Beck Martin: Laterna magika
399 Kč

322 Kč

V roce 2018 slaví 60. narozeniny Laterna magika. K této příležitosti vzniká tato výjimečná obrazová publikace. Laterna magika se v ní otevřela, pomalu a opatrně, médiu fotografie.


Pražan Emil: Česká filmová šedesátka
150 Kč

122 Kč

Film, to nejsou jen barvité spektákly či složitá dramata. Pohyblivé obrázky jsou již od svých počátků především neomezeným dobrodružstvím!


Žáček Jan: Jak se dělá... aneb co Čapek nenapsal
249 Kč

201 Kč

Kniha Jana Žáčka je souborem jeho vlastních zážitků coby filmového a dabingového režiséra a scénáristy, v nichž vzpomíná na zajímavé a humorné okamžiky a také na četné osobnosti českého filmu a divadla.


Šulc Petr: Šťastné a veselé vánoční zvyky a koledy + CD
259 Kč

209 Kč

Tolik vytoužený a s napětím očekávaný Štědrý den je konečně tady. Vánoce nejsou jen působivě zabalené dárky pod stromečkem. Poetika českých Vánoc je v našich srdcích hluboce zakořeněná, byť možná ukrytá tenkou slupkou každodenního shonu.


Hrčková Naďa: Dějiny hudby II. - Renesance (+CD)
399 Kč

322 Kč

DĚJINY HUDBY II. – Renesance jsou částí šestidílného cyklu dějin evropské hudby, který má přiblížit vážnému zájemci jednotlivé stylové epochy v monografických sondách.


Tarantino Quentin: Pulp Fiction
799 Kč

648 Kč

V této vůbec první kompletní historii filmu, označeného týdeníkem Entertainment Weekly jako „nic menšího než přerod hlavního proudu americké kinematografie", odhalíte všechno o výjimečném snímku Quentina Tarantina z roku 1994 – od jeho počátků přes s


Šotola Zdeněk: Akordová encyklopedie pro kytaru
149 Kč

121 Kč

Tato přehledná příručka přijde vhod nejen začátečníkům, ale i daleko pokročilejším kytaristům, kteří zde najdou 27 nejčastěji používaných akordových typů, včetně tzv. „power“ akordů.


Andršt Luboš: Jazz, Rock, Blues, Volume III
45 Kč

37 Kč

Závěrečný díl tohoto ‚průvodce‘ sestaveného uznávaným a precizním muzikantem Lubošem Andrštem uceluje problematiku vhodnou pro ne úplně začínající, spíš mírně pokročilejší kytaristy po krajinách jazzu, rocku a blues.


lonesco Eugéne: Plešatá zpěvačka, Židle
229 Kč

185 Kč

Plešatá zpěvačka s podtitulem Antihra byla v době svého vzniku objevem. Jde o první Ionescovo dramatické dílo, které zároveň otevírá cestu dalším tvůrcům t.zv. absurdního divadla. Také Židle patří mezi Ionescova nejvýznamnější dramatická díla.


Voskovec Jiří, Werich Jan,: Balada z hadrů
198 Kč

159 Kč

Vrcholné dílo V+W, které vzniklo v roce 1935, kdy Evropu ohrožoval nástup fašismu, lákalo do Osvobozeného divadla (v té době Spoutané divadlo) nadšené publikum.


Kouřil Vladimír: Africké květiny - Swingující samomluvy
248 Kč

201 Kč

Africké květiny přinášejí širší zamyšlení nad jazzovou hudbou jako fenoménem, na němž stojí existence veškeré populární hudby. Autor připomíná také okolnosti vzniku a vývoje jazzu, rock’n’rollu a zabývá se hudební globalizací.


kolektiv autorů: Divadlo na Vinohradech 1907-2017
399 Kč

336 Kč

Publikace k oslavám výročí Divadla na Vinohradech

Sto deset osobností. Sto deset osudů, příběhů. Divadlo na Vinohradech slaví sto deset let, během nichž se vyvíjely a tvořily dějiny jedné z nejvýznamnějších scén v České republice.


Smoljak Ladislav, Svěrák Zdeněk,: Filmové komedie S+S I.
299 Kč

255 Kč

Tato knížka zachycuje literární předobrazy budoucích filmů, ale rychle plynoucí čas zavinil, že už jsou to vlastně předobrazy filmů pro pamětníky. Jáchyme, hoď ho do stroje je první pokus autorské dvojice Smoljak-Svěrák o průnik do kinematografie.


Diagnózy času - Český a slovenský poválečný film
799 Kč

645 Kč

Dějiny české a slovenské kinematografie jsou skoro stejně tak dlouhé jako dějiny filmu vůbec: už půl roku po první filmové projekci bratří Lumiërů se v červenci 1896 promítalo také v Čechách a v roce 1898 vznikly i první původní české snímky, dokumen


Vodácký zpěvník 1.
110 Kč

89 Kč

Zpěvník je vydán v edici Kenyho VOLEJ, ze které již máte knihy Drž hubu a pádluj a Trosečníci řek a stejný je i autor titulního obrázku, lze je tedy nabízet najednou.


Giraudoux Jean: Bláznivá ze Chaillot
60 Kč

49 Kč

Jeden z nejvýznamnějších francouzských předválečných dramatiků napsal svou poslední hru na konci války a zamýšlí se v ní osobitým způsobem nad poválečnou budoucností.


Činoherní klub 2005-2015
299 Kč

242 Kč

Kniha navazující na spis Činoherní klub 1965–2005 zpracovává nejnovější osudy jedné z našich významných divadelních scén.


Šafránek Jakub: Brněnské pověsti - Kam valíš to kolo draku?
159 Kč

136 Kč

Seznamte se s mladým kronikářem Květoslavem Dřímalkou a vydejte se spolu s ním do brněnské hospody Pod Špilasem, abyste se dozvěděli, co jste možná nevěděli. Kniha „Brněnské pověsti – Kam valíš to kolo draku?“ je dobrodružným výletem za poznáním.


Osborne John: Komik
60 Kč

49 Kč

Ústřední postavou vrcholného autorova dramatu z roku 1957 je Archie Rice, šmírácký komik působící na scéně upadajícího londýnského music-hallu.


Šmíd Darek, Svěrák Jan: Příběh filmu Tři bratři
299 Kč

242 Kč

Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska..


Handke Peter: Spílání publiku
110 Kč

89 Kč

Hra P. Handkeho v roce 1966 působila jako jeden z největších skandálů evropského divadla, neboť v ní nabourává veškeré konvence správně napsaného dramatu i divadelních postupů, skryta je v ní silná kritika života šedesátých let.


Ottens Rita, Rubin Joel: Klezmeři
290 Kč

235 Kč

Kniha seznamuje čtenáře s napínavými a proměnlivými dějinami klezmeru a klezmorim (klezmerských kapel, souborů) od jeho kořenů ve středověkém Porýní přes východoevropské štetly až po současnost.


kolektiv autorů: Hudba z Marsu (4 knihy + DVD)
599 Kč

484 Kč

Čtyři tituly s Edice knih doplněných o DVD přináší texty, fotografie a koncert na DVD Pepy Nose, Slávka Janouška, Laury a jejích tygrů a Vojty Kiďáka Tomáško.


Šůcha Karel: Laura a její tygři - Big Bang! + DVD
350 Kč

283 Kč

Stěžejní texty písní legendární a čtvrtstoletí slavící kapely LAURA A JEJÍ TYGŘI uvádí a komentuje zakladatel, baskytarista a autor téměř veškerého hudebního i textového materiálu Karel Šůcha.


Doležal Petr: Generace decibelů
300 Kč

243 Kč

Vrácenka všem dnešním cátníkům, kteří stáli u zrodu rockové muziky u nás. Všem těm, kteří si prožívali své životní lásky,kamarádství a nejlepší léta životů v narvanejch venkovskejch sálech, nebo letních parketech při bigbítovejch zábavách.


Angová Ien: Divákem Dallasu
259 Kč

209 Kč

Na počátku osmdesátých let uchvátil televizní diváky americký seriál Dallas, který bylo prostě nutné sledovat.


Hrčková Naďa: Dějiny hudby VI. - Hudba 20. století (1) (+ CD)
449 Kč

363 Kč

Dvacáté století v hudbě, četností svých stylových orientací a autorských poetik považované za nejsložitější ze všech historických epoch, tvoří „dvojí hudba“: západoevropská, jež se mohla rozvíjet kontinuálně, a východoevropská, která se v období soci


Gaudet Jonathan: My first songs + CD
189 Kč

153 Kč

Titul „My first songs“ potěší děti i dospělé. Obsahuje 12 anglických písniček s notami, které nahrál a nazpíval mladý bluesový zpěvák Jonathan Gaudeth. K titulu je přiloženo CD.


Weimann Mojmír: Plzeň a divadlo
358 Kč

289 Kč

Kniha přináší příběhy plzeňského divadla, v nichž se autor pokouší propojit historii plzeňského divadelního dění s mnohdy velmi pohnutými osudy města na soutoku čtyř řek a jeho obyvatel. Mojmír Weimann, ředitel plzeňského Divadla J. K.