Huser Martin: Onkofertilita - nová oblast reprodukční medicíny

Značka: Náš kód: 100000254351

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Huser Martin: Onkofertilita - nová oblast reprodukční medicíny

Účinná terapie nádorových onemocnění často způsobuje trvalou ztrátu reprodukčních schopností pacienta. Celý popis

162

200 Kč
162 Kč
-19%

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100000254351

Popis

Popis produktu

Účinná terapie nádorových onemocnění často způsobuje trvalou ztrátu reprodukčních schopností pacienta. Nový směr reprodukční medicíny, souhrnně nazývaný „onkofertilita“, proto nabízí onkologickým pacientům nejen možnost léčby, ale také účinnou prevenci trvalého poškození reprodukčních orgánů a funkcí.

V úvodu knihy jsou shrnuty principy determinovaného počtu ovariálních folikulů, faktory ovlivňující reprodukční potenciál v průběhu života ženy a dostupné ukazatele ovariální rezervy. Je probrána epidemiologie onkologických onemocnění a trendy nárůstu incidence rakoviny v reprodukčním věku. Ve stěžejní části publikace je popsán negativní vliv různých modalit onkologické léčby na fertilitu a následně jsou formulovány možné mechanismy jejich účinku. Autor se následně podrobně věnuje možným metodám reprodukční ochrany u mužů a žen, zahrnujícím techniky kryokonzervace embryí, oocytů a ovariální tkáně včetně možnosti její ortotopické autotrasplantace a dále ochranu ovariální funkce aplikací analog gonadoliberinu. Pozornost je věnována jak výhodám, tak i limitům popsaných metod. Diskutovány jsou sociální, etické a právní aspekty rozhodování v oblasti onkofertility, autor se zamýšlí rovněž nad otázkami bezpečnosti těhotenství u vyléčených onkologických pacientů.

V závěru jsou formulována praktická doporučení pro konzultace před léčbou, která významně ohrožuje fertilitu pacienta či pacientky. Na základě praktických zkušeností jsou navrženy indikace pro zařazení do programu reprodukční ochrany a doporučení ohledně výběru vhodné metody ochrany reprodukčních funkcí v závislosti na primární diagnóze.

  • počet stran: 112
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 11.8.2014
  • šířka: 141mm
  • výška: 7mm
  • hmotnost: 180g
  • ISBN: 978–80–204–3414–2

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Huser Martin
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Mladá fronta