Palán Aleš, Šibík Jan,: Raději zešílet v divočině - Setkání s šumavskými samotáři

Značka: Náš kód: 100003973270

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Palán Aleš, Šibík Jan,: Raději zešílet v divočině - Setkání s šumavskými samotáři

Již čtvrté vydání úspěšného titulu vychází na luxusním italském křídovém papíře, tentokrát s plnobarevnou obálkou. Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. Celý popis

403

497 Kč
403 Kč
-18%

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100003973270

Popis

Popis produktu

Již čtvrté vydání úspěšného titulu vychází na luxusním italském křídovém papíře, tentokrát s plnobarevnou obálkou.

Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.

Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Setkáváme se zde s divokými zvířaty, krutými zimami, dokonce i s přízraky. Někteří samotáři jsou vysloveně racionální (zejména obě zpovídané ženy), jiní vyprávějí svůj život trochu jako mýtus. I ten má svou výpovědní hodnotu, jen jinou než výčet ověřených faktů. Způsob, jakým novodobí poustevníci v krajině přebývají, se ostatně dost možná mýtem brzy stane. Pokud se jím už nestal.

Smyslem knihy Raději zešílet v divočině není katalogizace podivínů ani alternativní průvodce po největším českém pohoří. Je jím ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše. Do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Rozhovory s šumavskými samotáři vedl spisovatel a publicista Aleš Palán (Magnesia Litera, Cena Českého literárního fondu), snímky přispěl fotograf Jan Šibík (Czech Press Photo, Golden Prisma Award).

  • počet stran: 384
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 17.9.2018
  • šířka: 170mm
  • výška: 35mm
  • hmotnost: 1140g
  • ISBN: 978–80–7260–397–8

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Palán Aleš, Šibík Jan,
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Prostor