1927; v Čechách nyní vychází poprvé.


Hrdlička František, Bratršovská Zdena,: Zpráva o Bílém divadle
20 Kč

17 Kč

Kniha je pestrobarevnou mozaikou výpovědí zakladatelů a účastníků divadelního projektu, který vznikl koncem šedesátých let a byl pravděpodobně nejdůslednějším pokusem o uplatnění alternativních postupů v českém divadle, jimž se v té době věnovali ve


Činoherní klub 2005-2015
299 Kč

242 Kč

Kniha navazující na spis Činoherní klub 1965–2005 zpracovává nejnovější osudy jedné z našich významných divadelních scén.


Janda Petr: Olympic 50
499 Kč

403 Kč

50 let skoro nepřetržitě v akci. Desítky desek, stovky písniček, tisíce koncertů v tu- i cizozemsku.


Jovanovic Rob: Velvet Underground - Pod slupkou
248 Kč

201 Kč

V této knize autor předkládá čtenářům poutavý příběh kapely, která, ač v době svých začátků nedoceněna, jednou provždy změnila svým inovátorským přístupem svět rockové hudby a ovlivnila další generace posluchačů i hudebních skupin.


Kocourková Lucie: Laterna Magika: Zlatá éra očima pamětníků
299 Kč

242 Kč

Živá připomínka historie divadelního fenoménu, který se zrodil v roce 1958 na světové výstavě Expo v Bruselu pod geniálním vedením režiséra Alfréda Radoka a scénografa Josefa Svobody. Jaký byl život umělců s laternou magikou?