Saudek Kája, Saudková Berenika: Saudek 18+
990 Kč 901 Kč

Publikace Saudek 18+ vychází z aktuální výstavy v Tančícím domě a nabízí ucelený soubor děl Káji Saudka, jejichž hlavním tématem a pojítkem je vztah mezi mužem a ženou, erotika, sex a pornografie, jež byla autorovou celoživotní doménou a inspirací.

Gombrich Ernst Hans: Příběh umění
1 598 Kč 1 289 Kč

Kniha světoznámého historika umění umožňuje základní orientaci ve zvláštní a fascinující oblasti lidské činnosti, jakou je právě umění.

Scaletti Fabio: Leonardo 500
1 999 Kč 1 614 Kč
+ doprava zdarma

Malíř, sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel, vynálezce a konstruktér. Tím vším byl Leonardo da Vinci. Byl dokonalou renesanční osobností, která i 500 let po své smrti rozpoutává vášnivé debaty jak mezi odborníky, tak mezi laiky.

Hüttnerová Iva: Iva Hüttnerová
399 Kč 322 Kč

Knížka obrázků a litografií malířky a herečky Ivy Hüttnerové představuje její tvorbu, která vznikla v posledních 20ti letech.

Turner Steve: The Beatles všechny písně
799 Kč 645 Kč

Víte, že melodie Yesterday přišla k Paulovi „sama“, ale že s textem se dost natrápil, a dokonce chvíli zpíval o míchaných vejcích? Nebo že inspirací pro Johnovu Lucy in the Sky with Diamonds nebylo LSD, ale obrázek jeho syna?

Křivánková Anna, Tesař Antonín: Planeta Nippon
399 Kč 299 Kč

Japonsko už dávno nejsou jenom samurajové, ikebana či haiku. Kulturu země vycházejícího slunce ve světě stejně dobře – ba možná i lépe – charakterizují slova jako manga, anime či J-pop.

Barbezatová Suzanne: Frida Kahlo doma
599 Kč 484 Kč

Frida Kahlo doma ukazuje vliv mexické kultury a tradic, Modrého domu i jiných míst na tvorbu a život významné malířky. Bohatě ilustrovaná kniha přináší nejen ukázky z tvorby Fridy Kahlo, ale i fotky z rodinného archivu.

Vincent van Gogh - Život, osobnost a dílo
499 Kč 425 Kč

Od prvních teskných maleb rané tvorby v Holandsku v duchu sociálního realismu, napříč vlažným přijetím v Paříži, za tónů impresionismu a pointilismu, se van Goghovi konečně daří autenticky vyjádřit svůj talent.

Isaacson Walter: Leonardo da Vinci
499 Kč 405 Kč

Skutečný obraz největšího génia všech dob poskládaný z jeho tisícistránkových deníkových záznamů

Zůstává nejkreativnějším géniem našich dějin. Jaká tajemství nám může odhalit?

Kučera Martin: Kultura v českých dějinách 19. století
455 Kč 368 Kč

Historik Martin Kučera řeší v této monografii jednu ze základních otázek výzkumu národních dějin, totiž otázku dějin kultury, která podle jeho názoru v české vědecké literatuře dosud není adekvátně zpracována.

Assante Ernesto: Woodstock 69 - Rocková revoluce
699 Kč 595 Kč

Barvitá výprava za příběhem Woodstocku, která přichází k českému čtenáři téměř rovných padesát let po jeho konání. Zavede nás přímo doprostřed dění tohoto proslulého festivalu rockové hudby.

Lada
1 490 Kč 1 207 Kč

Obrazová monogra?

Míla Fürstová: Všechny mé řeky
999 Kč 799 Kč

Představujeme vám výjimečnou uměleckou knihu o životě a díle Míly Fürstové, významné české umělkyně žijící ve Velké Británii.

Berger John: Způsoby vidění
265 Kč 214 Kč

Jedna z nejinspirativnějších a nejvlivnějších knih o umění a vizualitě, která je právem považována za zakladatelskou klasiku oboru vizuálních studií.

Doležal Stanislav: František Drtikol – Duchovní cesta 1
790 Kč 719 Kč

Nové rozšířené a upravené vydání knihy „František Drtikol – Duchovní cesta 1“, která je esencí myšlenek, rozhovorů a důležity´ch svědectví, mapující nejpodstatnější část života Drtikola myslitele.

Leonardo - Život, osobnost a dílo
499 Kč 425 Kč

Leonardo da Vinci, všestranný génius překypující zázračným uměleckým nadáním a neúnavný badatel ve všech oblastech lidského poznání, jehož jedinečnost spočívá právě v mimořádném rozsahu zájmů, jimž věnuje svůj talent.

Rymer David: Svět v plakátech
999 Kč 807 Kč

Klasické malované plakáty začaly vznikat ve velkém od roku 1796, kdy byla objevena metoda litografie. Byly mnohem více než jen potištěnými papíry nalepenými na zdi.

Satová Tomoko: Mucha
299 Kč 242 Kč

Alfons Mucha (1860–1939) je nejznámější jako mistr secese, který svými svůdnými kompozicemi květin, ornamentů a žen v pastelových barvách charakterizoval vzhled a styl přelomu 19. a 20. století, takzvané Belle Époque.

Umění starých herbářů - Od renesance po 19. století
890 Kč 748 Kč

Poklady historické botaniky ve vaší knihovně Na to, abyste si mohli zalistovat stránkami starých herbářů, už nepotřebujete obcházet archivy. Ty nejpozoruhodnější botanické ilustrace na vás čekají přímo v této knize.

Baronová Barbora, Pepe Dita,: Intimita
698 Kč 579 Kč

Nová kniha. Stylizovaný umělecký literárně-fotografický dokument. Napsala ji Barbora Baronová. Nafotila Dita Pepe. Nadesignoval Milan Nedvěd. Zachycuje vyprávění 6 českých žen. Pokouší se otevírat důležitá osobní a společenská témata.

Caravaggio - Život, osobnost a dílo
499 Kč 425 Kč

Tato publikace předkládá ucelený pohled na dílo jednoho z nejosobitějších malířů své doby. Caravaggio tvořil svá plátna velice osobitým způsobem, aniž by se nechal poutat ustálenými konvencemi, a jeho tvorba se významně otiskla do dějin umění.

Fiksa Radek: Encyklopedie bodyartu
129 Kč 105 Kč

Víte, kdo nebo co je to Ausulo, Anci Pini, Bokashi, Chaklag, Chain piercing, Enata, Fanaua a dalších několik set výrazů z oblasti bodyarts – tetování, piercing, henna, bodypainting apod.

Fritz Miloš: Stará Praha štětcem a objektivem
499 Kč 425 Kč

Ve výpravné barevné publikaci autor porovnává vždy na dvoustraně půvabný 100 let starý akvarel českého krajináře a ilustrátora staré Prahy – Václava Jansy s fotografií zobrazeného místa v současnosti.

Hodgeová Susie: Stručný příběh moderního umění
369 Kč 314 Kč

Nově pojatá kniha vysvětlí historii umění na 50 klíčových dílech – od Courbeta až po současné instalace Jajoi Kusamaové – a přiřadí tato známá díla k jednotlivým směrům, tématům a technikám.

Lunniss Vivien: Keltská kaligrafie
149 Kč 127 Kč

Dnes, zatímco se obdivujeme nad krásou a obratností prokázanou písaři a truchlíme nad ztrátou většiny rukopisů zničených Vikingskými nájezdy, se můžeme naučit obnovit tyto tvary písmen naším vlastním způsobem, být hrdi a těšit se z naší práce při ren

Sokol Václav: Výtvarná čítanka
314 Kč 254 Kč

Nenásilná a laskavá pomůcka, jak vstoupit do světa výtvarného umění a lépe jej pochopit. Kniha obsahuje črty a medailony, které výtvarník Václav Sokol (nar. 1938) věnuje výtvarným dílům. Doplněno bohatým obrazovým doprovodem.

Spain Art: Pablo Picasso, Vášeň a vina
799 Kč 639 Kč

Kniha La Suite Vollard (Vášeň a vina) Pabla Picassa, je vydána při příležitosti stejnojmenné výstavy, která se bude konat v Museu Kampa od 15. září 2018 do 15. ledna 2019.

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem:

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Literatura faktu.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Literatura faktu výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Literatura faktu akce.