Světlík Marek E.: Díky, Adame

Značka:

Partnerský prodej

Světlík Marek E.: Díky, Adame

Kniha připomíná zkušenosti člověka, jenž si „na náměstích vycinkal“ dnešní dobu, ale především zažil hrůzné události minulého století: válku, teror padesátých let, osmašedesátý se vším všudy, ale i normalizační bezpráví a blbnutí. Celý popis

194

194 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 240 Kč, Ušetříte 46 Kč (19 %)

  Náš kód: 100002379206

Popis

Popis produktu

Kniha připomíná zkušenosti člověka, jenž si „na náměstích vycinkal“ dnešní dobu,

ale především zažil hrůzné události minulého století: válku, teror padesátých let, osmašedesátý se vším všudy, ale i normalizační bezpráví a blbnutí. V knize tedy píši o některých událostech ke konci války /o náletech/, o únoru 1948, o popravách a lámání osobností v padesátých letech, o závanu uvolnění koncem 60. let a Palachově sebeoběti; několika obrazy shrnuji období normalizace, ale i dobu po převratu i s jejími negativy, která protagonista knihy vnímá trpělivě.

A několika obrazy, aby děj nebyl vytržen z dějinného kontextu, popisuji studentské revoluční nálady konce 60. let i jinde v Evropě /Finsko, SRN/.

Přes všechna napětí která líčí, je kniha pokojná:

její člověk na svou dobu nahlíží pohledem vědomého křesťana, který i přes váhání ve víře, ke kterému dospěl pod tlakem všech událostí doby : tak jako mnozí lidé ztrácejí životní jistoty a bezradně hledají smysl svého žití v mnohých jeho náhražkách -, opět nachází své místo v plnohodnotném životě.

Kniha vyjadřuje přesvědčení, že i praktikující věřící se svým životem podíleli na celkovém pnutí doby, které přemohlo komunistický útlak a přispělo k návratu naší země k jejím historickým kořenům. Vypráví o společenském působení lidí zakořeněných v církevním životě. Mnohá témata čtenáře nutí k častému zamyšlení. Zvláště dnes!

  • počet stran: 194
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.1.2005
  • šířka: 147mm
  • výška: 10mm
  • hmotnost: 261g
  • ISBN: 80–239–3779–0

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Světlík Marek E.
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel M.E.S.S.