Hrabě Václav: Blues pro bláznivou holku a jiné básně
245 Kč 198 Kč

Nové vydání všech básní legendárního českého beatnika Václava Hraběte (1940–1965). Vychází v grafické úpravě s fotografiemi Pavla Baňky, který v roce 1964 společně s V. Hrabětem, I. Zemánkovou a V.

Atticus: Tma mezi hvězdami
349 Kč 279 Kč

BESTSELLER NEW YORK TIMES Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami.

Slezák Milan: Achillova pata a jiné patálie
379 Kč 306 Kč

Kniha fejetonů s vtipem, nadhledem a s mnoha zasvěcenými podrobnostmi vysvětluje celou řadu rčení, citátů, přirovnání i výrazů, s nimiž se můžeme setkat v literatuře, v médiích i v běžném hovoru.

Atticus: Láskou ji nespoutáš
349 Kč 282 Kč

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram.

Dědeček Jiří: Huňatá čuňata
295 Kč 245 Kč

Huňatá čuňata jsou dalším pokračováním série říkanek pro děti i pro dospělé. Po úspěchu knížek Šli červotoči do houslí a Uleželé želé přichází tvůrčí dvojice J. Dědeček – A.

Erben Karel Jaromír: Kytice
129 Kč 109 Kč

Kytice, stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena, je jedinou ucelenou sbírkou básní, kterou kdy slavný spisovatel vydal. Obsahuje třináct balad velmi silně ovlivněných slovanskou lidovou slovesností.

Poe Edgar Allan: Havran a jiné básně
129 Kč 109 Kč

Havran patří mezi nejznámější básně všech dob, a není divu, protože je jedním z nejvýznamnějších děl romantismu. Vypráví o tajuplné návštěvě černého posla smutku u muže, který se zmítá v zoufalství po ztrátě své nejmilovanější.

Exleyová Helen: Pro klid v duši 365 - Citáty na každý den
249 Kč 201 Kč

Půvabná sbírka citátů s působivými ilustracemi na každý den roku. Všechny ilustrace byly vybrány tak, aby ladily s citáty největších světových myslitelů. Zamilujete si pocit klidu a pokoje, které najdete na všech 365 stranách.

Exleyová Helen: Na cestě k úspěchu - Motivační citáty na každý den
249 Kč 201 Kč

Průměrný člověk stráví třicet pět procent času v práci. Tato kniha vznikla, aby pomohla z každé této hodiny udělat něco zvláštního. Díky těmto citátům objevíte radost v maličkostech, které vás posunou o míle kupředu na cestě k pracovním úspěchům.

Mácha Karel Hynek: Máj
99 Kč 85 Kč

V roce 1774 Ignác Schiffner v Dubé nedaleko sochy svatého Prokopa brutálně ubil svého otce. Po zločinu byl brzy dopaden, uvězněn a po krátkém procesu odsouzen k smrti lámáním kolem.

Skácel Jan: Hodina mezi psem a vlkem
199 Kč 168 Kč

Skácelovy básně ze 60. let 20. století, z nichž některé zhudebnil Hradišťan

Básnická sbírka Hodina mezi psem a vlkem obsahuje Skácelovy básně ze 60. let 20. století, stejně jako Smuténka či Metličky.

Phelps William Lion: Navždy a napořád
169 Kč 144 Kč

Tato výjimečná knížečka citátů je plná moudrých prohlášení o lásce, manželství a o tom, co to znamená, najít svou spřízněnou duši.

Skácel Jan: A znovu láska
148 Kč 125 Kč

A znovu láska je posledním dílem Jana Skácela a její podoba měla být původně trochu jiná. Vybrané milostné básně z vydaných sbírek měla doplňovat tvorba nová, od tohoto záměru však upustil.

Topinková Jana: Hokej jedna báseň
99 Kč 79 Kč

Odhodlání a chuť dokázat, že verše nejsou vždy jen o lásce: právě to vedlo autorku Janu Topinkovou k vydání její první sbírky s názvem Hokej jedna báseň.

Erben Karel Jaromír: Kytice
149 Kč 121 Kč

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní autora Karla Jaromíra Erbena. Jeho balady jsou inspirované slovanskými i jinými pověstmi a vyznačují se dějově dramatickým spádem.

Mácha Karel Hynek: Máj (kniha + DVD)
245 Kč 198 Kč

Čtvrtý svazek Kritické hybridní edice přináší nové vědecké a čtenářské vydání básně Máj Karla Hynka Máchy (1810–1836). Od své první publikace (1836) se Máj objevil ve stovkách vydání včetně mnoha překladů.

V proseccu je vždy pravda
169 Kč 144 Kč

Prosecco stojí celá léta stranou a čeká, až se bude moct OBJEVIT SE VŠÍ SLÁVOU A LESKEM… nyní vtrhlo do světa jako velká voda a příjmeně rozšumí každou slavnostní událost!

Coelho Paulo: Život - Vybrané citáty
289 Kč 234 Kč

Inspirativní výbor z citátů o podstatě života, o lásce i o lidském osudu z pera nejoblíbenějšího autora naší doby Paula, doprovázený působivými ilustracemi.

Blatný Ivan: Čtyři knihy
499 Kč 375 Kč

Novinka

Kultovní básnické sbírky z let 1940—1947

Letos oslaví sté výročí narození legendární „básník Brna“, jak se Blatnému často říká.

Coelho Paulo: Láska - vybrané citáty
289 Kč 234 Kč

Inspirativní výbor citátů z děl nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha je tentokrát zaměřený na originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky o lásce v mnoha jejích podobách, které pronášejí postavy jeho četných románů, ale i auto

Kaur Rupi: Květy slunce
349 Kč 297 Kč

Rupi Kaur, autorka bestselleru #1 podle New York Times milk and honey, přichází se svou dlouho očekávanou druhou sbírkou poezie.

Živá a transcendentní cesta růstu a zahojení. Původ a vyjádření úcty ke svým kořenům.

Kaur Rupi: Mléko a med
349 Kč 297 Kč

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti.

Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí.

Kipling Rudyard: Když
189 Kč 153 Kč

Jsou básně, které nás při čtení nikdy nenechají chladnými – buď je lidé zbožně ctí, anebo se jim nemilosrdně vysmívají.

Mácha Karel Hynek: Máj
129 Kč 105 Kč

Lyrickoepická báseň z roku 1836, která je vrcholem snažení romantického básníka K. H Máchy. Skromný děj s několika tragédiemi je jen východisko k úvahám o smyslu a ceně života. S výkladem Máje a doslovem Karla Šiktance.

Buď v klidu - Jsi táta
128 Kč 108 Kč

Být táta je úžasné, ale nikdo nikdy netvrdil, že je to snadné. Když táta dorazí domů, je vždycky první „na ráně“.

Darcy Emily: Inspirace a meditace pro umělce
169 Kč 144 Kč

Dárková knížka obsahující množství inspirativních citátů pro všechny, kteří chtějí prorazit v uměleckém světě. Inspirujte se vtipnými a poučnými citáty světových velikánů jako Renoir nebo Vincent van Gogh, abyste dosáhli cílů, které jste si vytýčili.

Erben Karel Jaromír: Kytice
199 Kč 161 Kč

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačují dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně…

Exleyová Helen: 365 dní s mým věrným psem
249 Kč 201 Kč

Tato kniha obsahuje sbírku úchvatných fotografií, na každý den jednu, a spolu s citáty od světoznámých autorů tvoří nezapomenutelný celek. Něco takového nesmí chybět v knihovně žádnému milovníkovi psů.

Hrubín František: Básně - Hrubín
379 Kč 306 Kč

Svazek přináší jedenáct básnických knih Františka Hrubína (1910–1971) od jeho prvních sbírek „zamžené krásy“ Zpíváno z dálky, Krásná po chudobě a Země po polednách, přes spirituální Včelí plást vzniklý za války, k poválečným knihám Jobova noc a Hiroš

Langa Liána: Sešit antén
99 Kč 79 Kč

Lotyšská básnířka Liana Langa, vl. jm. Bokša, se narodila v roce 1960 v Rize. Studovala malířství, Filologickou fakultu Lotyšské státní univerzity (1979–1981) a filozofii a literaturu 20. století na newyorské New School College (2000).

Milton John: Ztracený ráj
349 Kč 297 Kč

Mezi nejznámější epopeje světového písemnictví patří Homérova Odyssea a Vergiliova Aeneis. Obě volně inspirovaly anglického barokního básníka Johna Miltona, který vytvořil univerzální příběh zkoumající náš svět, lidstvo a jeho duchovní podstatu.

Na skleničku vína je vždycky čas
169 Kč 144 Kč

Rulandské, Chardonnay, Merlot, Ryzlink… Tolik lahodných vín, které potěší čich i chuť, a tolik příležitostí vychutnat si je všechny. Ať už holdujete jakékoliv odrůdě nebo ročníku, suchému nebo sladkému, udělejte svému vnitřnímu sommelierovi radost.

Přeji ti vše nejlepší
99 Kč 79 Kč

Dárkové knížky kapesního formátu vhodné jako malá pozornost k svátku, narozeninám nebo k jiným významným událostem. Hluboké myšlenky významných osobností doplňují citlivě vybrané a poetické fotografie.

Rýdl Jan: JednoDuše
99 Kč 79 Kč

Soubor 39 básní s ilustracemi od Táně Macholdové Básně jsou psány spontánně, jednoduše, v textech čtenář nenalezne žádné složitosti či jinotaje, jsou psány s jednoduchým přístupem k životu, protože v současnosti si tento často zbytečně komplikujeme

Čagánek Michal: Dům beze stěn
120 Kč 105 Kč

Meditativní poezie mapující cestu člověka z hluku města do ticha přírody, respektive z neklidu mysli, do klidu srdce.

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem: