Griffin Roger: Modernismus a fašismus - Pocit začátku za Mussoliniho a Hitlera

Značka: Náš kód: 100002329417
 Griffin Roger: Modernismus a fašismus - Pocit začátku za Mussoliniho a Hitlera

Partnerský prodej

Griffin Roger: Modernismus a fašismus - Pocit začátku za Mussoliniho a Hitlera

Knihou Modernismus a fašismus vrcholí dlouholetý výzkum renomovaného britského historika Rogera Griffina, který se snaží vysledovat a prokázat podstatu generického fašismu a zároveň jej lokalizovat v kontextu mnoha hnutí modernismu. Celý popis

373

373 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 460 Kč, Ušetříte 87 Kč (18 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Knihou Modernismus a fašismus vrcholí dlouholetý výzkum renomovaného britského historika Rogera Griffina, který se snaží vysledovat a prokázat podstatu generického fašismu a zároveň jej lokalizovat v kontextu mnoha hnutí modernismu.

Griffin v první části odvážně interdisciplinární práce, provazující historii fašismu, historii a teorii literatury a kultury s filozofií a sociální antropologií, buduje přelomové, široké vymezení modernismu jako sociokulturního pohybu řešícího v nesčetných formách krizi modernity. Řešení je hledáno v novém začátku zčasovělé historie či člověkem režírovaného budoucího dění jako cesty z úpadku.

Tato koncepce dovoluje Griffinovi v druhé části knihy postupně prokazovat realitu „fašistického modernismu“ – tedy prosazovat pohled většinově dosud odmítaný. Soustřeďuje se přitom klíčově na dvě dějinné formy generického fašismu, režimy Mussoliniho a Hitlera. Sleduje je od ideologické geneze přes fázi politického hnutí získávajícího společenskou podporu až do podoby modernistického státu, krachujícího v projektu ničivé a sebezničující globální expanze.

  • počet stran: 602
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 14.3.2016
  • šířka: 145mm
  • výška: 33mm
  • hmotnost: 747g
  • ISBN: 978–80–246–3231–5

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Griffin Roger
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Karolinum