Gramatika současné maďarštiny s praktickými příklady

Značka: Náš kód: 100000248412

Partnerský prodej

Gramatika současné maďarštiny s praktickými příklady

Zcela nová autorská gramatika současné maďarštiny. Obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě, bez nadměrného používání odborné terminologie, která by mohla zájemce o maďarštinu odradit. Celý popis

226

279 Kč
226 Kč
-18%

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100000248412

Popis

Popis produktu

Zcela nová autorská gramatika současné maďarštiny. Obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě, bez nadměrného používání odborné terminologie, která by mohla zájemce o maďarštinu odradit. Naším cílem bylo každý gramatický jev vysvětlit jednoduchou a jasnou poučkou a přiblížit ho množstvím praktických příkladů. Uživatelé si tak mohou daný jev lehce osvojit a získané vědomosti následně uplatnit v běžné komunikaci. Příkladové věty jsou pečlivě vybrány ze současného tisku a ze spolehlivých internetových zdrojů tak, aby skutečně odrážely současnou podobu maďarštiny. Věty jsou vždy přeloženy do češtiny, což umožňuje dobře si je zapamatovat a obohatit si slovní zásobu.

Tato stručná příručka není vyčerpávajícím teoretickým pojednáním o všech gramatických jevech, ale praktickým pomocníkem běžného uživatele při studiu maďarštiny. Uživatel proto nemusí mít znalosti z jazykovědné terminologie ani číst mnohostránkové úvody k dané problematice. Kromě stručných pouček a příkladů obsahuje přehledné tabulky a množství praktických poznámek upozorňujících na výjimky, zajímavosti či hovorové použití jednotlivých jevů. Do publikace jsme zařadili i přehled dialektů maďarštiny, najdete zde i seznam zkratek. Při práci jsme vycházeli ze současných gramatik a příruček a také z vlastních zkušeností s výukou maďarštiny.

Věříme, že naši gramatiku ocení jak začátečníci, tak i pokročilejší studenti a vyučující.

144 stran

Popis aktuálních gramatických jevů

Jasné a stručné výklady

Množství praktických příkladů

Poznámky, výjimky, zajímavosti

Přehled nepravidelných sloves

Dialekty maďarštiny

Křížové odkazy

Podrobný rejstřík

  • počet stran: 144
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.10.2012
  • šířka: 116mm
  • výška: 9mm
  • hmotnost: 138g
  • ISBN: 978–80–87471–54–8
  • jazyk: česky, maďarsky

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor neuveden
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Lingea