Vondruška Vlastimil: Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen
439 Kč 355 Kč

Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, čl

Vlastimil Vondruška: Dračí náhrdelník
319 Kč 287 Kč

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veveřského purkrabího Drslava.

Dempsey Eoin: Najdi Rebeccu

Dempsey Eoin: Najdi Rebeccu

Hodnocení: 4,9
379 Kč 306 Kč

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyranští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie.

Diana Gabaldon: Vepsáno krví vlastního srdce
599 Kč 539 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

V CIZINCE jsme se dočetli o Claire Beauchamp Randallové, anglické zdravotní sestře, která v roce 1946 prošla kamenným obloukem na Skotské vysočině a přenesla se … do roku 1743.

Kealey Imogen: Osvobození
359 Kč 289 Kč

Inspirováno skutečným příběhem hrdinky druhé světové války Nancy Wakeové.

V šestnácti letech Nancy opustila rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille.

Lane Soraya M.: Sezdány válkou
359 Kč 44 Kč

Londýn, 1944. Na nádraží se potkají mladé zdravotní sestřičky, obě míří za stejným cílem: pomoci své zemi ve válce.

Follett Ken: Hranice věčnosti
499 Kč 403 Kč

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy

Follett Ken: Ohnivý sloup
499 Kč 399 Kč

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelný

Follett Ken: Zima světa

Follett Ken: Zima světa

Hodnocení: 5
499 Kč 403 Kč

První román Kena Folletta z plánované trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací nadšeně přijímanou jako strhující a fascinující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny.

Vaňková Ludmila: Přemyslovci 4 - Kdo zvedne můj štít
499 Kč 403 Kč

Čtvrtý díl historické ságy PŘEMYSLOVCI spojuje romány Zlá léta a Dědici zlatého krále. Na začátek svazku autorka připsala několik obsáhlých kapitol o tom, co se dělo od narození Václava II. 1271 do nešťastné bitvy na Moravském poli 1278.

Vaňková Ludmila: Přemyslovci 5 - Království neumírá
499 Kč 403 Kč

Královská sága PŘEMYSLOVCI končí knihou KRÁLOVSTVÍ NEUMÍRÁ (1291–1309) a spojuje romány Žebrák se stříbrnou holí a Královský nach tě neochrání. Přerod věků na začátku 14.

Jan Guillou: 1968
369 Kč 332 Kč

Levicově angažovaný Eric Letang právě dokončil studium práv a podařilo se mu získat místo koncipienta v proslulé advokátní kanceláři Henning Sjöstrand. Hned od začátku se musí vyrovnávat s tím, že právo se dá využívat jak ve službách dobra, tak zla.

Di Fulvio Luca: Sen, který se naplnil
449 Kč 363 Kč

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem.

Holm Lasse: Vikingové - Pomsta synů
399 Kč 339 Kč

Ragnar Lothbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít.

Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem Vikingů.

McCulloughová Colleen: Ptáci v trní
399 Kč 322 Kč

Podmanivý příběh okouzluje od svého vzniku miliony čtenářů. Australská prozaička v něm líčí více než půlstoletí v životě farmářského rodu Clearyů, jehož členové přicházejí z chudých poměrů na bohatou usedlost v australském vnitrozemí.

Woodová Barbara: Poslední šamanka
399 Kč 322 Kč

Hoshi´tiva je mladá, krásná a šťastná. Hledí na svého ženicha, stojícího u Stěny paměti a nemůže se dočkat, až ji Ahoté po svatbě sevře v náručí.

Follett Ken: Smrtící kód
349 Kč 282 Kč

Na washingtonském nádraží se probouzí muž. Zjišťuje, že leží na zemi na pánském záchodku, ale nepamatuje si, jak se tam dostal. Zapomněl, kde bydlí.

Sirotková Soňa: Josef I., můj přítel
269 Kč 89 Kč

Dramatický osud české šlechtičny Vilemíny Bělinské a jejího manžela Fabiana zavede čtenáře k císařskému dvoru ve Vídni, kde po smrti zbožného, a tak trochu nudného Leopolda I., přichází vláda jeho syna, Josefa I.

Erskinová Barbara: Dědictví minulosti
299 Kč 239 Kč

Napínavý děj svého nového, v pořadí jedenáctého románu postavila autorka opět na prolínání dvou velmi vzdálených časových rovin – v historické se vrací o dvě tisíciletí zpět, do Británie osídlované Římany v dobách počátku křesťanství a jeho prvních k

Trent Christine: Vraždy aristokratek
299 Kč 242 Kč

Královna Viktorie, stále truchlící po svém dávno zemřelém manželovi princi Albertovi, nachází útěchu v záhadném palácovém sloužícím Johnu Brownovi, který se věnuje okultním vědám a baví smutnou královnu vykládáním tarotových karet.

Gordon Noah: Lékařka

Gordon Noah: Lékařka

Hodnocení: 5
279 Kč 226 Kč

Dějištěm třetího románu ze série Noaha Gordona, vyprávějícího o lékařské rodině Coleů, je současná Amerika. Poslední potomek rodu, Roberta J. Coleová, pokračuje v rodinné tradici a stává se významnou lékařkou.

Richová Roberta: Porodní bába z harému
259 Kč 209 Kč

Hanna Léviová žije s milovaným Izákem v Konstantinopoli a zdá se, že jí nic nechybí: má příjemný dům a získala si přízeň mocných v harému sultánova paláce.

Stephanie Storeyová: Mramor a plátno
299 Kč 269 Kč

Příběh je zasazen do renesanční itálie a popisuje dnes téměř zapomenutou rivalitu mezi dvěma největšími umělci své doby – Leonardem da Vinci a Michelangelem Buonarroti.

Emma Riedová: Pařížské rekviem
99 Kč 89 Kč

Detektivka, v níž vrah hledá svou oběť? Dramatický milostný příběh s napínavou zápletkou z prostředí pařížského podsvětí konce 19. století.

Dilly Court: Matčino tajemství
329 Kč 89 Kč

Když se sedmnáctiletá Belinda zamiluje do pohledného anglo-indického důstojníka, ví, že je to láska na celý život, přesto si uvědomuje, že vzhledem k nekompromisním společenským pravidlům nemá jejich společná budoucnost sebemenší naději.

Irena Závacká: Šaty pro poutníky
279 Kč 251 Kč

Ijnet řeší složitou situaci jak v pracovním, tak v osobním životě. Sapetra, dodavatel barviv na látky a druh Ijnetiny nejlepší přítelkyně, je vězněn v dalekém Mennoferu. A Kemnet, otec Ijnetiny dcery, má stále zapovězen vstup do Vesetu.

Dobrylovský Jiří: Omyl kronikáře Kosmy
259 Kč 89 Kč

Stál na počátku nejstarších českých dějin, neodmyslitelně spjatých s praotcem Čechem, mudrcem Krokem a jeho třemi dcerami, Přemyslem a dalšími legendárními postavami, jeden kolosální omyl?

Gablé Rebecca: Cizí královna
499 Kč 403 Kč

Rok 951 Mladý Gaidemar, nemanželský syn neznámého původu a ozbrojenec v jízdní legii krále Oty, je pověřený nebezpečným úkolem. Má osvobodit italskou královnu Adelheid ze zajetí v Gardě.

Gabaldon Diana: Cizinka

Gabaldon Diana: Cizinka

Hodnocení: 5
399 Kč 339 Kč

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem.

Jacobsová Anne: Venkovské sídlo 2: Bouřlivé časy
399 Kč 322 Kč

Staré venkovské sídlo, svatba a množství vzpomínek, v nichž ožívají minulé časy. Na sídle Dranitz zvoní svatební zvony. Franziska a Walter jsou po dlouhých letech konečně svoji. Všechno mohlo být krásné nebýt rodiny, která se odmítá usmířit.

Kristian Giles: Havran Odinovi vlci
299 Kč 269 Kč

Autor pokračuje ve vyprávění příběhu záhadného chlapce Osrika, který se dostal do světa pohanských Norů a jako Havran Krvavé oko se stal jedním z nich.

Aleksejev Tiit: Cesta do svaté země
448 Kč 336 Kč

Putování, se odehrává v posledních letech 11. století. Hlavní hrdina, bojovník Dieter, bojuje v armádě hraběte z Toulouse za osvobození Palestiny z rukou nepřátel.

Románové biografie

Biografie (z řeckého bios – život a grafen – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, osobních znalostí či vzpomínek. Románová biografie vychází rovněž částečně z historicky doložených pramenů, autor má ale možnost popustit uzdu svojí fantazii a vylíčit děj, jak by podle něho mohl probíhat, či jak se mu hodí jako pozadí pro hlavní linii vyprávěného příběhu. V této kategorii nelze opomenout nejúspěšnější román finského spisovatele Miky Waltariho – Egypťan Sinuhet. Děj knihy je zasazen do starověkého Egypta. Hlavním hrdinou je Egypťan jménem Sinuhet, jehož život sledujeme od dětství, přes studium lékařství a jeho cestování po mimoegyptských zemích až po stáří. Mezi nejlepší životopisné knihy poslední doby považujeme např. románové zpracování skutečného příběhu malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety Dánská dívka; hluboce dramatický příběh z období války Nabarvené ptáče.

Historické detektivky

Historická detektivka je příběh s detektivní zápletkou, který se odehrává v minulosti. Lze ji tedy považovat za podskupinu detektivního i historického románu. Mezi ostatními žánry historická detektivka zakotvila teprve v sedmdesátých letech 20. století. Hlavní zásluhu na tom měly zejména detektivní příběhy Ellis Petersové. Její série detektivních příběhů bratra Cadfaela zavádí čtenáře do raně středověkého pomezí Anglie a Walesu, kde vraždy řeší stárnoucí mnich, bývalý veterán z křížových výprav. V současné době Cadfaelovy příhody znovu u nás začíná vydávat nakladatelství Mystery press. Mezi historickou detektivku část kritiků řadí i Jméno růže Umberta Eca. Pro jiné je dílo žánrově velmi těžko zařaditelné.

Historické romance a rodinné ságy

Historická romance = podmanivý milostný příběh plný vášní, zrady a intrik. Romantický náboj ale může mít i obsahově náročnější dílo, kde se čtenář seznamuje i s několika generacemi v období daleko rozsáhlejším, než zabere jeden lidský život – pak se jedná o rodinnou ságu. V období předrevolučního Československa byly zřejmě nejčastěji vydávány půvabné osudy Eugénie Desireé Claryové, která byla Napoleonovou první láskou. V 11. století se odehrává rozsáhlý román Ranhojič Noaha Gordona, z novějších např. Lovci knih Dirka Husemanna nebo některé z románů britského prozaika Kena Folletta. Zajímavým a hojně vyhledávaným tématem historických románů je také využití prolínání více dějových rovin, které často najdeme u Barbary Erskinové, Daphne Du Maurier či Diany Gabaldon, mezi českými autory např. u Hany Marie Körnerové. Desítku historických romancí má na kontě i slovenská autorka Jana Pronská.

Historická fantasy

Jedná se o podžánr fantasy. I zde objevíme základní znaky (přítomnost magie, výskyt fantastických bytostí), avšak inspirace vychází z historie. Někdy se příběhy odehrávají během určitého historického období našeho světa, jindy se jedná o jiný svět, který určité historické období našeho světa velmi silně připomíná. Příkladem mohou být romány Juraje Červenáka o černokněžníku Roganovi, Riordanova série o Percym Jacksonovi nebo Píseň ledu a ohně Georga R. R. Martina.

Alternativní historie

První knihou z oboru alternativní historie, která vyšla česky, se v roce 1992 stala jedna z klasik, a to slavný román Otčina Roberta Harrise. Odehrává se v Berlíně 1964. Německo neprohrálo válku a připravuje se na oslavu 75. narozenin Hitlera… Román Dallas 63 (námětem střelba na prezidenta Kennedyho a vize, co by se stalo, kdyby šly změnit dějiny) pro změnu kombinuje to nejlepší ze Stephena Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru.

Český historický román

Největšího rozvoje dosáhl historický román v díle Aloise Jiráska, Václava Beneše Třebízského a Zikmunda Wintera ve 2. polovině 19. a počátkem 20. století. Po druhé světové válce vznikají románové kroniky, převládá zaměření na domácí dějiny, např. Václav Kaplický, F. Kubka. Této tendenci se však vymykají např. romány Jarmily Loukotkové nebo Vladimíra Neffa. Od 90. let 20. století do oblasti české historické prózy vstupuje řada nových autorů; popularitu si získaly další varianty historického románu, jako historická detektivka, historická science fiction nebo fantasy. Velká část současné produkce spadá do populárního proudu. K nejčastěji vydávaným českým autorům kromě Ludmily Vaňkové patří Vlastimil Vondruška, Jan Bauera Hana Whitton.

Vondruška začal sérií Hříšní lidé Království českého. Ta je větší měrou zasazena do 13. století – případy vyšetřuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Cyklus detektivních povídek Letopisy královské komory s hlavní postavou písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrává v 16. století. Období Velkomoravské říše se věnuje Stanislav Češka, Jan Bauer naopak zasazuje své detektivky do 14. století. Úspěšnými autory české historické prózy současnosti jsou i Zuzana Koubková, Pavel Hrdlička, Jiří Bílek, František Kalenda. Převážně životopisným románům se věnuje Oldřiška Ciprová.

^ Zpátky nahoru

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné knihy - historické romány.