Ono Yoko: Imagine
990 Kč

832 Kč

Jedinečný příběh alba, které změnilo svět

Jaký příběh stojí za vznikem slavného alba Johna Lennona Imagine? Kdo se na legendární desce podílel a jak všichni aktéři na natáčení vzpomínají?


Harry Potter - Filmová kouzla
999 Kč

807 Kč

Druhé, doplněné vydání knihy, která zájemce a milovníky příběhů Harryho Pottera a jeho kamarádů zavede do zákulisí natáčení osmidílného filmového převyprávění čarodějnické ságy J. K. Rowlingové.


Besley Adrian: Monty Python´s Flying Circus
799 Kč

645 Kč

Vše, co jste o Monty Python ještě nevěděli. Ucelený příběh této kultovní skupiny a jejich Létajícího cirkusu s mnoha faksimilii původních dokumentů.


Diagnózy času - Český a slovenský poválečný film
799 Kč

645 Kč

Dějiny české a slovenské kinematografie jsou skoro stejně tak dlouhé jako dějiny filmu vůbec: už půl roku po první filmové projekci bratří Lumiërů se v červenci 1896 promítalo také v Čechách a v roce 1898 vznikly i první původní české snímky, dokumen


Tarantino Quentin: Pulp Fiction
799 Kč

648 Kč

V této vůbec první kompletní historii filmu, označeného týdeníkem Entertainment Weekly jako „nic menšího než přerod hlavního proudu americké kinematografie", odhalíte všechno o výjimečném snímku Quentina Tarantina z roku 1994 – od jeho počátků přes s


Evans Mike: Vinyl - Umění výroby desek
699 Kč

565 Kč

Náš svět se sice stále digitalizuje, ale milovníci hudby dobře vědí, že ty pravé nahrávky se nacházejí na gramodesce. Proto prodej vinylových alb stále prudce stoupá.


Williams Owen: Bohemian Rhapsody + DVD
698 Kč

564 Kč

Knihu v limitované dárkové edici doplňuje originální DVD S BONUSY, včetně kompletní nesestříhané rekonstrukce vystoupení na Live Aid.

Ze zákulisí filmového megahitu oceněného čtyřmi Oscary.


kolektiv: Legenda jménem Ypsilon
649 Kč

524 Kč

Studio Ypsilon – 1993 – 2003. Velká obrazová publikace. Inscenace tohoto desetiletí podrobně, ale i „letem světem“ všechno to podstatné od samotného založení Ypsilonky v sezoně 1963–64.


kolektiv autorů: Hudba z Marsu (4 knihy + DVD)
599 Kč

484 Kč

Čtyři tituly s Edice knih doplněných o DVD přináší texty, fotografie a koncert na DVD Pepy Nose, Slávka Janouška, Laury a jejích tygrů a Vojty Kiďáka Tomáško.


Cowie Peter: Kmotr
499 Kč

403 Kč

Film Kmotr se řadí mezi ty absolutně nejúspěšnější. Jak si vysvětlit popularitu, která trvá již celá desetiletí?


Hába Alois: Nová nauka o harmonii
499 Kč

403 Kč

Toto zakladatelské dílo v oblasti moderní hudební teorie 20. století bylo poprvé vydáno v Lipsku roku 1927; v Čechách nyní vychází poprvé.


Houda Přemysl: Šafrán
490 Kč

397 Kč

Kniha o volném písničkářském sdružení Šafrán, působícím u nás v 70. letech minulého století a sdružujícím výrazné osobnosti české a slovenské folkové hudby – mj.


Janda Petr: Olympic 50
499 Kč

403 Kč

50 let skoro nepřetržitě v akci. Desítky desek, stovky písniček, tisíce koncertů v tu- i cizozemsku.


Tirard Laurent: Lekce filmu
499 Kč

403 Kč

Kniha rozhovorů o filmové tvorbě, které vedl francouzský režisér a novinář Laurent Tirard s proslulými a uznávanými světovými režiséry (Miloš Forman, Martin Scorsese, bratři Coenové, Lars von Trier a mnozí další), se do tématu ponořuje o něco hlouběj


Williams Owen: Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu
498 Kč

399 Kč

Ze zákulisí filmového megahitu

Oficiální kniha k výpravnému filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen od společnosti Twentieth Century Fox.

Kniha dokumentuje fantastickou cestu Freddieho Mercuryho a skupiny Queen, jak byli zachyceni ve filmu.


Hrčková Naďa: Dějiny hudby VI. - Hudba 20. století (1) (+ CD)
449 Kč

363 Kč

Dvacáté století v hudbě, četností svých stylových orientací a autorských poetik považované za nejsložitější ze všech historických epoch, tvoří „dvojí hudba“: západoevropská, jež se mohla rozvíjet kontinuálně, a východoevropská, která se v období soci


Vondrák Jiří: Synkopy 61 … a bylo nám hej
449 Kč

363 Kč

Historie brněnské kultovní kapely – příběhy vzestupů i pádů, období slávy i částečného zapomenutí, okamžiky štěstí i bezradnosti, vyprodaných i poloprázdných sálů, očekávání a nadšení s každou novou etapou, to vše vtipně zasazeno do dobových reálií.


kolektiv autorů: Divadlo na Vinohradech 1907-2017
399 Kč

336 Kč

Publikace k oslavám výročí Divadla na Vinohradech

Sto deset osobností. Sto deset osudů, příběhů. Divadlo na Vinohradech slaví sto deset let, během nichž se vyvíjely a tvořily dějiny jedné z nejvýznamnějších scén v České republice.


Beck Martin: Laterna magika
399 Kč

322 Kč

V roce 2018 slaví 60. narozeniny Laterna magika. K této příležitosti vzniká tato výjimečná obrazová publikace. Laterna magika se v ní otevřela, pomalu a opatrně, médiu fotografie.


Havel Václav: Lidové písně z Podještědí
399 Kč

322 Kč

Unikátní sbírku 310 českých lidových písní, zaznamenaných učitelem Václavem Havlem v okolí Českého Dubu v roce 1910, lze z hlediska významu pro poznání severočeského folkloru srovnat s písňovými sběry Josefa Štefana Kubína nebo Pavla Krejčího.


Hrčková Naďa: Dějiny hudby II. - Renesance (+CD)
399 Kč

322 Kč

DĚJINY HUDBY II. – Renesance jsou částí šestidílného cyklu dějin evropské hudby, který má přiblížit vážnému zájemci jednotlivé stylové epochy v monografických sondách.


Petzel Michael: Vinnetou - 50 let ve filmu
399 Kč

322 Kč

Znáte ho všichni: Vinnetou, syn náčelníka Apačů – Mescalerů. Jeho jméno žilo v každém stanu, v každé chatě, u každého táborového ohně. Byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. Filmové mayovky 60.


Vedral Jan: Dramaturg
399 Kč

322 Kč

Tato kniha je druhým svazkem souboru představujícího autorskou, dramaturgickou, teoretickou a pedagogickou tvorbu Jana Vedrala. Navazuje na svazek DramaTIK.


Čeněk David: Vizuální antropologie - kultura žitá a viděná
369 Kč

298 Kč

Cílem tohoto sborníku je představit v českém kontextu subdisciplínu s názvem vizuální antropologie a přinést českému čtenáři alespoň část rozsáhlé diskuse o vztahu antropologie k vizuálním reprezentacím, především o vztahu antropologie a filmu (resp.