Erskinová Barbara: Strom duchů
449 Kč 363 Kč

Z Londýna, kde po rozvodu prodala dům a zanechala svého povolání profesorky angličtiny, přijíždí Ruth Dunbarová do Edinburghu postarat se o nemocného otce.

Jacobsová Anne: Venkovské sídlo 2: Bouřlivé časy
399 Kč 322 Kč

Staré venkovské sídlo, svatba a množství vzpomínek, v nichž ožívají minulé časy. Na sídle Dranitz zvoní svatební zvony. Franziska a Walter jsou po dlouhých letech konečně svoji. Všechno mohlo být krásné nebýt rodiny, která se odmítá usmířit.

Dempsey Eoin: Růže bílá, černý les
359 Kč 289 Kč

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona nemá důvod žít.

Di Fulvio Luca: Dívka, která se dotkla nebe
449 Kč 363 Kč

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě

Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů.

Brandstaetter Roman: Ježíš z Nazareta
1 300 Kč 1 049 Kč

Výjimečný román o židovství a křesťanství, o člověku, jeho hledání, pochybách a nadějích.

Nejznámější příběh lidských dějin v románové epopeji.

Cornwell Bernard: Válka vlků
299 Kč 242 Kč

Uhtred z Bebbanburgu sice získal zpět své rodové sídlo, ale obklopený ze všech stran starými i novými nepřáteli si svého vítězství dlouho neužil.

Vondruška Vlastimil: Přemyslovská epopej - luxusní vydání
1 499 Kč 1 209 Kč

Přemyslovská epopej je dosud nejrozsáhlejší v Čechách publikovanou historickou románovou freskou, zobrazující osudy posledních velkých přemyslovských králů

Je rozdělena do čtyř částí – Velký král (Přemysl I. Otakar), Jednooký král (Václav I.

Niedl František: Pach krve
299 Kč 242 Kč

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje.

Jacobsová Anne: Panský dům a jeho dědictví
399 Kč 319 Kč

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu.

Follett Ken: Pilíře země
499 Kč 399 Kč

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století.

Niedl František: Růže a lev
299 Kč 242 Kč

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka.

Niedl František: Království meče
299 Kč 242 Kč

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana.

Gabaldon Diana: Cizinka
399 Kč 339 Kč

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem.

Jacobsová Anne: Venkovské sídlo 1: Zlaté časy
399 Kč 319 Kč

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2.

Jacobsová Anne: Panský dům
399 Kč 319 Kč

PANSKÝ DŮM – MOCNÁ RODINA – TEMNÉ TAJEMSTVÍ

Augsburg 1913
Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů.

Husemann Dirk: Lovci knih
399 Kč 322 Kč

KNIHA, KTERÁ BY MOHLA ZMĚNIT SVĚT

Kostnice 1417 Poggio Bracciolini je mistr v odhalování antických textů – lovec knih, který si dokáže zjednat vstup do každé starobylé klášterní knihovny.

Jacobsová Anne: Panský dům a jeho dcery
399 Kč 319 Kč

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu.

Smith Wilbur: Nad propastí
369 Kč 298 Kč

Saffron vyrůstá na rozlehlém keňském statku v bystrou dívku toužící po vědění a dobrodružství. Díky své ctižádosti nastoupí studia v anglickém Oxfordu.

Gabaldon Diana: Ledový dech
599 Kč 509 Kč

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub.

V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně.

Erskinová Barbara: Půlnoc je osamělé místo
299 Kč 239 Kč

Osamělý domek na divokém pobřeží Essexu se stal dočasným azylem mladé londýnské spisovatelky Kate, která tu chce nalézt ztracenou duševní rovnováhu po rozchodu s milencem.

Erskinová Barbara: Dědictví minulosti
299 Kč 239 Kč

Napínavý děj svého nového, v pořadí jedenáctého románu postavila autorka opět na prolínání dvou velmi vzdálených časových rovin – v historické se vrací o dvě tisíciletí zpět, do Británie osídlované Římany v dobách počátku křesťanství a jeho prvních k

Niedl František: Ve službách mocných
299 Kč 242 Kč

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti?

Cornwell Bernard: Plamenonosič
299 Kč 242 Kč

Od prvního dne, kdy mi byl Bebbanburg zrádně ukraden, jsem snil o tom, že ho znovu získám. Mí předci vybudovali mocnou pevnost na skále nad mořem. Bebbanburg je nedobytný a patří mně. V Británii trvá nejistý mír.

Cornwell Bernard: Smrt králů
299 Kč 242 Kč

Román Bernarda Cornwella Smrt králů přináší další příběh Uhtreda z Bebbanburgu, velmože ve službách wessexského krále Alfreda, později zvaného Veliký.

Cornwell Bernard: Prázdný trůn
299 Kč 242 Kč

Vládce Mercie Athelred umírá, aniž po sobě zanechal mužského potomka, a začíná boj o uvolněný trůn.

Cornwell Bernard: Válečníci bouře
299 Kč 242 Kč

Válečníci bouře je devátá kniha Anglosaské kroniky. Uhtred se ocitá v situaci, která nemá snadné řešení. Je nucen rozhodovat se mezi svým rodem a loajalitou k Athelflaed, mezi osobními ambicemi a povinnostmi k saskému světu.

Gabaldon Diana: Hořící kříž
499 Kč 425 Kč

Píše se rok 1771 a válka je na spadnutí. Manželka Jamieho to tvrdí také. A Jamie jí chtě nechtě musí věřit, neboť jeho žena ví to, co mohou znát jen cestovatelé časem.

Gabaldon Diana: Bubny podzimu
499 Kč 425 Kč

Hrdinka bestselleru Cizinka, Claire, se v Bubnech podzimu vrací společně se svým manželem Jamiem Fraserem, aby společně našli nový život v amerických koloniích.

Waltari Mika: Egypťan Sinuhet
498 Kč 419 Kč

Nesmrtelný román ze starověkého Egypta

Snad žádný jiný beletrista nedokázal vzbudit o starověký Egypt a jeho historii takový zájem jako finský spisovatel Mika Waltari svým úspěšným románem Egypťan Sinuhet.

Follett Ken: Pád titánů
499 Kč 399 Kč

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány

Vaňková Ludmila: Přemyslovci 4 - Kdo zvedne můj štít
499 Kč 403 Kč

Čtvrtý díl historické ságy PŘEMYSLOVCI spojuje romány Zlá léta a Dědici zlatého krále. Na začátek svazku autorka připsala několik obsáhlých kapitol o tom, co se dělo od narození Václava II. 1271 do nešťastné bitvy na Moravském poli 1278.

Follett Ken: Ohnivý sloup
499 Kč 399 Kč

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelný

Follett Ken: Hranice věčnosti
499 Kč 403 Kč

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy

Follett Ken: Zima světa
499 Kč 403 Kč

První román Kena Folletta z plánované trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací nadšeně přijímanou jako strhující a fascinující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny.

Holm Lasse: Vikingové - Pomsta synů
399 Kč 339 Kč

Ragnar Lothbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít.

Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem Vikingů.

Iggulden Conn: Válka růží 3 - Dynastie
399 Kč 336 Kč

Válka mezi Lancastery a Yorky pokračuje! Třetí díl výpravné ságy o nejkrvavějším konfliktu anglické historie.

Zima roku 1461. Vévoda Richard z Yorku je mrtvý a jeho hlava zdobí městské brány. Král Jindřich VI.

Románové biografie

Biografie (z řeckého bios – život a grafen – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, osobních znalostí či vzpomínek. Románová biografie vychází rovněž částečně z historicky doložených pramenů, autor má ale možnost popustit uzdu svojí fantazii a vylíčit děj, jak by podle něho mohl probíhat, či jak se mu hodí jako pozadí pro hlavní linii vyprávěného příběhu. V této kategorii nelze opomenout nejúspěšnější román finského spisovatele Miky Waltariho – Egypťan Sinuhet. Děj knihy je zasazen do starověkého Egypta. Hlavním hrdinou je Egypťan jménem Sinuhet, jehož život sledujeme od dětství, přes studium lékařství a jeho cestování po mimoegyptských zemích až po stáří. Mezi nejlepší životopisné knihy poslední doby považujeme např. románové zpracování skutečného příběhu malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety Dánská dívka; hluboce dramatický příběh z období války Nabarvené ptáče.

Historické detektivky

Historická detektivka je příběh s detektivní zápletkou, který se odehrává v minulosti. Lze ji tedy považovat za podskupinu detektivního i historického románu. Mezi ostatními žánry historická detektivka zakotvila teprve v sedmdesátých letech 20. století. Hlavní zásluhu na tom měly zejména detektivní příběhy Ellis Petersové. Její série detektivních příběhů bratra Cadfaela zavádí čtenáře do raně středověkého pomezí Anglie a Walesu, kde vraždy řeší stárnoucí mnich, bývalý veterán z křížových výprav. V současné době Cadfaelovy příhody znovu u nás začíná vydávat nakladatelství Mystery press. Mezi historickou detektivku část kritiků řadí i Jméno růže Umberta Eca. Pro jiné je dílo žánrově velmi těžko zařaditelné.

Historické romance a rodinné ságy

Historická romance = podmanivý milostný příběh plný vášní, zrady a intrik. Romantický náboj ale může mít i obsahově náročnější dílo, kde se čtenář seznamuje i s několika generacemi v období daleko rozsáhlejším, než zabere jeden lidský život – pak se jedná o rodinnou ságu. V období předrevolučního Československa byly zřejmě nejčastěji vydávány půvabné osudy Eugénie Desireé Claryové, která byla Napoleonovou první láskou. V 11. století se odehrává rozsáhlý román Ranhojič Noaha Gordona, z novějších např. Lovci knih Dirka Husemanna nebo některé z románů britského prozaika Kena Folletta. Zajímavým a hojně vyhledávaným tématem historických románů je také využití prolínání více dějových rovin, které často najdeme u Barbary Erskinové, Daphne Du Maurier či Diany Gabaldon, mezi českými autory např. u Hany Marie Körnerové. Desítku historických romancí má na kontě i slovenská autorka Jana Pronská.

Historická fantasy

Jedná se o podžánr fantasy. I zde objevíme základní znaky (přítomnost magie, výskyt fantastických bytostí), avšak inspirace vychází z historie. Někdy se příběhy odehrávají během určitého historického období našeho světa, jindy se jedná o jiný svět, který určité historické období našeho světa velmi silně připomíná. Příkladem mohou být romány Juraje Červenáka o černokněžníku Roganovi, Riordanova série o Percym Jacksonovi nebo Píseň ledu a ohně Georga R.R.Martina.

Alternativní historie

První knihou z oboru alternativní historie, která vyšla česky, se v roce 1992 stala jedna z klasik, a to slavný román Otčina Roberta Harrise. Odehrává se v Berlíně 1964. Německo neprohrálo válku a připravuje se na oslavu 75. narozenin Hitlera… Román Dallas 63 (námětem střelba na prezidenta Kennedyho a vize, co by se stalo, kdyby šly změnit dějiny) pro změnu kombinuje to nejlepší ze Stephena Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru.

Český historický román

Největšího rozvoje dosáhl historický román v díle Aloise Jiráska, Václava Beneše Třebízského a Zikmunda Wintera ve 2. polovině 19. a počátkem 20. století. Po druhé světové válce vznikají románové kroniky, převládá zaměření na domácí dějiny, např. Václav Kaplický, F. Kubka. Této tendenci se však vymykají např. romány Jarmily Loukotkové nebo Vladimíra Neffa. Od 90. let 20. století do oblasti české historické prózy vstupuje řada nových autorů; popularitu si získaly další varianty historického románu, jako historická detektivka, historická science fiction nebo fantasy. Velká část současné produkce spadá do populárního proudu. K nejčastěji vydávaným českým autorům kromě Ludmily Vaňkové patří Vlastimil Vondruška, Jan Bauera Hana Whitton.

Vondruška začal sérií Hříšní lidé Království českého. Ta je větší měrou zasazena do 13. století – případy vyšetřuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Cyklus detektivních povídek Letopisy královské komory s hlavní postavou písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrává v 16. století. Období Velkomoravské říše se věnuje Stanislav Češka, Jan Bauer naopak zasazuje své detektivky do 14. století. Úspěšnými autory české historické prózy současnosti jsou i Zuzana Koubková, Pavel Hrdlička, Jiří Bílek, František Kalenda. Převážně životopisným románům se věnuje Oldřiška Ciprová.

^ Zpátky nahoru

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné knihy - historické romány.