Helsinky - Inspirace na cesty

Značka: Náš kód: 100000318063
 Helsinky - Inspirace na cesty

Partnerský prodej

Helsinky - Inspirace na cesty

Hledáte-li město tepající nočním životem do ranních hodin, kde party nikdy nekončí – pak se poohlédněte jinde. Helsinky jsou městem chladného severského šarmu, kde se ve srovnání s ostatními velkoměsty žije vcelku poklidně. Celý popis

161

161 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 199 Kč, Ušetříte 38 Kč (19 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Hledáte-li město tepající nočním životem do ranních hodin, kde party nikdy nekončí – pak se poohlédněte jinde. Helsinky jsou městem chladného severského šarmu, kde se ve srovnání s ostatními velkoměsty žije vcelku poklidně. Třebaže se jedná o jednu z nejmladších metropolí světa, jsou Helsinky místem, kde najdete fascinující architekturu a design, nekonvenční galerie a muzea i pikantní směsici Východu a Západu. Pokud sem tedy vyjedete za kulturou, uměním a severskou historií, rozhodně se ocitnete na správné adrese.

Helsinky jsou bezpečnou, tolerantní, moderní a stylovou metropolí. Nové budovy překvapivých tvarů sice poněkud mění panoráma města, místní jsou ale stále duší lidé „lesů a jezer“ s vrozenou láskou k přírodě – což se odráží i v bezpočtu helsinských parků a zahrad.

Finové jsou vesměs klidní a tiší lidé, kteří na návštěvníky z jiných zemí mohou působit poněkud introvertně. Jak tvrdí jeden starý vtip: „Extrovertního Fina poznáte podle toho, že se při konverzaci dívá více na vaše boty, než na svoje vlastní.“ Pokud se ovšem odhodláte ke vstřícnému gestu jako první, odměnou vám bude srdečnost a zájem, tak vzácné ve velkých městech plných spěchajících lidí.

Navštivte záliv Töölönlahti a olympijský stadion.

Na Náměstí Rautatientori vstupte do Finské národní galerie Ateneum.

Dobijte pevnost Suomenlinna a seznamte se s její minulostí i současností.

Podnikněte výlety na ostrovy Seurasaari, Korkeasaari, Pihlajasaari nebo Harakka.

  • počet stran: 144
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.6.2015
  • šířka: 105mm
  • výška: 11mm
  • hmotnost: 178g
  • ISBN: 978–80–7508–066–0

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor neuveden
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Lingea