Verner Miroslav: Můj život s Egyptem + DVD

Značka:

Partnerský prodej

Verner Miroslav: Můj život s Egyptem + DVD

Toto je kniha o dobrodružství, které se skrývá pod slovem egyptologie a je spojeno s objevy, jimiž naši archeologové jedinečným způsobem obohatili poznání starého Egypta. Celý popis

389

389 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 469 Kč, Ušetříte 80 Kč (17 %)

  Náš kód: 100000561005

Popis

Popis produktu

Toto je kniha o dobrodružství, které se skrývá pod slovem egyptologie a je spojeno s objevy, jimiž naši archeologové jedinečným způsobem obohatili poznání starého Egypta. Je a zároveň tak trochu není o Miroslavu Vernerovi (1941), legendě české a světové archeologie. Bez jeho odborných znalostí, které se rozbíhají do mnoha oborů, ale také osobní odvahy, vytrvalosti a schopnosti vyjednávat by dnes česká egyptologie byla už dávno minulostí. Právě on byl totiž Univerzitě Karlově několik let jediným nositelem oboru, který byl určen ke zrušení. Přesto se mu podařilo vybudovat ústav s vynikající mezinárodní pověstí a v Egyptě získat archeologickou koncesi, která patří mezi nejvýznamnější.

Když jsme připravovali první vydání této knihy, přirozeně se nabídnul titul Čtyřicet let v Egyptě. Od té doby ovšem uteklo hodně vody v Nilu i ve Vltavě a dílo bylo třeba doplnit a rozšířit o nové výzkumy a poznatky, což znamenalo několik nových kapitol a na sedmdesát fotografií. Stejně tak bylo třeba připomenout, že u nás vyrostla nová generace velmi zdatných egyptologů. A tak nezbylo nic jiného, než změnit název knihy a přitom zachovat to základní – vztah k profesoru Miroslavu Vernerovi.

  • počet stran: 256
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 1.6.2011
  • šířka: 172mm
  • výška: 21mm
  • hmotnost: 856g
  • ISBN: 978–80–7281–424–4

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Verner Miroslav
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Eminent