Isabelle Filliozat: Pořád jen provokuje - Respektující a klidné výchovné postupy

Isabelle Filliozat: Pořád jen provokuje - Respektující a klidné výchovné postupy


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Nehledejte v nevhodném chování svého dítěte naschvály a záměr – snažte se najít příčinu, proč se tak chová! Odmlouvání, kolize s vrstevníky, drzost dětí ve věku 6 až 11 let. Vidíte v tom naschvály, neposlušnost a kladení odporu. Celý popis

224
249 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
224 Kč
-10%
Skladem poslední 1 kus

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100017364912

Popis

Popis produktu

Nehledejte v nevhodném chování svého dítěte naschvály a záměr – snažte se najít příčinu, proč se tak chová! Odmlouvání, kolize s vrstevníky, drzost dětí ve věku 6 až 11 let. Vidíte v tom naschvály, neposlušnost a kladení odporu. Hledáte vinu u sebe, snažíte se přijít na chyby, kterých jste se při výchově dopustili. Ale co když se jedná o zcela jiné příčiny?

Autorka vás na konkrétních situacích seznámí s myšlenkovými pochody a reakcemi dětského mozku. Její poznatky vycházejí z nedávných objevů neurofyziologie a experimentální psychologie, a její rady umožňují lepší pochopení reakcí dítěte v různém věku. Soustřeďuje se na to, co se děje v hlavách našich dětí, a na odpovědi, kterými můžeme reagovat na jejich chování a zejména na jejich potřeby. Naučíme se i jiné postupy, než jaké známe ze svého dětství, abychom si jako rodiče mohli vybrat, jak budeme jednat a nebýt přitom pod vlivem našich osobních zkušeností.

Kniha ukazuje, jak náš život může být báječný, když se budeme dětem snažit porozumět. Učí, jak správně nastavit hranice, posilovat vzájemnou důvěru, jak děti postupně učit osamostatnění. Empatický přístup k dítěti v rámci pozitivního rodičovství znamená více štěstí v každodenním rodinném životě, protože křik, hádka, pohlavek, trest nebo odseknutí nás od dětí vzdaluje. Poznatky z neurozobrazovaích metod potvrzují, že je-li dítě vystavováno stresu, narušuje se tím jeho hormonální rovnováha a to má za následek změny ve struktuře mozku. Věk od šesti do jedenácti let je zásadní období pro vývoj mozku, citovosti a sociálních dovedností.

  • Datum vydání: 01. 01. 2017
  • Počet stran: 132
  • Vazba: brožovaná lepená

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Isabelle Filliozat
Jazyk česky