Pasternak Boris: Doktor Živago
499 Kč 403 Kč

Tento snad nejslavnější román ruské literatury 20. století vyšel poprvé r. 1957 v Itálii, až r. 1988 v SSSR a u nás oficiálně r. 1990. Pasternakovi (1890–1960) byla r. 1958 udělena Nobelova cena, kterou však byl donucen odmítnout.

Verne Jules: Ze Země na Měsíc
249 Kč 212 Kč

O cestě na Měsíc lidé snili tisíce let, ale až do devatenáctého století se jednalo jen o fantazie, které neměly nic společného s realitou. Rychlý technologický vývoj a mnoho vědeckých objevů začaly situaci měnit.

Hemingway Ernest: Pohyblivý svátek
199 Kč 161 Kč

Pohyblivý svátek, v němž autor vzpomíná na bujará léta strávená v Paříži, vyšel až posmrtně roku 1964.

Orwell George: Farma zvířat
189 Kč 153 Kč

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama.

Ernest Hemingway: Mít a nemít
249 Kč 224 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Román vznikl ve třicátých letech dvacátého století, v době hospodářské krize. Hemingway se k námětu několikrát vracel a stopy tohoto postupu v díle zůstaly.

Sofoklés: Antigoné, Élektrá
210 Kč 169 Kč

Dvě antické tragédie s ústředními ženskými hrdinkami z pera starořeckého dramatika o pomstě, spravedlnosti i zodpovědnosti člověka k člověku, vychází v překladu Ferdinanda Stiebitze jako 62. svazek edice D.

Gončarov Ivan Alexandrovič: Oblomov
499 Kč 89 Kč

Příběh zbytečného člověka – takový je v základních rysech nejslavnější, světoznámý román Ivana Gončarova, který přináší nejen velkolepé panorama života ruské společnosti uprostřed 19.

Hugo Victor: Dělníci moře
299 Kč 255 Kč

Patnáctileté vyhnanství na normandském souostroví pobídlo V. Huga k napsání románu zasazeného na tento svérázný kousek země v průlivu la Manche.

Poe Edgar Allan: Jáma a kyvadlo a jiné povídky
279 Kč 238 Kč

Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako jeho psychika.

William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy
210 Kč 189 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Zřejmě první Shakespearova komedie, ale také jedna z nejčastěji uváděných a vydávaných, se originálním způsobem vyrovnává s věčným tématem dramat a literatury vůbec, tedy s láskou a vztahy mezi mužem a ženou.

Dostojevskij Fjodor Michajlovič: Idiot
599 Kč 484 Kč

Nový překlad románu, který se řadí k nejznámějším dílům ruské literatury. Mladý kníže Myškin, zcela zchudlý a postižený epilepsií, prožije po návratu ze švýcarského sanatoria tak podivuhodné příběhy, že upadne znovu do své duševní nemoci.

Austenová Jane: Pýcha a předsudek
299 Kč 242 Kč

Slavný román Jane Austenové vykresluje, jak může nový mladý soused převrátit vzhůru nohama život v rodině s pěti dcerami.

Karel Čapek: Válka s mloky
198 Kč 178 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Válka s Mloky se dlouho rozvíjí jako koláž novinových výstřižků a jiných skvěle parodovaných záznamů o podivuhodných Mlocích, kteří se naučí mluvit, pracovat, chovat se jako lidé, chybí jim jen schopnost tvořivě myslet.

Hugo Victor: Bídníci
299 Kč 255 Kč

V devatenáctém století se na těžké galeje mohl dostat třeba člověk, který zcizil bochník obyčejného chleba. Pokud se z nucených prací pokusil uprchnout, za kus pečiva pak musel v nelidských podmínkách lámat kámen víc než dvacet let.

Puškin Alexandr Sergejevič: Boris Godunov
90 Kč 73 Kč

Pozoruhodná historická freska z tvorby básnického génia Puškina, tragédie líčící ve sledu obrazů z let 1598–1605 období vlády cara Borise Godunova, patří mezi vrcholná díla ruské dramatické tvorby.

Austenová Jane: Mansfieldské panství
169 Kč 137 Kč

Mansfieldské panství má všechny potřebné atributy úspěšného románu – spletitý barvitý příběh plný plasticky vylíčených postav, vrcholící šťastným koncem.

Austenová Jane: Pýcha a přemlouvání
149 Kč 121 Kč

„První moderní anglická autorka“ – „Mladší sestra Shakespearova“ – to jsou jen dva z mnoha lichotivých atributů, jimiž obdivovatelé vzdávají hold autorce, která už víc jak dvě století poutá neutuchající lásku vděčných čtenářů.

Hemingway Ernest: Mít a nemít
249 Kč 201 Kč

Román vznikl ve třicátých letech dvacátého století, v době hospodářské krize. Hemingway se k námětu několikrát vracel a stopy tohoto postupu v díle zůstaly.

Saroyan William: Dopisy za přáteli /poprvé
139 Kč 116 Kč

William Saroyan byl jedním z největších představitelů americké literatury minulého století, stejně vynikající dramatik jako romanopisec a povídkář. Dopisy za přáteli jsou poslední knihou, jež vyšla za jeho života.

Kafka Franz: Popis jednoho zápasu
178 Kč 149 Kč

Povídka Popis jednoho zápasu je pravděpodobně nejstarším dochovaným textem Franze Kafky: byl nalezen její fragment datovaný do let 1904–1905, kdy bylo Kafkovi krátce po dvacítce.

Shaw George Bernard: Živnost paní Warrenové
198 Kč 159 Kč

Satirická divadelní hra George Bernarda Shawa, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Její provozování bylo ve Velké Británii zakázáno do roku 1925, protože se věnuje bez skrupulí problému kuplířství.

Moliere: Misantrop
189 Kč 153 Kč

Misantrop bývá považován za Molierovo vrcholné dílo. Obstát ve společnosti i v lásce a nebýt přitom pokrytec – jde to vůbec? „Mít rovnou páteř dnes a stůj co stůj a vždycky, to v dnešní době je čin přímo heroický“, říká jedna z postav hry.

Remarque Erich Maria: Tři kamarádi
299 Kč 242 Kč

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí.

Verne Jules: Zlatá sopka
399 Kč 339 Kč

Zlatá sopka je méně známý román francouzského spisovatele Julesa Verna z cyklu Podivuhodná putování.

Dürrenmatt Friedrich: Fyzikové
229 Kč 185 Kč

Hlavním tématem významného autorova dramatu je otázka odpovědnosti vědce za vynálezy, které mohou zničit svět.

Haffner Ernst: Pokrevní bratři
249 Kč 201 Kč

Román, jenž poprvé vyšel v roce 1932, je intenzivním, otřesným a autentickým svědectvím života několika mladistvých bezdomovců v Berlíně na počátku třicátých let 20. století.

Meyrink Gustav: Golem
298 Kč 241 Kč

Strašlivá hrůza, kterou je Golem naplněn, mi nikdy nevymizí z paměti. Jorge Luis Borges

Meyrinkův slavný román připomíná bolestnou zpověď člověka, který je přesvědčen, že mu bylo v životě strašlivě, nespravedlivě ublíženo.

Moliere: Don Juan neboli Hostina kamene
198 Kč 159 Kč

V novém překladu Vladimíra Mikeše vychází jedno z nejslavnějších děl francouzského klasicismu, které zpracovává příběh legendárního svůdce Dona Juana. Vychází jako 126. svazek edice D.

Turgeněv Ivan Sergejevič: Lovcovy zápisky
399 Kč 339 Kč

Soubor 25 povídek, které se odehrávají v ruské Orelské gubernii v 19. století. Nádherně popisují život, krajinu, lidi i zvířata na ruském venkově očima lovce. Citlivé dílo vnímavého pozorovatele.

Remarque Erich Maria: Nepřítel
199 Kč 161 Kč

Stigma války, stopy dávných utrpení, dlouhá léta po 1. světové válce stále živých, se zjevují lidem válkou vykořeněným mnohdy tiše, jindy zase velmi dramaticky. Tak lze shrnout šest krátkých povídek E. M. Remarqua v této útlé knížce.

Remarque Erich Maria: Vítězný oblouk
399 Kč 322 Kč

Paříž v předvečer vpádu nacistických vojsk. Německý emigrant, antifašista doktor Ravic, vynikající chirurg, zde může vykonávat svou profesi pouze ilegálně.

Wilde Oscar: Šťastný princ a jiné příběhy
229 Kč 185 Kč

Právě těchto devět pohádek vyneslo mistra duchaplné konverzace Oscara Wilda rovnou do literárního nebe. Jsou to jedny z nejúchvatnějších pohádkových příběhů, které kdy byly napsány.

Rousseau Jean-Jacques: Vyznání
398 Kč 322 Kč

„Přistupuji k dílu, jaké nikdy nemělo příkladu a vůbec nenajde napodobitele. Chci ukázat lidem mně podobným jednoho člověka v jeho pravé povaze; a tím člověkem budu já. Jen já.

Remarque Erich Maria: Stíny v ráji
399 Kč 322 Kč

Autor líčí osud německých emigrantů v Americe na sklonku 2. světové války. Hrdinou románu je novinář Robert Ross, antifašista, který prošel koncentračním táborem i kriminály v západní Evropě. V Americe najde pomoc u německých emigrantů.

de Balzac Honoré: Rozmarné povídky
219 Kč 177 Kč

Satira a zemitý galský humor, to je hlavní charakteristika Rozmarných povídek, které klasik světové literatury Honoré de Balzac (1799–1850) napsal, aby reagoval na výtky literární kritiky, že nemá styl.

Rolland Romain: Petr a Lucie
199 Kč 169 Kč

Petr potká Lucii úplně náhodou. Během bombardování Paříže v lednu 1918 oba před náletem utečou na stanici podzemní dráhy.

Kafka Franz: Proces
249 Kč 212 Kč

Život se může někdy změnit doslovně z minuty na minutu. Tento pocit musel asi mít i velmi slušný a spořádaný bankovní úředník Josef K. Místo kuchařky se snídaní do jeho pokoje vstoupil úplně cizí muž a z místnosti vedle uslyšel neznámé hlasy.

Capote Truman: Snídaně u Tiffanyho
269 Kč 226 Kč

Speciální vydání ikonického díla americké literatury u příležitosti autorova výročí“

Poválečný New York je pro Holly Golightlyovou rájem i klecí zároveň. Půvabná mladá dáma žije nespoutaně a ani se od nikoho spoutat nenechá.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Světová klasika.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Světová klasika výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Světová klasika akce.