Hrčková Naďa: Dějiny hudby V. - Hudba 19. století (+ CD)

Značka: Náš kód: 100000238640
 Hrčková Naďa: Dějiny hudby V. - Hudba 19. století (+ CD)

Partnerský prodej

Hrčková Naďa: Dějiny hudby V. - Hudba 19. století (+ CD)

Publikace Dějiny hudby V – Hudba 19. století se zabývá epochou, během níž vznikly skladby, které tvoří páteř standardního koncertního repertoáru. Přestože se na knize podílel početný autorský kolektiv sestavený z předních znalců problematiky 19. Celý popis

363

363 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 449 Kč, Ušetříte 86 Kč (19 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Publikace Dějiny hudby V – Hudba 19. století se zabývá epochou, během níž vznikly skladby, které tvoří páteř standardního koncertního repertoáru. Přestože se na knize podílel početný autorský kolektiv sestavený z předních znalců problematiky 19. století a autorů významných syntetických i monografických prací, je kniha koncipována jako organický celek. Představuje 19. století pokud možno co nejúplněji, a to ve třech velkých oddílech. První oddíl nazvaný „Hudba“ zachycuje formou kroniky i samostatných úvah širší historické souvislosti, duchovní proudy a nové hudební trendy hudby 19. století, označované také jako hudba romantická. Druhý oddíl – „Hudebníci“ – přináší deset portrétů klíčových skladatelských osobností oné doby. A nakonec třetí oddíl s názvem „Hudební druhy, žánry, kultury“ pojednává o stěžejních hudebních druzích a žánrech zpracovávaného období a také o rozvíjejících se národních kulturách.

V knize najdeme nejen řadu notových příkladů a ilustrací úzce navazujících na výklad – součástí publikace je také zvuková antologie na kompaktním disku, obsahující typické ukázky ze skladatelské tvorby nejvýznamnějších osobností 19. století.

  • počet stran: 464
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 1.12.2011
  • šířka: 166mm
  • výška: 33mm
  • hmotnost: 852g
  • ISBN: 978–80–249–1700–9

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Hrčková Naďa
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Ikar