Kempka Erich: Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče

Značka: Náš kód: 100000251923
 Kempka Erich: Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče

Partnerský prodej

Kempka Erich: Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče

Autentické zápisky Ericha Kempky jsou zajímavým dobovým dokumentem, v němž je subjektivně a zajímavě popsán pohled muže, jenž od začátku 30. let byl profesně velmi úzce a osobně spjat s Adolfem Hitlerem. Celý popis

209

209 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 259 Kč, Ušetříte 50 Kč (19 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Autentické zápisky Ericha Kempky jsou zajímavým dobovým dokumentem, v němž je subjektivně a zajímavě popsán pohled muže, jenž od začátku 30. let byl profesně velmi úzce a osobně spjat s Adolfem Hitlerem. Zápisky vyšly několikrát pod názvem Ich habe Adolf Hitler verbrannt (Spálil jsem Adolfa Hitlera). Kempka, osobní Hitlerův řidič, popisuje léta, která strávil s Hitlerem od roku 1932 do jeho smrti. Velká část je věnována posledním Hitlerovým dnům v bunkru a posléze spálení ostatků jeho a Evy Braunové, na němž se Kempka podílel. Tento dokument lze srovnat se zápisky Hitlerovy sekretářky Traudl Jungeové. Částečně její pohled doplňuje.

Kempka žil po Hitlerově boku a stejně jako například T. Jungeová a mnoho dalších zaměstnanců Hitlera uctíval, obdivoval jako osobnost a o většině nacistických zvěrstev ani nevěděl. Omezuje se výhradně na bezprostřední osobní zážitky s Hitlerem a nezmiňuje se o politicko-společenském kontextu ani neuvažuje o ideologii a válce. Prostě vypráví o tom, co prožil.

  • počet stran: 152
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 1.11.2013
  • šířka: 125mm
  • výška: 16mm
  • hmotnost: 226g
  • ISBN: 978–80–7222–916–1

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Kempka Erich
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Víkend