Fitzgerald Zelda: Věnujte mi valčík

Značka: Náš kód: 100003669316

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Fitzgerald Zelda: Věnujte mi valčík

Věnujte mi valčík – román o nezkrotné jižanské krásce, jež se po svatbě ocitá v prostředí meziválečné newyorské smetánky – je vyprávění jemné, lyrické, zářící mnoha jasnými barvami, ale také dojemné, nostalgické a místy do krajnosti zoufalé. Celý popis

257

318 Kč
257 Kč
-19%

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100003669316

Popis

Popis produktu

Věnujte mi valčík – román o nezkrotné jižanské krásce, jež se po svatbě ocitá v prostředí meziválečné newyorské smetánky – je vyprávění jemné, lyrické, zářící mnoha jasnými barvami, ale také dojemné, nostalgické a místy do krajnosti zoufalé. Divoké rytmy originálního, neobvykle otevřeného a osobitě sugestivního líčení ženského osudu se zklidňují do nálad nadějného očekávání, a ty zase střídají lyrické ozvěny vzpomínek málem zaniklých. Kde se vyprávění ujímá proud vědomí, jde o vypjatou situaci a vnitřní monolog vyvolává dojem, že byl zapsán v návalech zuřivého hněvu.

Jediný dokončený román Zeldy Fitzgeraldové ukazuje její mimořádný talent pro citlivé pozorování, který sdílela s manželem F. S. Fitzgeraldem a díky kterému dokázala po svém vystihnout ducha doby v životních peripetiích jednotlivce.

Její dar proměnit slova v cosi duhově měňavého, udivujícím způsobem krásného a znovu a znovu překvapujícího je obdivuhodný, stejně jako je pozoruhodné, že autorka knihu napsala za necelé dva měsíce. To, že se jí stále daří okouzlovat, bavit a dojímat čtenáře, je ovšem ještě pozoruhodnější.

  • počet stran: 292
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 6.3.2019
  • šířka: 154mm
  • výška: 25mm
  • hmotnost: 537g
  • ISBN: 978–80–7335–582–1

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Fitzgerald Zelda
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Leda