10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Romantika a romány o lásce

Love story – loučení – rodinné ságy - intimita – slzy štěstí i smutku, nová přátelství i konflikty, to vše obsahují romány pro ženy. Základním kamenem romantické prózy jsou vztahy. Zamilované i životem zklamané postavy hrají prim v každém romantickém příběhu.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Novinka
Danielle Steel: Špionka Veronika González: Mezi nimi
Danielle Steel: Špionka

V roce 1939 je Evropa v plamenech a Anglie ve válce. Alexandra Wickhamová, půvabná mladá dívka, by za jiných okolností měla žít privilegovaným životem. Ale osud, světová válka a její nenápadně vzpurná osobnost ji zavedou na jinou cestu.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Veronika González: Mezi nimi Veronika González: Mezi nimi
Veronika González: Mezi nimi

Intimní zpověď sester Magdy, Ivy, Kristýny a jejich matky Milady, která chce pro své dcery jen to nejlepší, odmítá ale vidět, co ve skutečnosti chtějí ony.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Novinka
Nina Špitálníková: Severka Veronika González: Mezi nimi
Nina Špitálníková: Severka

Protagonistka prvního románu Niny Špitálníkové, autorky Svědectví o životě v KLDR, žije v Jižní Koreji, ačkoli se narodila v té Severní. Vyprávění líčí její strastiplnou cestu za svobodou, hříchy minulosti i pochyby, které ji po celou dobu provázejí.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Alena Mornštajnová: Les v domě Alena Mornštajnová: Les v domě
Alena Mornštajnová: Les v domě

Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Bernášková Jana: Coura Alena Mornštajnová: Les v domě
Bernášková Jana: Coura

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku?

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Amanda Quick: Dáma na útěku Alena Mornštajnová: Les v domě
Amanda Quick: Dáma na útěku

V dalším příběhu se s Amandou Quick vrátíme do Kalifornie třicátých let – kde se za oslnivými iluzemi skrývají ta nejtemnější tajemství… Po útěku se soukromého sanatoria přijíždí Adelaide Blakeová do Burning Cove v Kalifornii, aby začala znovu.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Bernášková Jana: Jak přežít svého muže Bernášková Jana: Jak přežít svého muže
Bernášková Jana: Jak přežít svého muže

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Caplinová Julie: Cukrárna v Paříži Bernášková Jana: Jak přežít svého muže
Caplinová Julie: Cukrárna v Paříži

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk.

Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
Levněji na Allegro od 301 Kč
Colleen Hooverová: Námi to končí Bernášková Jana: Jak přežít svého muže
Colleen Hooverová: Námi to končí

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Hooverová Colleen: Námi to končí Hooverová Colleen: Námi to končí
Hooverová Colleen: Námi to končí

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business.

můžete mít 4.10. - 5.10.

nebo
Objevte širší nabídku na Allegro
Peter Wohlleben: Příběhy stromů Hooverová Colleen: Námi to končí
Peter Wohlleben: Příběhy stromů

Stromy nás obklopují jen zdánlivě tiše a němě. Buky, jabloně i ostatní druhy ve skutečnosti komunikují nejen mezi sebou navzájem, ale i s námi – pokud dokážeme porozumět jejich jazyku.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
Levněji na Allegro od 287 Kč
Petra Nesvačilová: Skutečná Hooverová Colleen: Námi to končí
Petra Nesvačilová: Skutečná

Střípky jednoho neobyčejného a inspirativního života.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
Levněji na Allegro od 279 Kč

Klasická romance

Jednou z prvních žen na poli romantické literatury byla např. anglická spisovatelka Jane Austenová s díly jako je Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek. Za důležitou romantickou prózu můžeme považovat i dílo Jana Eyrová od Charlotte Brontëové, které dnes již řadíme ke klasickým dílům anglické literatury. Už dávno se ale nejedná o literaturu psanou pouze ženami.

Recenze

Přečtěte si recenzi z jednoho nejslavnějších románů Jane Austenové Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit

Největší hvězdy romantiky

Zlomená srdce najdete i v knihách současníků Danielle Steelové nebo Nicholase Sparkse, dvou dlouhodobých ikon romantického žánru. Steelová je jedním z nejčastěji překládaných a vydávaných autorů světa a její romány se zpravidla odehrávají v lepší společnosti. Sparkse proslavil především poutavý milostný román Zápisník jedné lásky. Tento příběh o ztracené a znovu nalezené lásce byl jako jeden z mnoha i úspěšně zfilmován. Romantika je vůbec často zdrojem a inspirací pro filmové tvůrce.

Romantika v tuzemsku

Z českých autorů si zvláštní pozornost zaslouží např. nejprodávanější český spisovatel Michal Viewegh - mimo jiné držitel prestižní Ceny Jiřího Ortena z roku 1993 nebo Magnesia Litera (2005). Výborné jsou ale i silné knihy Aleny Mornštajnové o vyrovnávání s minulostí, romány Lenky Lanczové, které dospívaly se svými čtenářkami nebo dramatické příběhy plné zvratů z pera Kláry Janečkové.

Moderní světová romantika

Královnami současné romantiky lze nazvat Noru Roberts, Jodi Picoult nebo Jojo Moyes. Poslední jmenovaná je jedním z mála autorů, kteří hned dvakrát získali cenu pro nejlepší romantický román roku. Mezi její nejznámější díla patří Poslední dopis od tvé lásky a Než jsem tě poznala.

Občas rozčeří stojaté literární vody i nějaký úspěšný debutant (Nicola Harrison, L.J.Shen, Sarah Mitchell) nebo nový žánr – v poslední době např. LGBT knihy, kde se láska neomezuje jen na muže a ženu (Muffin a čaj; Já, Simon; Wil Grayson, Will Grayson a další).

Recenze

Přečtěte si recenzi z filmovaného románu od Jojo Moyes Než jsem tě poznala.

Erotická literatura

Okruh ženských románů je opravdu rozmanitý a chuť na romantický příběh (příp. knihu s větší či menší špetkou erotiky) má ve většině případů někdy každý z nás. Průkopnicí moderní erotické literatury se stala bezesporu E. L. Jamesová se svou veleúspěšnou vášnivou sérií Padesát odstínů šedi. Po ní následovala celá řada lepších i horších autorů s vlastní tvorbou. Mezi ty nejlepší patří třeba Sylvia Day, Alice Clayton nebo Christina Lauren.

Historická romance

Nemalou část literatury pro ženy zahrnují i historicko-romantické knihy. Tato široká oblast zahrnuje nejen čistě historické příběhy, ale i velmi oblíbené téma prolínaní dvou časových rovin – viz např. kolekce Barbary Erskinové či Diana Gabaldon. Velkou popularitu si získaly také knihy ze světa anglické aristokracie. Pohledné uhlazené lordy, vášnivé i cudné dámy a občas i nějakého nespoutaného skotského šlechtice najdete třeba v knihách od Hannah Howell, Callen Gayle nebo Amy Jarecki.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně