Youngová Samantha: Bez rozloučení
359 Kč

289 Kč

Nora O’Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel.


Enoch Suzanne: Ďábel nosí kilt
299 Kč

242 Kč

Ranulf MacLawry, markýz z Glengasku, vtrhne do vznešené londýnské společnosti jako divoká bouře, přicházející ze skotské Vysočiny.


Steel Danielle: Vévodkyně
299 Kč

239 Kč

Angelika Lathamová vyrostla na hradě Belgrave jen s milujícím otcem, vévodou z Westerfieldu. Když však v jejích osmnácti letech otec zemře, ocitne se Angelika tváří v tvář kruté realitě.


Robertsová Nora: Okno do nebe
199 Kč

159 Kč

Architekt Cody si budoucí spolupráci se stavební inženýrkou Abrou maluje v zářivých barvách. Abra má vkus a odvahu – a je až nebezpečně přitažlivá.


Van Dyken Rachel: Pravidla touhy
299 Kč

242 Kč

Pravidlo dohazovačů č. 2: Nikdy mu nedávej najevo, jak moc ho chceš.

Lex nenávidí Gabi. Gabi nenávidí Lexe. A teď spolu musejí přežít několik týdnů. Lex má Gabi naučit, jak se stát novou dohazovačkou, a pak už od ní bude mít pokoj.


Howell Hannah: Odvážný lord Brant
279 Kč

209 Kč

Novinka

Příběh mladé anglické šlechtičny, která se chce koncem 18. století vyhnout nechtěnému manželství.

Lady Olympie Wherlocková má dar předvídavosti.


Probstová Jennifer: Miluj mě jakkoli
349 Kč

282 Kč

Caleb Pierce začal podnikat v otcově stavební firmě Pierce Brothers už jako mladý kluk. Vždycky snil o tom, že se vypracuje a firma jednou přejde pod jeho křídla. Otcova závěť ale říká něco jiného.


Paigeová Laurelin: Nalezená v tobě
299 Kč

242 Kč

Pokračování erotické romance Závislá na tobě. Alayna Withersová doteď znala jen jediný typ vztahu, a ten obvykle končíval jejím pádem do spirály pronásledování a závislosti.


Steel Danielle: Přes nepřízeň osudu
299 Kč

242 Kč

Život nabízí různé příležitosti, ale když se někdo rozhodne jít tak trochu „proti proudu“, je to obvykle velice riskantní.


Kleypas Lisa: Ďáblova dcera
299 Kč

242 Kč

Ačkoliv se krásná mladá vdova Phoebe, lady Clareová, s Westem Ravenelem nikdy nesetkala, v jedné věci má jasno: je to zlomyslný ničema a tyran. V internátní škole udělal kdysi jejímu zesnulému manželovi ze života peklo a to mu Phoebe nikdy neodpustí.


Robertsová Nora: Nezvaný host
199 Kč

161 Kč

Do Charitina malebného prázdninového penzionku na ostrově Orcas jezdí hosté za klidem a odpočinkem. Avšak agent FBI Roman DeWinter tuší, že právě tohle je úkryt, odkud někdo řídí nebezpečnou zločineckou organizaci.


Harrisonová Nicola: Osudové léto
399 Kč

319 Kč

Novinka

Píše se rok 1938. Svět stojí na pokraji druhé světové války, ale v luxusním hotelovém rezortu na ostrově Montauk začíná jen další z mnoha opulentních letních sezon pro newyorskou smetánku.


Simonsová Paullina: Letní zahrada
399 Kč

322 Kč

Závěrečný díl legendární romantické ságy, sledující osudy Taťány a Alexandra. Po letech odloučení se oba shledávají v Americe – zemi, o níž věřili, že se stane jejich novým domovem a ve které budou žít svůj společný sen a vychovávat syna Anthonyho.


Donaldsonová Julianne: Sídlo Blackmoore
359 Kč

289 Kč

Kate Worthingtonová je pevně rozhodnutá se nikdy neprovdat. Má totiž úplně jiné plány. Chce cestovat po Indii a uniknout své rodině, zejména své všetečné matce.


Woodiwiss Kathleen E.: Plamen a květ
329 Kč

266 Kč

Na počátku slavné historické romance, která se od doby svého vydání stala žánrovou klasikou, je krásná Heather nevinnou osmnáctiletou dívkou. Ač byla zvyklá na bezstarostný londýnský život, musí po smrti rodičů posluhovat lakotné a intrikánské tetě.


Beverley Jo: Temný hrdina
329 Kč

266 Kč

Osiřelá a zoufalá Imofen z Carrisfordu prchá po vpádu surového lorda, jenž se zmocní jejího hradu. O pomoc se může obrátit jen k jedinému muži. Je jím FitzRoger z Cleeve, údajně nelítostný hrdina v boji a tyranský pán.


Laurensová Stephanie: Vynález lorda Randolpha
349 Kč

282 Kč

Lord Randolph Cavanaugh je věrný a oddaný – ale jen v očích své rodiny. Ostatní ho považují za odměřeného, chladného a váženého podnikatele jdoucího si tvrdě za svým.


Laurensová Stephanie: Na příkaz dámy
299 Kč

242 Kč

Když kapitán Declan Frobisher poprvé spatřil lady Edwinu Delbraithovou, věděl, že je to žena, kterou musí mít. Potomek námořnické dynastie byl zvyklý dostat, co si usmyslel, a tak se zanedlouho konala svatba.


Laurensová Stephanie: Vládce všech moří
299 Kč

242 Kč

Závěr čtyřdílné minisérie Čtveřice dobrodruhů.

Vládce korzárů Royd Frobisher čeká na příkaz, aby se vydal se svou posádkou na poslední záchrannou misi, kterou započali jeho bratři.


Steel Danielle: Milenka
299 Kč

239 Kč

Krásné Nataši Leonovové si v mrazivých moskevských ulicích všimne ruský miliardář Vladimir Stanislas. Vezme jí pod ochranná křídla a zahrne nevídaným luxusem.


Youngová Samantha: Nightingale Way
299 Kč

239 Kč

Závěrečný díl populární romantické série ze současného Edinburghu, kde je možné najít lásku, vášeň i odpuštění na těch nejméně očekávaných místech. Logan se kdysi dopustil chyby a strávil kvůli ní dva roky ve vězení.


MacGregorová Janna: Nevěsta, která měla smůlu
299 Kč

242 Kč

Málokoho nečekané zásnuby lady Claire a markýze z Pembrooku překvapí natolik jako samotnou nastávající nevěstu. Vždyť toho nebezpečného ničemu ani pořádně nezná!


Steel Danielle: Nebezpečné hry
299 Kč

242 Kč

Slavná autorka společenských románů se tentokrát ponořila do fascinujícího prostředí zákulisí nejvyšší americké politiky; přímo do Bílého domu.


Laurensová Stephanie: Zkrocení markýze z Raventhorne
299 Kč

242 Kč

Mary vždy dostane to, co chce! A nejen proto, že je Cynsterová…

Poslední svobodná dívka z rodu Cynsterů přece nemůže zůstat na ocet! Mary je rozhodnutá vzít osud do vlastních rukou a najít si manžela, o jakém vždy snila.


Ward Penelope, Keeland Vi,: Rebelský dědic
279 Kč

226 Kč

Gia přijíždí na léto pracovat do Hamptons. Po jedné nevydařené noci s jistým mužem se rozhodne, že si dá po zbytek léta od opačného pohlaví pohov.


Quinnová Julia: Falešná manželka
279 Kč

226 Kč

Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se najednou musí o sebe postarat sama. Zdá se, že má jen dvě volby: zůstat sama a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát.


Anderson Rachael: Pád lorda Draysona
279 Kč

226 Kč

Když se na prahu vdovského domu na panství Tanglewood objeví nový majitel lord Drayson s tím, že se Lucy Beresfordová i s nyní nepřítomnou matkou musejí do dvou týdnů vystěhovat, Lucy je zoufalá.


Howell Hannah: Náčelník z Vysočiny
279 Kč

226 Kč

Historický milostný román oblíbené autorky.

Když Bethoc Mathesonová, starostlivá dívka, která pečuje o několik mladších sourozenců, spatří na břehu řeky zraněného, téměř utopeného muže, bez váhání mu přispěje na pomoc.


Howell Hannah: Zachránce z Vysočiny
279 Kč

226 Kč

Příběh z prostředí skotské Vysočiny, v němž se krásná Bethie musí osudově rozhodovat.

Třináct let poté, co se nepohodl s rodinou svého otce, se Erik Murray, nejmladší z bratrů, rozhodne získat svůj dědický podíl.


Steel Danielle: Marnotratný syn
279 Kč

226 Kč

Bratři-dvojčata vyrůstají pospolu v jednom městě, v jedné rodině, a přesto jsou zcela odlišní. Už jako děti se nemají v lásce a v dospívání se odcizí ještě víc.


Hollidayová Lucy: Noc s Audrey Hepburnovou-64%
249 Kč

89 Kč

Akce

POZNEJTE NOVOU BRIDGET JONESOVOU! Vtipná odlehčená romance ze současnosti. Herečka Libby Lomaxová nemá v profesním ani osobním životě zrovna moc štěstí, a tak se uchyluje do světa starých filmů, kde se svět zdá být dokonalý.


Javořická Vlasta: Vítězná láska
248 Kč

201 Kč

Reedice posledního díla Vlasty Javořické, dokončeného v roce 1970, přináší na pozadí historických změn čtyřicátých a padesátých let minulého století pestrý a pohnutý děj.


MacKenzie Sally: Jak milovat lorda Ashe
249 Kč

201 Kč

Lord Ash, nejstarší syn Vévodkyně lásky, žije už osm let v podivném manželství, které nenechává spát nejednu londýnskou klepnu. Smetánka spekuluje o rozvodu a vdavekchtivé dámy se nemohou dočkat, až bude dědic vévodského titulu volný.


Robertsová Nora: Aféry privilegovaných-70%
299 Kč

89 Kč

Akce

Skandál v knížectví Princezna Gabriela z knížectví Cordina uteče ze zajetí, ale na cestě k rodině má nehodu a ztratí paměť. A únosci jsou stále na svobodě!


Robertsová Nora: Pravá čarodějka
199 Kč

161 Kč

Sestřenice a bratranci sdílejí tajemství, jež se v rodinném klanu Donovanových předává už po několik generací – tajemství, které je odlišuje od ostatních…

Nash vyhledal Morganu – o níž kolují zvěsti, že je čarodějka -, aby mu pomohla se scénářem k


Robertsová Nora: Mág z Monterey
199 Kč

161 Kč

Sestřenice a bratranci sdílejí tajemství, jež se v rodinném klanu Donovanových předává už po několik generací – tajemství, které je odlišuje od ostatních…

Zvláštní dar Sebastiana – nahlížet do mysli jiných lidí – je zcela jistě podvod, jenže Mary


Robertsová Nora: Hrdina ze sousedství
199 Kč

161 Kč

Kdo je ten tajemný muž ze sousedství? Když se Mitch objeví u jejích dveří, Hester ví, že by se měla mít na pozoru. Vždyť se teprve nedávno nastěhovala a rozhodně netouží po nějakých problémech v podobě přitažlivého chlapíka odvedle.


Robertsová Nora: Milovat Jackie
199 Kč

161 Kč

Jackie Jack MacNamarová se nebojí žít sama, zvlášť když je to v krásném domě na Floridě s bazénem. Čekají ji tři nádherné měsíce, kdy bude mít klid a snad se jí konečně podaří napsat první knihu z Divokého západu.


Robertsová Nora: Okouzlená šamanka
199 Kč

161 Kč

Sestřenice a bratranci sdílejí tajemství, jež se v rodinném klanu Donovanových předává už po několik generací – tajemství, které je odlišuje od ostatních…

Magické schopnosti Anastasie Donovanové jsou jejím prokletím i požehnáním, takže se je snaží


Foleyová Lucy: Kniha ztrát a nálezů-85%
299 Kč

44 Kč

Akce

Mladá fotografka Kate Darlingová pátrá po minulosti své zesnulé matky, slavné baleríny, jež byla jako malá adoptovaná. Náhodou se dostane k záhadnému portrétu ženy, která jako by z oka její matce vypadla – a přec to není ona.


Bliss Alison: Na velikosti záleží-68%
279 Kč

89 Kč

Akce

Lea Martinová bojuje celý život s nadváhou a chutí na sladké. Už má plné zuby dietních sušenek, počítání kalorií a matčiných kritických poznámek.


Ward Penelope: Gentleman Devět
299 Kč

242 Kč

Od nejprodávanější autorky New York Times přichází nový, samostatný román.

Bývali jsme tři kamarádi.
On byl ten podivín.
Já byl ten playboy.
A ona byla ta kráska.
Hluboko uvnitř jsem chtěl vždycky jenom ji.


Klasická romance

Jednou z prvních žen na poli romantické literatury byla např. anglická spisovatelka Jane Austenová s díly jako je Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek. Za důležitou romantickou prózu můžeme považovat i dílo Jana Eyrová od Charlotte Brontëové, které dnes již řadíme ke klasickým dílům anglické literatury. Už dávno se ale nejedná o literaturu psanou pouze ženami.

Recenze

Přečtěte si recenzi z jednoho nejslavnějších románů Jane Austenové Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit

Největší hvězdy romantiky

Zlomená srdce najdete i v knihách současníků Danielle Steelové nebo Nicholase Sparkse, dvou dlouhodobých ikon romantického žánru. Steelová je jedním z nejčastěji překládaných a vydávaných autorů světa a její romány se zpravidla odehrávají v lepší společnosti. Sparkse proslavil především poutavý milostný román Zápisník jedné lásky. Tento příběh o ztracené a znovu nalezené lásce byl jako jeden z mnoha i úspěšně zfilmován. Romantika je vůbec často zdrojem a inspirací pro filmové tvůrce.

Romantika v tuzemsku

Z českých autorů si zvláštní pozornost zaslouží např. nejprodávanější český spisovatel Michal Viewegh - mimo jiné držitel prestižní Ceny Jiřího Ortena z roku 1993 nebo Magnesia Litera (2005). Výborné jsou ale i silné knihy Aleny Mornštajnové o vyrovnávání s minulostí, romány Lenky Lanczové, které dospívaly se svými čtenářkami nebo dramatické příběhy plné zvratů z pera Kláry Janečkové.

Moderní světová romantika

Královnami současné romantiky lze nazvat Noru Roberts, Jodi Picoult nebo Jojo Moyes. Poslední jmenovaná je jedním z mála autorů, kteří hned dvakrát získali cenu pro nejlepší romantický román roku. Mezi její nejznámější díla patří Poslední dopis od tvé lásky a Než jsem tě poznala.

Občas rozčeří stojaté literární vody i nějaký úspěšný debutant (Nicola Harrison, L.J.Shen, Sarah Mitchell) nebo nový žánr – v poslední době např. LGBT knihy, kde se láska neomezuje jen na muže a ženu (Muffin a čaj; Já, Simon; Wil Grayson, Will Grayson a další).

Recenze

Přečtěte si recenzi z filmovaného románu od Jojo Moyes Než jsem tě poznala.

Erotická literatura

Okruh ženských románů je opravdu rozmanitý a chuť na romantický příběh (příp. knihu s větší či menší špetkou erotiky) má ve většině případů někdy každý z nás. Průkopnicí moderní erotické literatury se stala bezesporu E. L. Jamesová se svou veleúspěšnou vášnivou sérií Padesát odstínů šedi. Po ní následovala celá řada lepších i horších autorů s vlastní tvorbou. Mezi ty nejlepší patří třeba Sylvia Day, Alice Clayton nebo Christina Lauren.

Historická romance

Nemalou část literatury pro ženy zahrnují i historicko-romantické knihy. Tato široká oblast zahrnuje nejen čistě historické příběhy, ale i velmi oblíbené téma prolínaní dvou časových rovin – viz např. kolekce Barbary Erskinové či Diana Gabaldon. Velkou popularitu si získaly také knihy ze světa anglické aristokracie. Pohledné uhlazené lordy, vášnivé i cudné dámy a občas i nějakého nespoutaného skotského šlechtice najdete třeba v knihách od Hannah Howell, Callen Gayle nebo Amy Jarecki.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně