Bezděk Miloslav: Elektronika II. - učebnice

Značka: Náš kód: 100000718896
 Bezděk Miloslav: Elektronika II. - učebnice

Partnerský prodej

Bezděk Miloslav: Elektronika II. - učebnice

Učebnice Elektronika II zaceluje mezeru v nedostatku učebnic pro slaboproudé obory. Tento díl je určen pro 3. ročník průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Celý popis

193

193 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 239 Kč, Ušetříte 46 Kč (19 %)

Popis

Popis produktu

Učebnice Elektronika II zaceluje mezeru v nedostatku učebnic pro slaboproudé obory. Tento díl je určen pro 3. ročník průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Obsah učiva je koncipován jak pro potřeby učení, tak pro zasvěcení do dané tématiky vysvětlováním principů.

Učebnice je rozdělena do pěti kapitol. První část první kapitoly se zabývá vznikem elektromagnetického pole a jeho přenosem do okolí. Prostřední část této kapitoly se zabývá přenosem elektromagnetického vlnění po vedení a vlastností jednotlivých druhů vedení. Konec kapitoly se zabývá všemi druhy antén (vysílacími i přijímacími) a je zde vysvětlena problematika anténních rozvodů.

Druhá kapitola se zabývá nejprve základními pojmy z elektroakustiky, dále principem činnosti mikrofonů a reproduktorů a popisem vícekanálových soustav.

V třetí kapitole jsou popsány principy záznamu a reprodukce zvuku – mechanický, magnetický a optický – kinematografie a „CD“ (DVD) technologie.

Ve čtvrté kapitole je popsán princip rozhlasového vysílání a příjmu, na konci kapitoly je naznačena koncepce digitálního vysílání.

V poslední páté kapitole je popsáno televizní vysílání. Začíná principem černobílé, pak barevné televize. Pokračuje vakuovými obrazovkami. Kapitola pak pokračuje popisem moderních zobrazovačů, od LCD a plasmových obrazovek až po laserové zobrazovače. Na konci kapitoly je vysvětlen televizní digitální přenos.

  • počet stran: 327
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.9.2008
  • šířka: 144mm
  • výška: 18mm
  • hmotnost: 400g
  • ISBN: 978–80–7232–359–3

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Bezděk Miloslav
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Kopp