Verne Jules: Jules Verne - BOX 5 knih
1 199 Kč 1 019 Kč

Největší díla legendárního zakladatele fantastiky v krásném dárkovém boxu. Poznejte Julese Verne a jeho stěžejní romány, které definovaly nejen science fiction.

Milan Kundera: Slavnost bezvýznamnosti
297 Kč 267 Kč

Novinka

„Všechno se mi líbí, cos mi už vyprávěl, všechno se mi líbí, co vymyslíš, a nemám co dodat. Možná jen s tím pupkem. Pro tebe je vzor bezpupečné ženy anděl. Pro mě je to Eva, první žena. Nenarodila se z břicha, ale z rozmaru, z rozmaru stvořitelova.

Wilde Oscar: Obraz Doriana Graye
229 Kč 195 Kč

Klasický psychologický román, fantastický příběh aristokrata, jemuž kouzelná moc umění propůjčila věčnou krásu a mládí.

Austenová Jane: Rozum a cit
299 Kč 242 Kč

Anglie na počátku 19. století vypadá jako krásný rozlehlý park s rodinnými sídly, v nichž žijí šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak se zprvu jeví.

Poe Edgar Allan: Jáma a kyvadlo a jiné povídky
279 Kč 238 Kč

Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako jeho psychika.

Homéros: Ílias
300 Kč 249 Kč

Homérovy eposy tvoří jeden ze základů evropské vzdělanosti, ocitly by se v seznamu pěti nejdůležitějších literárních děl evropské kultury, a to na místech předních.

Verne Jules: Dvacet tisíc mil pod mořem
299 Kč 255 Kč

20 tisíc mil pod mořem – Profesor Aronnax se rozhodl zúčastnit výpravy, která měla objasnit záhadu podivuhodného netvora ohrožujícího námořní plavbu.

Dostojevskij Fjodor Michajlovič: Idiot
599 Kč 484 Kč

Nový překlad románu, který se řadí k nejznámějším dílům ruské literatury. Mladý kníže Myškin, zcela zchudlý a postižený epilepsií, prožije po návratu ze švýcarského sanatoria tak podivuhodné příběhy, že upadne znovu do své duševní nemoci.

May Karel: Poklad ve Stříbrném jezeře
299 Kč 242 Kč

Jeden z nejslavnějších příběhů z Divokého západu, jehož hrdiny jsou mimo jiných Vinnetou, Old Shatterhand, Old Firehand, Hobble Frank, tetička Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen, Dlouhý Davy a Tlustý Jemmy, ale také proradný vůdce banditů Cornel

Boccaccio Giovanni: Dekameron
599 Kč 484 Kč

Píše se rok 1348 a ve Florencii vypukla morová epidemie, proto deset mladých lidí prchá na venkov a čas si krátí vyprávěním žertovných milostných příběhů– to je rámec Bocciacciova vrcholného díla.

Goldoni Carlo: Sluha dvou pánů
210 Kč 158 Kč

Novinka

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže).

London Jack: Volání divočiny
278 Kč 225 Kč

Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotské ovčačky, si žije v rodině kalifornského soudce královsky – jenže v časech zlaté horečky je po silných psech sháňka, a zloděj Bucka zašantročí překupníkovi, který dodává psy na Daleký sever

Bulgakov Michail Afanasjevič: Mistr a Markétka
549 Kč 444 Kč

Světově proslulý román Mistr a Markét¬ka, na němž ruský prozaik a dramatik Michail Bulgakov (1891–1940) začal pracovat koncem dvacátých let a který dokončil, již zcela vyčerpaný a téměř slepý, pouhých několik dní před smrtí, náleží do zlatého fondu s

London Jack: Tulák po hvězdách
249 Kč 212 Kč

Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít.

Tulák po hvězdách je příběh na pomezí dobrodružného, filosofického a vědeckofantastického žánru, kterou americký spisovatel Jack London napsal v roce 1915 .

Shakespeare William: Romeo a Julie
169 Kč 144 Kč

Veronou zmítá konflikt mezi mocnými patricijskými rody Monteků a Kapuletů, jejichž spor se snaží urovnat i kníže Eskalus. V této složité situaci se mladý Romeo Montek rozhodně tajně navštívit ples pořádaný úhlavními nepřáteli jeho rodiny.

London Jack: Bílý tesák
229 Kč 195 Kč

Příběh Bílého tesáka se odehrává během zlaté horečky na sklonku devatenáctého století v Kanadě a západní části Spojených států.

Giono Jean: Muž, který sázel stromy
199 Kč 168 Kč

Nezapomenutelný příběh probouzející lásku k přírodě

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader’s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o

Verne Jules: Plovoucí ostrov
399 Kč 339 Kč

Plovoucí ostrov je fantastický román francouzského spisovatele Julesa Verna z cyklu Podivuhodná putování . Řadí se ke spisovatelovým méně známým dílům.

Shakespeare William: Hamlet
169 Kč 144 Kč

Na dánském hradu Elsinor se začne zjevovat duch bývalého panovníka. Když se setká s princem Hamletem, prozradí mu strašlivé tajemství: Claudius, dánský král, získal trůn zákeřnou vraždou svého předchůdce.

Austenová Jane: Emma
349 Kč 282 Kč

Úspěšný román Jane Austenové z prostředí anglické „lepší společnosti“ počátku 19.

Remarque Erich Maria: Miluj bližního svého
299 Kč 242 Kč

Jeden z nejangažovanějších autorových románů vznikl jako odezva na politické události v Evropě třicátých let, jako obžaloba nacistického totalitního režimu v Německu.

Jack London: Tulák po hvězdách
249 Kč 224 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít. Tulák po hvězdách je příběh na pomezí dobrodružného, filosofického a vědeckofantastického žánru, kterou americký spisovatel Jack London napsal v roce 1915 .

Hugo Victor: Dělníci moře
299 Kč 255 Kč

Patnáctileté vyhnanství na normandském souostroví pobídlo V. Huga k napsání románu zasazeného na tento svérázný kousek země v průlivu la Manche.

Tracy`s Tiger/Tracyho tygr
296 Kč 211 Kč

Bilingvní vydání americké kultovní novely čtenářům znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce ..

Remarque Erich Maria: Nebe nezná vyvolených
279 Kč 226 Kč

V malém sanatoriu vysoko ve švýcarských horách svede náhoda dohromady dva hráče se smrtí – křehkou, krásnou, ale nevyléčitelně nemocnou dívku Lillian a stárnoucího automobilového závodníka Clerfayta, který přijel navštívit přítele.

Twain Mark: Dobrodružství Toma Sawyera
269 Kč 226 Kč

Na napínavém příběhu líčí americkou společnost 19. století a oživuje ji spoustou rázovitých postaviček a trefnými sociálně-kritickými postřehy. Hlavní hrdina, chudý osiřelý Tom je vychováván laskavou, ale bigotní tetou.

Verne Jules: Tajuplný ostrov
279 Kč 235 Kč

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.

Wilde Oscar: Obraz Doriana Graye
299 Kč 239 Kč

Slavný Wildeův román v sobě nese autobiografické rysy: Mladý muž se nechává portrétovat známým malířem, a když poprvé spatří svůj krásný portrét, projeví přání, aby sám nikdy nezestárl a všechny proměny tváře se objevovaly pouze na obraze… Román obsa

Austenová Jane: Pýcha a předsudek
249 Kč 212 Kč

Není to jen příběh o potížích spojených s provdáváním dcer odehrávající se na počátku devatenáctého století a pečlivý popis života na ospalém britském venkově.

Verne Jules: Ocelové město
249 Kč 212 Kč

Obrovské dědictví po indické kněžně bylo rozděleno rovným dílem mezi francouzského lékaře Sarassina a německého profesora Schultze.

Hemingway Ernest: Mít a nemít
249 Kč 201 Kč

Román vznikl ve třicátých letech dvacátého století, v době hospodářské krize. Hemingway se k námětu několikrát vracel a stopy tohoto postupu v díle zůstaly.

Dumas Alexander ml.: Dáma s kaméliemi
229 Kč 195 Kč

Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje.

Shakespeare William: Zkrocení zlé ženy
210 Kč 169 Kč

Zřejmě první Shakespearova komedie, ale také jedna z nejčastěji uváděných a vydávaných, se originálním způsobem vyrovnává s věčným tématem dramat a literatury vůbec, tedy s láskou a vztahy mezi mužem a ženou.

Camus Albert: Nedorozumění
210 Kč 169 Kč

Tragický příběh muže a tří jemu blízkých žen odehrávající se v „podivném“ hostinci za nímž stojí absurdní nedorozumění.

Gogol Nikolaj Vasiljevič: Mrtvé duše
449 Kč 89 Kč

Příběh drobného podvodníčka Čičikova, který navštěvuje ruské statkáře, aby je přiměl ke geniálně prostoduché finanční spekulaci s prodejem „mrtvých duší“ zemřelých nevolníků, nelítostně zachycuje tehdejší realitu carského Ruska, kritizuje všechny slo

Gogol Nikolaj Vasiljevič: Revizor
210 Kč 169 Kč

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost.

Moliere: Tartuffe
210 Kč 169 Kč

Jedna z nejslavnějších komedií klasika francouzského divadla v moderním veršovaném překladu V. Mikeše. 30. svazek edice D.

Shakespeare William: Hamlet
210 Kč 169 Kč

Tragický příběh dánského prince Hamleta, vrcholné dílo světové dramatiky z pera nejslavnějšího alžbětinského autora, vychází poprvé v překladu anglicisty a znalce Shakespearova díla Břetislava Hodka, který vytvořil pro inscenaci Národního divadla v P

Wilde Oscar: Šťastný princ a jiné příběhy
229 Kč 185 Kč

Právě těchto devět pohádek vyneslo mistra duchaplné konverzace Oscara Wilda rovnou do literárního nebe. Jsou to jedny z nejúchvatnějších pohádkových příběhů, které kdy byly napsány.

Wilde Oscar: Jak je důležité míti Filipa
210 Kč 169 Kč

Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace.

Dickens Charles: Vánoční koleda
199 Kč 168 Kč

Proslulý příběh o starém lakomci, kterému duchové ukážou svět chudých, a změní tak jeho smýšlení.

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno – peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá.

Shakespeare William: Kupec benátský
210 Kč 169 Kč

Titulní postava benátského kupce Antonia rozhodně není nejvýznamnější postavou hry. Tato hra bývá řazena mezi komedie, ale její síla je především v tragické postavě Žida Shylocka. Silným konfliktem hry, která ovšem obsahuje i onu tzv.

Sofoklés: Antigoné, Élektrá
210 Kč 169 Kč

Dvě antické tragédie s ústředními ženskými hrdinkami z pera starořeckého dramatika o pomstě, spravedlnosti i zodpovědnosti člověka k člověku, vychází v překladu Ferdinanda Stiebitze jako 62. svazek edice D.

Kafka Franz: Proměna
198 Kč 165 Kč

Sugestivní fantaskní povídka, kdy se hlavní hrdina, jenž se odcizil sám sobě a smyslu svého života, proměnil v odporného brouka.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Světová klasika.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Světová klasika výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Světová klasika akce.