Moreman Tim: Bernard Montgomery
9 Kč

8 Kč
- 11 %

Výprodej

POLNÍ MARŠÁL BERNARD LAW MONTGOMERY je nejznámějším a nejkontroverznějším britským generálem druhé světové války, o němž se až do dneška vedou ostré spory.


Drábek Václav: Popularizace hudby
10 Kč

9 Kč

Metodická příručka k výchovným koncertům. Úvahy a perspektivy popularizace hudby pro mladou generaci na přelomu století. Knížka je určena studentům i široké veřejnosti.


Parkin John C.: Podnikání podle Amazon.com
15 Kč

13 Kč

Prostředí „nové ekonomiky“ dalo světu nové průkopníky a pionýry, z nichž jen málokdo získal takovou pozornost jako Jeff Bezos, zakladatel a výkonný ředitel Amazon.com. Bezos vybudoval jednu z nejnavštěvovanějších internetových stránek.


Rosenberg Robert: Robert Rosenberg - Životopich
19 Kč

16 Kč

„ŽIVOTOPICH“ Robert Rosenberg napsal při svém pobytu na vazbě. Dozvíte se mnohé o králi českého porno průmyslu,o jeho dětství, cestě ke slávě, ale také pravdu o důvodu vzetí do vazební věznice nemluvě o velkém množství fotografií.


Hrdlička František, Bratršovská Zdena,: Zpráva o Bílém divadle
20 Kč

17 Kč

Kniha je pestrobarevnou mozaikou výpovědí zakladatelů a účastníků divadelního projektu, který vznikl koncem šedesátých let a byl pravděpodobně nejdůslednějším pokusem o uplatnění alternativních postupů v českém divadle, jimž se v té době věnovali ve


Besserová Miroslava: Daniel Hůlka: Diagnóza Blíženec
249 Kč

26 Kč
- 89 %

Akce

Netradiční biografie Daniela Hůlky z pera Miroslavy Besserové, v níž nám autorka formou otázek a odpovědí plasticky přibližuje osobnost tohoto populárního umělce, narozeného ve znamení Blížence, jeho profesní, ale i soukromý život.


Culík Končitíková Gabriela: S Baťou vzhůru do oblak
35 Kč

29 Kč

„Vzduch je naše moře.“ Jedno z oblíbených hesel Tomáše Bati, které zřejmě nejlépe vystihuje jeho lásku k letectví, v níž spatřoval budoucnost efektivní dopravy. Je známo, že firma Baťa aktivně rozvíjela letectví v naší zemi.


Joch Roman: Ne, pane premiére!
249 Kč

30 Kč
- 87 %

Výprodej

Autor, bývalý poradce premiéra Nečase, jenž proslul svým výrokem po tzv. atentátu na prezidenta Klause a následným vyhazovem, v knize píše o své práci poradce, co jí předcházelo a co bylo jejím obsahem.


Vondráček Vladimír: Eliášův pranostikon
39 Kč

32 Kč

Kdo by neznal, že na svatého Jiří vylézají z děr hadi a štíři. Nebo účinkování zmrzlých mužů Pankráce, Serváce a Bonifáce či uplakanou Medardovu kápi. A co svatou Annu, kdy už nastávají chladna zrána. Nebo příjezd svatého Martina na bílém koni.


Lukeš František: Byl jsem nablízku
39 Kč

32 Kč

Po celá dlouhá léta jsme si s Eduardem Hakenem psávali navzájem dopisy. Ty jeho byly často k dění u nás velmi kritické. Když mne vyšetřovali, musel jsem některé z nich zničit, aby se nedostaly do nepovolaných rukou. V dopise z 28.


Deczi Laco: Melodické Linky pro všechny hudební nástroje
45 Kč

37 Kč

Hned v úvodu je nutno si uvědomit, že tato škola není určena pouze pro trumpetisty, ale je psána tak, aby s ní mohl čerpat jakýkoli hráč s jakýmkoli nástrojem. Jde o melodické linky, které lze použít do nadepsaných akordů.


Zyka Bohumil: Devět hudebních stylů pro bicí nástroje + DVD
45 Kč

37 Kč

Učebnice, která vás bude dostatečně dobře provázet novou učební metodou – „audio notační forma.“ Tento výukový prvek je určen jako doplněk ke klasickému způsobu výuky bicích nástrojů (technika na malý bubínek, akcenty, přírazy, různé koordinace atd.


Jelínek Jan: Vybrané kapitoly z obecné biologie
47 Kč

38 Kč

Alternativní učební pomůcka je čtvrtým a posledním dílem, mezi studenty velmi přitažlivého maloformátového vydání souhrnné učebnice biologie pro střední školy gymnazijního typu.


Woman Man: Swastika
49 Kč

39 Kč

Jaký symbol byl nalezen v dávných synagogách? Jaký symbol byl na kapotě detroitského auta? Jaký byl nejoblíbenější odznak skautů? Jaký byl název tří kanadských hokejových týmů?


Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti
49 Kč

39 Kč

Je jaro 1937. Německý kancléř Adolf Hitler vytrvale hovoří o míru, svými činy však jako by dělal vše proto, aby západním spojencům došla trpělivost. Schizofrenní geopolitická atmosféra dusí i britský Fulworth, sídlo penzionovaného Sherlocka Holmese.


Čermák Petr: Dominik Hašek - Muž ze Síně slávy
49 Kč

39 Kč

Už na počátku příběhu jedinečného zázraku vyslovuji rád pro nás velmi krásnou, a zároveň nepříznivou, obavu či spíše nezaměnitelný fakt, že muž s maskou přezdívaný ve všech ledových arénách Nového světa Dom či Dominátor, na něhož pak rovněž zírají Ev


Novotný Josef: Causa Dohihara
49 Kč

39 Kč

Životní příběh jedné z nejspornějších postav japonské historie – armádního generála Kendži Dohihary.


Rifkin Jeremy: Evropský sen
49 Kč

39 Kč

Nejnovější kniha Jeremy Rifkina Evropský sen (,,o tom, jak evropská vize budoucnosti potichu zastiňuje Americký sen") shrnuje dvě poslední desetiletí intelektuálního a politického dění v Evropě pod zorným úhlem srovnání dvou odlišných vizí společnost


Irving David: Morgenthauův plán
49 Kč

39 Kč

Kontroverzní a přesto nejpřekládanejší britský historik David Irving představuje v knize vývoj tzv. Morgenthauova plánu, který je formálně známý jako Plán ministerstva financí na vypořádání s Německem.


Barrymore Drew: Divoký květ
49 Kč

39 Kč

Oceňovaná herečka Drew Barrymore se v knize Divoký květ dělí o veselé, dojemné i vážné příběhy ze své minulosti i současnosti. Drew čtenářům vypráví například o tom, jak v šesti letech dostala průlomovou roli ve filmu E.T.


Duncan William C.: One Percenter Land
49 Kč

39 Kč

Motor City Motorcycle Club má dlouhou, legendární a notoricky známou historii a přicházející profesor kriminologie Christopher Bedford se o to vše velmi zajímá.


Leese Arnold: Rotshildové - Židovský triumf
49 Kč

39 Kč

Přinášíme další knihu pro studium totalitních fašistických skupin. Když se řekne fašismus, okamžitě se nám vybaví Hitler a jeho NSDAP, ale fašistické hnutí mělo své podporovatele nejen v Německu či u nás, ale také v Británii.


McCormick Donald: Obchodník se smrtí
49 Kč

39 Kč

Autor publikace, Donald McCormick, redaktor londýnského listu Sunday Times, prohlédl všechny ročníky 25 nejvýznamnějších evropských listů z přelomu 19. a 20.


Novák Jan: Za vodou
50 Kč

41 Kč

Knihou rozhovorů s úspěšnými Čechy žijícími v zahraničí otevírá Nakladatelství Franze Kafky novou edici nazvanou „Mezi námi“. Spisovatele Jana Nováka spojuje s šesti velkými osobnostmi rozhodnutí žít v Americe.


Wenig Adolf: Bohatýrské zvěsti
49 Kč

42 Kč

Třiadvacet legend a pověstí, které zaznamenávají příběhy vztahující se k českým šlechtickým erbům.


Kazda Jaromír: Vladimír Brabec - Měl jsem štěstí
49 Kč

44 Kč
- 10 %

Výprodej

S nohama na zemi a hlavou v oblacích. Paměti populárního herce Vladimíra Brabce, dlouholetého předního člena činohry Národního divadla v Praze, který se uplatnil též ve filmu, dabingu, rozhlase a televizi. Jeho průpravu ovlivnil po válce E. F.


Duffack J.: Záhada jménem Kolumbus
49 Kč

44 Kč
- 10 %

Výprodej

Autor se nedal svést tradiční historiografií a bez toho, aby vytvářel o Kolumbovi nový mýtus se odvážně pustil do hledání pravdy o tomto záhadném muži, který měl lví podíl na ukončení středověku.


Wolf Martin: Posuny a otřesy: Ponaučení z finanční krize
499 Kč

44 Kč
- 91 %

Akce

V knize Posuny a otřesy představuje Martin Wolf, který je pokládán za jednoho nejvlivnějších ekonomických komentátorů na světě, svou kontroverzní a vysoce originální analýzu ekonomických událostí posledních let.


Drobný Milan: Když se ucho utrhne
199 Kč

44 Kč
- 77 %

Výprodej

Kniha Když se ucho utrhne… je poutavým a hlavně vtipným vyprávěním známého českého zpěváka Milana Drobného. Milan toho za svou mnohaletou kariéru zažil opravdu hodně a se čtenáři se o prožitky rád podělí.