Norsko - Inspirace na cesty

Značka: Náš kód: 100000318065
 Norsko - Inspirace na cesty

Partnerský prodej

Norsko - Inspirace na cesty

Norsko lze pravděpodobně nejpřesněji charakterizovat jako zemi fascinujících kontrastů. Celý popis

161

161 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 199 Kč, Ušetříte 38 Kč (19 %)
Již se neprodává

Toto zboží vám nabízíme v rámci partnerského prodeje. Podmínky doručení se mohou lišit od našich standardních podmínek. Více informací

Hodí se vědět k partnerskému prodeji

Nákupní proces je úplně stejný, jak jste zvyklí. Staráme se o celou vaši objednávku i následnou komunikaci či případnou reklamaci. Rozdíl spočívá jen ve způsobu doručení. Zboží k vám putuje z našeho partnerského skladu v samostatné zásilce za speciální sazbu dopravného, bez možnosti osobního odběru na prodejnách MALL. U vybraných partnerů lze využít doručení na odběrná místa Uloženky.

V případě odstoupení od kupní smlouvy ve 14 dnech nebo reklamace výrobku, jehož jedna strana je delší než jeden metr nebo jeho váha přesahuje 20 kg, kontaktujte, prosím, nejdříve naši zákaznickou linku.

Zboží nabízené v rámci partnerského prodeje poznáte podle štítku Partnerský prodej

Popis

Popis produktu

Norsko lze pravděpodobně nejpřesněji charakterizovat jako zemi fascinujících kontrastů. Nad hlubokými tajemnými fjordy se vypínají k nebi majestátní horské masivy, kruté zimy střídají nádherná léta a dlouhé polární noci se v letních měsících mění v kouzelné půlnoční slunce. Norská společnost nemá problém s prolínáním tradic a výdobytků moderní doby a zdejší čistá (a přísně chráněná) příroda je opravdovým balzámem na duši.

Značnou část území Norska pokrývají horské masivy nebo náhorní plošiny. Jednou z nich je Hardangervidda, jež se svými 11 900 km2 představuje největší náhorní plošinu v Evropě. Pobřeží je rozbrázděné fjordy, po celé jeho délce jsou rozesety větší či menší ostrůvky a útesy. Na východě se u hranic se Švédskem rozprostírá lesnatá krajina plná jezer. Pouhá tři procenta rozlohy země zabírá orná půda. Podmínky k životu tu vždy byly drsné, proto také muselo v minulosti mnoho Norů kvůli obživě kombinovat farmaření s rybolovem. Historie Norska a jeho obyvatel je pevně spjata s mořem, vždyť současní Norové jsou potomci odvážných mořeplavců – Vikingů.

Z bergenského letiště se vydejte na prohlídku historické hanzovní čtvrti Bryggen.

Nechte vyvézt lanovkou Floibanen na horu Floyen.

V podvečer se naloďte na trajekt Hurtigruten a zamiřte směrem na sever.

Na palubě lodi překročte polární kruh a zamiřte do Bodo.

Zajeďte se podívat na nejsilnější vodní vír na světě Saltstraumen.

Autobusem jeďte až na jih ostrova a navštivte kouzelnou vesničku s originálním jménem A.

  • počet stran: 144
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.6.2015
  • šířka: 105mm
  • výška: 11mm
  • hmotnost: 182g
  • ISBN: 978–80–7508–068–4

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor neuveden
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Berlitz