Neubauerová Michaela: Čarodějnické procesy na Jesenicku

Neubauerová Michaela: Čarodějnické procesy na Jesenicku


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. Celý popis

249
309 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
249 Kč
-19%
Skladem u partnera 5+ kusů
 

Zboží partnera BOOKTOOK

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100037926446

Popis

Popis produktu

Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století byly vlivem mnoha nepříznivých okolností natolik rozsáhlé, že je dnes považujeme za největší masový hon na čarodějnice v celém slezském teritoriu a svým rozsahem a počtem obětí přesahují i známější procesy na Losinsku a Šumpersku. Autorka vychází z dobových písemných pramenů uložených v českých a polských archivech a poprvé je představuje českým čtenářům.

Jako první popisuje výjimečný případ Barbory Schmiedové z roku 1622, obviněné svým mužem z čarování, otravy a žhářství, který vyústil v rozsáhlé vyšetřování a pronásledování desítek lidí z jesenického panství. V jiné kapitole se dozvídáme o druhé velmi silné vlně čarodějnických procesů, kdy pro velký počet popravovaných byla postavena takzvaná pec na čarodějnice. Další příběh popisuje udání šesti lidí z údajné účasti na sabatu a čarodějnických praktik pasáčkem dobytka ze Širokého Brodu v roce 1651. Důsledkem následného soudního řízení za použití tortury bylo lavinovité rozšíření procesů, kdy na popravištích v plamenech skončily během několika hrůzných měsíců desítky lidí z Jesenicka.

Třicetiletá válka, pustošení, ničení a drancování oblasti, neúroda, epidemie moru a hladomoru – to vše vyústilo v hledání obětního beránka, personifikovaného zla a nepřítele společnosti – čarodějnic. Když pronásledování překročilo určité hranice, zvedl se odpor měšťanstva i samotné vrchnosti a vlna pronásledování byla zásahem biskupa z královské rodiny zastavena.

  • počet stran: 184
  • produkt: Knihy – vázané
  • datum vydání: 13.10.2020
  • šířka: 124mm
  • výška: 18mm
  • hmotnost: 330g
  • ISBN: 978–80–7433–299–9

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Neubauerová Michaela
Typ(vazba) Knihy - vázané
Vydavatel Víkend
Jazyk česky
Knižní série Array
Knižní edice Array