Shakespeare William: Dvanáct nejlepších her 1+2 - komplet
897 Kč 724 Kč

Dvousvazkový soubor dvanácti her Williama Shakespeara je výběrem toho nejlepšího z jeho dramatické tvorby. První svazek zahrnuje hry napsané a provozované v první polovině Shakespearova života v době vlády královny Alžběty I.

Slovenské národné povesti 2
753 Kč 701 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

V súčasnosti najpredávanejší a najhodnotnejší titul slovenskej literatúry v pôvodnom prerozprávaní s pôsobivými farebnými ilustráciami M. Benku. Kniha je originálnou umeleckou ručnou knihárskou prácou.

Les Miserable
699 Kč 587 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

The first new Penguin Classics translation in forty years of Victor Hugo s masterpiece published in a stunning Graphic Deluxe edition The subject of the world s longest-running musical and the recent Academy Award nominated and BAFTA-winning film sta ..

Boccaccio Giovanni: Dekameron
599 Kč 484 Kč

Píše se rok 1348 a ve Florencii vypukla morová epidemie, proto deset mladých lidí prchá na venkov a čas si krátí vyprávěním žertovných milostných příběhů– to je rámec Bocciacciova vrcholného díla.

Dumas Alexandre: Tři mušketýři
599 Kč 484 Kč

Slavný román o cti a zradě, lásce a nenávisti, a především o přátelství a odvaze se odehrává ve Francii v roce 1625, kdy zemi vládne Ludvík XIII. Skutečným panovníkem je však kardinál Richelieu, v historii nechvalně proslulý svou proradností.

Dostojevskij Fjodor Michajlovič: Idiot
599 Kč 484 Kč

Nový překlad románu, který se řadí k nejznámějším dílům ruské literatury. Mladý kníže Myškin, zcela zchudlý a postižený epilepsií, prožije po návratu ze švýcarského sanatoria tak podivuhodné příběhy, že upadne znovu do své duševní nemoci.

Yeats William Butler: Vize
555 Kč 448 Kč

Knihu lze právem považovat za vyvrcholení autorovy celoživotní tvůrčí práce a základní zdroj jeho pozdní filozoficko-symbolické poezie.

de Cervantes Miguel: Don Quijote (Dva svazky)
588 Kč 441 Kč

Novinka

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha je pravděpodobně nejslavnějším španělským románem a jedním z klíčových děl světové literatury.

Bulgakov Michail Afanasjevič: Mistr a Markétka
549 Kč 418 Kč

Novinka

Světově proslulý román Mistr a Markét¬ka, na němž ruský prozaik a dramatik Michail Bulgakov (1891–1940) začal pracovat koncem dvacátých let a který dokončil, již zcela vyčerpaný a téměř slepý, pouhých několik dní před smrtí, náleží do zlatého fondu s

Melville Herman: Bílá velryba
499 Kč 403 Kč

Říkejte mi Izmael… V internetových kvízech, kde se má poznat dílo podle první věty, většinou bezpečně najdeme Bílou velrybu.

Pasternak Boris: Doktor Živago
499 Kč 403 Kč

Tento snad nejslavnější román ruské literatury 20. století vyšel poprvé r. 1957 v Itálii, až r. 1988 v SSSR a u nás oficiálně r. 1990. Pasternakovi (1890–1960) byla r. 1958 udělena Nobelova cena, kterou však byl donucen odmítnout.

Kipling Rudyard: Knihy džunglí
499 Kč 403 Kč

Nejznámější příběhy Knih džunglí vyprávějí o chlapci Mauglím, kterého z jeho vesnice unesl lidožravý tygr. Vlčí smečka ho zachránila, vychovala a vštípila mu znalost zákona džungle.

Utrpenie mladého Werthera
430 Kč 401 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Romantický román. Objavuje sa tu vidiek a príroda, hrdina má nejasný pôvod . Werther sa nevie vyrovnávať so spoločnosťou, je nepochopený, neuskutoční vlastné ideály a končí tragicky. Utrpenie mladého Werthera je román, ktorý je napísaný formou kombin ..

Simmel Johannes Mario: Jen vítr to ví
499 Kč 399 Kč

Robert Lucas, zaměstnanec düsseldorfské pojišťovací agentury GLOBAL, přijíždí do Francie objasnit záhadný výbuch luxusní jachty, při němž zahynul význačný bankéř Herbert Hellmann.

Simmel Johannes Mario: Nikdo není ostrov
449 Kč 363 Kč

Rozkošnou a chytrou devítiletou Babs, dceru slavné filmové hollywoodské hvězdy Sylvie Moranové, nečekaně zasáhne tvrdý osud mentálně postiženého dítěte, poté co onemocní zánětem mozkových blan.

Simmel Johannes Mario: A Jimmy šel za duhou
449 Kč 363 Kč

Strhující špionážní příběh o nezvyklém pátrání po vrahovi bohatého průmyslníka nás zavede do Vídně – města, které se pro svou geografickou polohu i historickou zkušenost stalo v poválečných letech ideálním rejdištěm pro téměř všechny světové výzvědné

Goethe Johann Wolfgang: Faust
445 Kč 359 Kč

Faust, veršovaná tragédie Johanna Wolfganga Goetheho a jeden ze zásadních pilířů světové literatury, vychází v klasickém překladu vynikajícího českého překladatele, literárního historika a básníka Otokara Fischera.

Goethe Johann Wolfgang: Faust
399 Kč 339 Kč

Doktor Faust je učenec a alchymista. Celý život se snaží objevit tajemství vesmíru, ale postupně si začíná uvědomovat marnost svého snažení. To zaujme zástupce pekla Mefistofela, který se vsadí s Bohem, že se mu podaří získat učencovu duši.

Verne Jules: Sever proti Jihu
399 Kč 339 Kč

Farmář James Burbank, vlastnící poblíž Jacksonville prosperující plantáž Camdless Bay, je pro své protiotrokářské smýšlení trnem v oku svému otrokářskému okolí. Jeho protivníkem je v první řadě padouch Texar.

Dickens Charles: Malá Dorritka
399 Kč 339 Kč

V minulosti dlužníci velmi často končili ve vězení. Podobný osud potkal i Williama Dorrita. Ve věznici s ním vyrůstají i jeho děti – Fanny, Amy a Edward. Pro ně ale vězení neplatí a mohou je opouštět.

Verne Jules: Na vlnách Orinoka
399 Kč 339 Kč

Tři učenci se vydávají na dobrodružnou cestu lodí, aby rozhodli svůj vědecký spor o umístění pramenů venezuelského veletoku. Po cestě se k nim připojují dva Francouzi, seržant Martial a jeho mladý synovec Jean.

de Balzac Honoré: Lesk a Bída Kurtizán
399 Kč 339 Kč

Knihu Lesk a bída kurtizán lze také nazvat studií lásky. Čtenář si může porovnat schopnost milovat úplně rozdílných osob, třeba kurtizány nebo starého znudného boháče.

Galsworthy John: Sága rodu Forsytů
399 Kč 339 Kč

Román začíná v roce 1886 v Londýně. Rodina Forsytů se schází u osmdesátiletého Jolyona, aby oslavila zásnuby jeho vnučky June s perspektivním architektem Filipem.

Verne Jules: Plovoucí ostrov
399 Kč 339 Kč

Plovoucí ostrov je fantastický román francouzského spisovatele Julesa Verna z cyklu Podivuhodná putování . Řadí se ke spisovatelovým méně známým dílům.

Verne Jules: Matyáš Sándorf
399 Kč 339 Kč

Román se odehrává v roce 1873 a vypráví dobrodružný příběh o patnáctiletém plavčíkovi velrybářské lodi Poutník Dicku Sandovi. Dick byl jako nemluvně nalezen na ulici a byl vychován majitelem lodi, rejdařem Weldonem, který ho považoval za vlastního.

Turgeněv Ivan Sergejevič: Lovcovy zápisky
399 Kč 339 Kč

Soubor 25 povídek, které se odehrávají v ruské Orelské gubernii v 19. století. Nádherně popisují život, krajinu, lidi i zvířata na ruském venkově očima lovce. Citlivé dílo vnímavého pozorovatele.

Verne Jules: Bezejmenná rodina
399 Kč 339 Kč

Příběh dvou synů zrádce, kteří se snaží svým hrdinstvím očistit rodinné jméno od potupy na pozadí neúspěšného kanadského povstání za nezávislost v letech 1837–1838 .

Verne Jules: Zlatá sopka
399 Kč 339 Kč

Zlatá sopka je méně známý román francouzského spisovatele Julesa Verna z cyklu Podivuhodná putování.

Gončarov Ivan Alexandrovič: Oblomov
399 Kč 322 Kč

Oblomov je nevšední příběh o lásce a zároveň psychologické drama šlechtického statkáře, jemuž rodinná výchova v zaostalé nevolnické vsi dala do vínku odpor k jakékoli skutečné činnosti a odsoudila ho k smrtelné letargii vůle.

Simmel Johannes Mario: Svůj kalich hořkosti
399 Kč 322 Kč

Nesmírně silný a působivý román, připomínající svým námětem Nabokovu Lolitu, se snaží dobrat samého dna lidství a kořenů, i těch nejmučivějších, jež svým způsobem poznamenají každý život, zvlášť když jeho utrpení bylo tak velké… Tragický osud slavn

Remarque Erich Maria: Vítězný oblouk
399 Kč 322 Kč

Paříž v předvečer vpádu nacistických vojsk. Německý emigrant, antifašista doktor Ravic, vynikající chirurg, zde může vykonávat svou profesi pouze ilegálně.

Remarque Erich Maria: Stíny v ráji
399 Kč 322 Kč

Autor líčí osud německých emigrantů v Americe na sklonku 2. světové války. Hrdinou románu je novinář Robert Ross, antifašista, který prošel koncentračním táborem i kriminály v západní Evropě. V Americe najde pomoc u německých emigrantů.

Rousseau Jean-Jacques: Vyznání
398 Kč 322 Kč

„Přistupuji k dílu, jaké nikdy nemělo příkladu a vůbec nenajde napodobitele. Chci ukázat lidem mně podobným jednoho člověka v jeho pravé povaze; a tím člověkem budu já. Jen já.

May Karel: Červenomodrý Metuzalem
349 Kč 304 Kč

Karel May patří ke klasikům dobrodružné literatury. Na rozdíl od většiny Mayových knih nás ale román Červenomodrý Metuzalém zavede do Číny předminulého století, tehdy nazývané Říše nebes.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Světová klasika.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Světová klasika výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Světová klasika akce.