Málek Jiří, Knor Jiří,: Lékařská první pomoc v urgentních stavech

Značka: Náš kód: 100010719289

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partnerNovinka

Málek Jiří, Knor Jiří,: Lékařská první pomoc v urgentních stavech

Kniha vychází z obsahu a požadavků kurzů lékařské první pomoci, které jsou součástí povinné předatestační přípravy. Celý popis

425

499 Kč
425 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100010719289

Popis

Popis produktu

Kniha vychází z obsahu a požadavků kurzů lékařské první pomoci, které jsou součástí povinné předatestační přípravy. V praxi ji využijí rovněž lékaři nepracující v oborech rutinně řešících urgentní situace, dále studenti lékařských oborů a nelékařští zdravotničtí pracovníci. Řada studií prokázala, že laická veřejnost automaticky pokládá každého lékařského i nelékařského pracovníka ve zdravotnictví za plně kompetentního v řešení závažných medicínských stavů bez ohledu na jeho odbornost, a také pro tyto případy kniha vznikla.

Publikace je koncipována jako přehled situací ohrožujících život nebo vedoucích k vážnému ohrožení zdraví. Kromě provádění resuscitace tvoří obsah i závažné stavy, rozdělené primárně nikoli podle definitivních diagnóz, ale podle hlavních problémů, se kterými může být lékař konfrontován. Jako příklad lze uvést poruchy průchodnosti dýchacích cest, bezvědomí, křeče, traumata, dušnost, bolest na hrudi a akutní koronární a cévní příhody, náhlé příhody břišní, náhlé stavy v gynekologii a porodnictví, zevní příčiny poškození zdraví (popálení, hypertermie, omrzliny, hypotermie, tonutí, ionizující záření atd.) a další náhlé stavy v alergologii, infektologii, neurologii, oftalmologii, ORL, pediatrii, psychiatrii, stomatologii a urologii. Orientačně je zmíněna činnost při hromadném neštěstí, poskytování psychické intervence a sdělování špatných zpráv.

Struktura jednotlivých kapitol sestává ze stručné definice problému, anamnézy a vyšetření, které lze provést na místě s minimálním vybavením, popisu činností na místě, kde je první pomoc poskytována. Následuje doporučení ke směrování pacienta (ponechat doma, předat do další ambulantní či nemocniční péče, aktivace zdravotnické záchranné služby).

Většina autorů má zkušenosti jak ze své specializace, tak i z terapie urgentních stavů v přednemocniční péči.

Bonusem knihy je DVD s demonstracemi správného provádění základních postupů, obsahuje 26 videozáznamů.

  • počet stran: 228
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 30.9.2019
  • šířka: 169mm
  • výška: 15mm
  • hmotnost: 460g
  • ISBN: 978–80–271–0590–8

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Málek Jiří, Knor Jiří,
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Grada