Rosypal Stanislav: Nový přehled biologie

Značka: Náš kód: 100000747956
 Rosypal Stanislav: Nový přehled biologie

Partnerský prodej

Rosypal Stanislav: Nový přehled biologie

Trojí vydání titulu Přehled biologie během 11 let svědčilo o nesporném zájmu veřejnosti o tento typ knihy. Protože ve čtvrtém vydání by bylo možné text pouze drobně upravovat a nepatrně doplňovat o moderní poznatky, popř. Celý popis

853

853 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 980 Kč, Ušetříte 127 Kč (12 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Trojí vydání titulu Přehled biologie během 11 let svědčilo o nesporném zájmu veřejnosti o tento typ knihy. Protože ve čtvrtém vydání by bylo možné text pouze drobně upravovat a nepatrně doplňovat o moderní poznatky, popř. odstraňovat nedostatky v tvrzeních, rozhodli jsme se předložit nově koncipovaný přehled oživený výkladem nových spoluautorů, znovu jej celý pečlivě lektorovat, vše v souladu a s důrazem na současný stav poznání. Při přípravě Nového přehledu biologie jsme měli na zřeteli, že připravujeme knihu, která bude nejen přehledem středoškolské látky, ale která by měla být i studijní pomůckou při přípravě absolventa gymnázia na přijímací zkoušky na vysokou školu a zároveň mu být nápomocná také v začátcích studia vysokoškolské látky z biologie.

Autory bylo navrženo nové členění do těchto celků: úvod do biologie, buňka, bakterie, archea, eukarya (protozoa, chromista, rostliny, houby, živočichové), člověk, viry a subvirové částice, dědičnost a proměnlivost, organizmy ve vztahu k prostředí, evoluční biologie. Obecné souvislosti mezi charakteristikami hlavních skupin jsou zajišťovány kapitolami o buňce, dědičnosti organizmů, vztazích mezi organizmy a o molekulárních základech života a jeho vzniku. Jednotlivé kapitoly (bakterie, archea, eukarya) jsou pojaty jako globální charakteristika (strukturální, morfologická, fyziologická a systematická) uvedených skupin organizmů.

  • počet stran: 824
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 1.1.2003
  • šířka: 180mm
  • výška: 40mm
  • hmotnost: 1635g
  • ISBN: 978–80–86960–23–4

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Rosypal Stanislav
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Scientia