Kasten Mona: Začít znovu
399 Kč 339 Kč

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem.

Hardinge Frances: Strom lží
349 Kč 297 Kč

Faith vždy obdivovala a zbožňovala svého otce – reverenda Sunderlyho, jednoho z nejslavnějších přírodovědců své doby. A stejně jako otec vždy milovala vědu, i když jako dívka se mohla jenom dívat a nedávat najevo svou chytrost.

Kasten Mona: Věřit znovu
399 Kč 339 Kč

Dawn si užívá života na univerzitě ve Woodshillu. Vyučování ji baví, daří se jí psát novely, jak si vždy vysnila, a našla dobrou partu skvělých přátel. Jen jedno jí kazí náladu… Spencer.

Kasten Mona: Cítit znovu
399 Kč 339 Kč

Měl to být jen společný projekt – ale srdce jí říká něco jiného.

Sawyer Dixonová je mladá, docela drsná – a sama. Od smrti rodičů si k sobě nikoho nepustí blíž. To se ale změní, když se seznámí s Isaacem Grantem.

de la Cruz Melissa: Něco mezi tím
399 Kč 339 Kč

Když vás v zemi, kde jste se narodila, nechtějí, kam vlastně patříte?

Jasmine de los Santos je tlačena svými filipínskými rodiči-imigranty, aby dosáhla maxima. Pilně studuje a tvrdě pracuje v naději, že dosáhne svého amerického snu.

Dělníci moře
299 Kč 254 Kč

Patnáctileté vyhnanství na normandském souostroví pobídlo V. Huga k napsání románu zasazeného na tento svérázný kousek země v průlivu la Manche. Hlavním hrdinou je místní svobodomyslný a tudíž v očích mnoha obyvatel podivínský a nebezpečný rybář Gill ..

Dlouhé noci v cizím světě
249 Kč 212 Kč

Je léto roku 1990 na americkém venkově. Jean je skoro třináct let a stojí před branami 21. století. Hlavním tématem televizních zpráv je operace Pouštní bouře, Microsoft představil světu Windows a koně na pastvinách umírají na neznámou nemoc. Rodinný ..

Evgenii Vodolazkin - Letec
399 Kč 339 Kč

Nový román od autora bestselleru Laurus, jenž získal ceny Big Book a Jasná Poljana a byl finalistou Russian Booker. Podle časopisů Forbes a Meduzy nejočekávanější ruský román roku 2016. Obrázek na přebalu je od kultovního umělce Michaila Shemyakina, ..

Jeho excellence Eugen Rougon
199 Kč 169 Kč

Eugena Rougona, vlivného politika a zastánce bonapartismu, zákulisní intriky dotlačily k rezignaci. Odmítne se ale stáhnout do ústraní a pomocí stejné zbraně, mocných politických přátel a také záhadné Italky Clorindy se snaží dostat zpět na politické ..

Kasten Mona: Doufat znovu
399 Kč 339 Kč

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat.

Kasten Mona: Snít znovu
399 Kč 339 Kč

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce.

Kde příběh končí
299 Kč 254 Kč

Když Matteo Zevi náhle odešel do Kalifornie, aby se zbavil dotěrného lichváře, jeho život byl vzhůru nohama. O dvacet let později se vrací do Říma stejně nečekaně, jako před lety odešel. Ale jeho návrat zatřese životy blízkých ještě víc, než když ute ..

Maja Lunde - Modrá
399 Kč 339 Kč

Maja Lunde uchvátila čtenáře z celého světa svým debutovým románem Historie včel. Nyní je zpět s dalším skvostným a strhujícím příběhem, který tentokrát pojednává o vodě, nejdůležitější součástí života na zemi.

2017: Signe táhne na sedmdesát, ale ..

Max a hledání vyšší pravdy
329 Kč 280 Kč

Napínavý dobrodružný příběh o cestě k vnitřní transformaci, o józe a nespokojenosti současné mladé generace se společenskými poměry.  

 Max Pzoras je dítkem amerického snu. Syn řeckých přistěhovalců, který vyrostl v nebezpečné čtvrti New Yorku, u ..

Ministerstvo nejvyššího štěstí
449 Kč 382 Kč

Nový román – první od knihy Bůh maličkostí, který vyšel před 20 lety a stal se milovanou knihou a bestsellerem po celém světě.

Ministerstvo nejvyššího štěstí nás zavede na intimní cestu přes indický subkontinent – ze stísněných čtvrtí starého Dil ..

Paměť kostí
599 Kč 509 Kč

Jamie Fraser, bývalý Jakobín a rebel, ví, že americké povstání přináší tři jistoty: Američané vyhrají, boj na straně vítězů není zárukou přežití a raději zemře, než aby se postavil se zbraní v ruce svému nemanželskému synovi – mladému poručíkovi brit ..

Poslední akt lásky
279 Kč 237 Kč

Měla jsem bratra. Díky lásce k němu jsem se naučila milovat. Patřily mu první kousky mého srdce. Umřel.

V létě roku 1990 srazilo Cathyina bratra cestou z klubu auto. Stalo se to dva týdny před zveřejněním výsledků jeho maturitních testů, které by ..

Pryskyřice
399 Kč 339 Kč

Pro rodinu Harderových existuje pouze bezpodmínečná láska. Žijí poklidným životem v lesích na malém ostrově Head. Avšak otec a manžel již v životě zažil mnoho ztrát a nechce připustit další.

 Snad se mu jednou podaří svých přízraků zbavit. Třeba ..

Rentzenbrink Cathy: Poslední akt lásky
279 Kč 238 Kč

V létě v noci roku 1990 Cathyina bratra Mattyho srazilo auto na cestě domů v koncertu. Bylo to dva týdny před vyhodnocením inteligenčních testů, které ukázaly, že Matty má IQ na hranici geniality.

Umělec na ostří nože
399 Kč 339 Kč

Jim Francis vede spokojený život. Úspěšný malíř a sochař žije v klidu se svou ženou Melanií a dvěma dcerami v luxusním domě na pláži v Kalifornii. Někteří o něm říkají, že je to lhář a podvodník, zatímco jiní ho vidí jako vizionáře. Ale Jimova minulo ..

Volání divočiny
249 Kč 212 Kč

Krátký dobrodružný román Volání divočiny je mistrovským dílem jak svým stylem, tak i proto, že povyšuje dobrodružné příběhy na úroveň klasické literatury. Buck je čtyřletý pastevecký pes hýčkaný svým pánem a jeho rodinou. Jeho život se rázem změní ve ..

Všichni dospěli
299 Kč 254 Kč

Kdo je Andrea Bern? Když se jí ptá její terapeut, Andrea ví, co má odpovídat: je návrhářka, přítelkyně, dcera, sestra. Ale zbývá spousta nevyřčených věcí: žije sama, je alkoholička, bývalá umělkyně, v posteli dračice. Je kapitánkou potápějící se lodi ..

Vytoužené dítě
399 Kč 339 Kč

Německo, 1939. Dvě děti sledují, jak jejich rodiče pomalu zabředávají záhadných soukolí moci. Siggi žije v prostředí blažené nevědomosti měšťáckého Berlína. Její otec, cenzor, zásadně nepoužívá slova jako „slib", „láska" nebo „milost“. Erich je dítě ..

Welsh Irvine: Slušná jízda
399 Kč 339 Kč

Irvine Welsh vrací na scénu jednu ze svých nejznámějších a nejmilovanějších postav – Terryho „Juice“ Lawsona, který se poprvé objevil v románu Lepidlo. SLUŠNOU JÍZDOU se autor vrací do Edinburghu, dějiště mnoha jeho románů.

Attenberg Jami: Všichni dospěli
299 Kč 255 Kč

Mozkové závity mi jedou na plné obrátky, jak se snažím přijít na to, co bude dál.“

Andrea je svobodná, bezdětná, devětatřicetiletá žena.

Barlach Peter: Jak být Caroline
329 Kč 279 Kč

Caroline čeká na den, kdy její život začne. Sní o tom, že si otevře vlastní tapas restauraci, jenže do počáteční investice jí zbývá alespoň půl milionu. A tak se zatím musí spokojit s obsluhováním lahůdkového pultu v supermarketu Maxfood.

Chidgey Catherine: Vytoužené dítě
399 Kč 339 Kč

Německo, 1939. Dvě děti sledují, jak jejich rodiče pomalu zabředávají záhadných soukolí moci. Siggi žije v prostředí blažené nevědomosti měšťáckého Berlína. Její otec, cenzor, zásadně nepoužívá slova jako „slib", „láska" nebo „milost“.

Curran Kitty, Zageris Larissa: Dámská volenka
349 Kč 297 Kč

Tento milostný román je bezednou studnicí romantických příběhů, hluboké touhy a dráždivého humoru; kniha je zároveň takzvaným gamebookem, kde si čtenář sám volí, kterým směrem se vyprávění bude ubírat. Jste statečná hrdinka uprostřed společnosti 19.

Emmich Val: Nezapomeň
399 Kč 339 Kč

Roztomilý debut o tom, co se stane, když se dívka, která nemůže zapomenout, spřátelí s mužem, který si zoufale snaží vzpomenout.

Gavin, truchlící nad smrtí své partnerky, v žalu spálí každou fyzickou upomínku a prchá z Los Angeles do New Jersey.

Fallada Hans: Každý umírá sám
499 Kč 425 Kč

Červen 1940 v Berlíně. Nacistická propaganda oslavuje vítězství nad Francií, zatímco v bytě manželů Anny a Oty Quangelových v Prenzlauer Berg panuje hluboký zármutek. Jejich syn padl na frontě.

Jansson Anna: Bohyně osudu ze salonu d´Amour
299 Kč 255 Kč

Tady, kousek od starého jižního náměstí, mám kadeřnictví. Pokud jste kolemjdoucí, prosím vstupte. Nabízím mátový a bezinkový čas ze své zahrádky, když budete muset chvíli čekat. Dívám se na vás do zrcadla a přemýšlím, jak nejlépe vám mohu pomoci.

Jansson Anna: Nevyvážený pár
349 Kč 297 Kč

Sérii záhadných událostí v životě kadeřnice Angeliky Lagermark odstartuje obyčejný inzerát v novinách. Dům, v němž její prababička prožila čtyřiadevadesát let, je na prodej.

Jansson Anna: Příšerné tchýně
349 Kč 297 Kč

V pohádkách jsou macechy zlé. A i ve skutečném životě není dobré se jim podřizovat. O tom je Angelika Lagermark přesvědčena. Ze zkušenosti.

Před šesti měsíci chytila Angelika svatební kytici, a teď se nemůže dočkat svatby.

Kahawatte Saliya: Rande naslepo
279 Kč 238 Kč

Příběh charismatického muže, jenž slepotu nepřijal jako handicap

Když bylo německému Sinhálci Saliya Kahawatte 15 let, jeho zrak se během několika měsíců rapidně zhoršil. Doktoři tvrdili, že jednoho dne úplně oslepne.

Lunde Maja: Modrá
399 Kč 339 Kč

Maja Lunde uchvátila čtenáře z celého světa svým debutovým románem Historie včel. Nyní je zpět s dalším skvostným a strhujícím příběhem, který tentokrát pojednává o vodě, nejdůležitější součástí života na zemi.

Swanson Cynthia: Knihkupkyně
349 Kč 297 Kč

1962: V New Yorku jsou možná zlatá šedesátá léta, ale v Denveru – jako v mnoha jiných městech – je to jinak: život svobodné dívky po třicítce je téměř bohémský. Osmatřicetiletá Kitty Millerová se smířila se svým netradičním životem.

Swanson Cynthia: Skleněný les
399 Kč 339 Kč

Nejprodávanější autorka dle New York Times přichází s napínavým románem o velmi problematické rodině a třech ženách, které odhalí své temné pravdy. Na podzim roku 1960 žije Angie Glassová idylický život ve svém rodném městě Wisconsin.

Vodolazkin Evgenii: Letec
399 Kč 339 Kč

Nový román od autora bestselleru Laurus, jenž získal ceny Big Book a Jasná Poljana a byl finalistou Russian Booker. Podle časopisů Forbes a Meduzy nejočekávanější ruský román roku 2016.

Welsh Irvine: Umělec na ostří nože
399 Kč 339 Kč

Jim Francis vede spokojený život. Úspěšný malíř a sochař žije v klidu se svou ženou Melanií a dvěma dcerami v luxusním domě na pláži v Kalifornii. Někteří o něm říkají, že je to lhář a podvodník, zatímco jiní ho vidí jako vizionáře.

Wyld Evie: Zpívá, zpívá, každý pták
279 Kč 238 Kč

Jake Whyte je jedinou obyvatelkou starého statku na nejmenovaném britském ostrově, v místě neutuchajících dešťů a silných větrů. Je to jen ona, divoký pes a stádo ovcí. Přesně tohle si přála. Ale něco každých pár dnů přichází a trhá ovce…

Psychologický román

Tradici komorních dramat se nedávno podařilo oživit Paule Hawkins. Její Dívka ve vlaku se stala mezinárodním bestsellerem a byla následována celou řadou více či méně úspěšných napodobitelů (mezi ty nejlepší patří například Shari Lapena nebo Sarah Pinborough. Schéma poutavého příběhu s omezeným počtem postav, nespolehlivým vypravěčem a postupným rozplétáním děsivého tajemství si od ní rádi vypůjčují i autoři jiných žánrů – např. úspěšný thriller Na dostřel od Taylora Adamse si vystačil se dvěma postavami a vzdáleným přízrakem psychopatického odstřelovače. Pomyslný předěl mezi psychologickým dramatem a romány zaměřenými na mezilidské vztahy tvoří knihy Jodi Picoultové, Joy Fieldingové nebo Sandry Brown. Nejvíce se vymyká asi právě Sandra Brown, která svou tvorbu dělí mezi společenské romány a thrillery.

Vztahová dramata

Podobně jako se občas jen stěží najde hranice mezi společenským románem a thrillerem, šlo by i celou řadu společenských románů zařadit mezi romantickou literaturu. Na hlubokém sondování mezilidských vztahů stojí třeba díla Liane Moriarty, Jojo Moyesové nebo Barbary Woodové (ta si zamilovala i zasazování svých příběhů do více či vzdálených historických epoch). Pozadu ale nezůstávají ani známé české autorky jako je Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková nebo Radka Třeštíková. Jejich knihy se staly na tuzemském knižním trhu fenoménem a každá další novinka je netrpělivě očekávaná.

Erotické romány

I tady se společenské romány překrývají s romantikou; vášnivé a svůdné čtení je však daleko častěji řazeno právě mezi ně. Pokud hledáte nějakou žhavou literaturu pro chvíle oddechu, nehledejte dále! Z psané erotiky vytvořila mainstream především E. L. Jamesová se svou veleúspěšnou vášnivou sérií Padesát odstínů šedi. Po ní následovala celá řada lepších i horších autorů s vlastní tvorbou z různorodého prostředí. Mezi ty nejlepší patří třeba Sylvia Day, Alice Clayton, Jasinda Wilderová nebo Christina Lauren.
Recenze

Jedna z nejlepších autorek přes erotické romány Sylvia Day a její sága Crossfire – série 1, Crossfire – série 2, Crosfire – série 3

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně