Remarque Erich Maria: Na západní frontě klid
249 Kč 199 Kč

Nejslavnější autorův román z prostředí první světové války vypráví o generaci chlapců, kteří v roce 1914 rovnou ze školních lavic, s vlajícími prapory, nadšením a vojenskou hudbou táhli na jatka války, odkud se vrátili zničení na duchu i na těle, pře

Wilde Oscar: Obraz Doriana Graye
229 Kč 195 Kč

Klasický psychologický román, fantastický příběh aristokrata, jemuž kouzelná moc umění propůjčila věčnou krásu a mládí.

Verne Jules: Dvacet tisíc mil pod mořem
299 Kč 255 Kč

20 tisíc mil pod mořem – Profesor Aronnax se rozhodl zúčastnit výpravy, která měla objasnit záhadu podivuhodného netvora ohrožujícího námořní plavbu.

Austenová Jane: Rozum a cit
299 Kč 242 Kč

Anglie na počátku 19. století vypadá jako krásný rozlehlý park s rodinnými sídly, v nichž žijí šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak se zprvu jeví.

Dostojevskij Fjodor Michajlovič: Idiot
599 Kč 484 Kč

Nový překlad románu, který se řadí k nejznámějším dílům ruské literatury. Mladý kníže Myškin, zcela zchudlý a postižený epilepsií, prožije po návratu ze švýcarského sanatoria tak podivuhodné příběhy, že upadne znovu do své duševní nemoci.

May Karel: Poklad ve Stříbrném jezeře
299 Kč 242 Kč

Jeden z nejslavnějších příběhů z Divokého západu, jehož hrdiny jsou mimo jiných Vinnetou, Old Shatterhand, Old Firehand, Hobble Frank, tetička Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen, Dlouhý Davy a Tlustý Jemmy, ale také proradný vůdce banditů Cornel

Poe Edgar Allan: Jáma a kyvadlo a jiné povídky
279 Kč 238 Kč

Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako jeho psychika.

Hugo Victor: Bídníci
299 Kč 255 Kč

V devatenáctém století se na těžké galeje mohl dostat třeba člověk, který zcizil bochník obyčejného chleba. Pokud se z nucených prací pokusil uprchnout, za kus pečiva pak musel v nelidských podmínkách lámat kámen víc než dvacet let.

Homéros: Ílias
300 Kč 249 Kč

Homérovy eposy tvoří jeden ze základů evropské vzdělanosti, ocitly by se v seznamu pěti nejdůležitějších literárních děl evropské kultury, a to na místech předních.

Boccaccio Giovanni: Dekameron
599 Kč 484 Kč

Píše se rok 1348 a ve Florencii vypukla morová epidemie, proto deset mladých lidí prchá na venkov a čas si krátí vyprávěním žertovných milostných příběhů– to je rámec Bocciacciova vrcholného díla.

London Jack: Volání divočiny
278 Kč 225 Kč

Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotské ovčačky, si žije v rodině kalifornského soudce královsky – jenže v časech zlaté horečky je po silných psech sháňka, a zloděj Bucka zašantročí překupníkovi, který dodává psy na Daleký sever

Bulgakov Michail Afanasjevič: Mistr a Markétka
549 Kč 444 Kč

Světově proslulý román Mistr a Markét¬ka, na němž ruský prozaik a dramatik Michail Bulgakov (1891–1940) začal pracovat koncem dvacátých let a který dokončil, již zcela vyčerpaný a téměř slepý, pouhých několik dní před smrtí, náleží do zlatého fondu s

London Jack: Tulák po hvězdách
249 Kč 212 Kč

Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít.

Tulák po hvězdách je příběh na pomezí dobrodružného, filosofického a vědeckofantastického žánru, kterou americký spisovatel Jack London napsal v roce 1915 .

London Jack: Bílý tesák
229 Kč 195 Kč

Příběh Bílého tesáka se odehrává během zlaté horečky na sklonku devatenáctého století v Kanadě a západní části Spojených států.

Giono Jean: Muž, který sázel stromy
199 Kč 168 Kč

Nezapomenutelný příběh probouzející lásku k přírodě

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader’s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o

Goldoni Carlo: Sluha dvou pánů
210 Kč 158 Kč

Novinka

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže).

Shakespeare William: Hamlet
169 Kč 144 Kč

Na dánském hradu Elsinor se začne zjevovat duch bývalého panovníka. Když se setká s princem Hamletem, prozradí mu strašlivé tajemství: Claudius, dánský král, získal trůn zákeřnou vraždou svého předchůdce.

Austenová Jane: Emma
349 Kč 279 Kč

Novinka

Úspěšný román Jane Austenové z prostředí anglické „lepší společnosti“ počátku 19.

Dickens Charles: Vánoční příběhy
299 Kč 252 Kč

Novinka

Vánoční koleda a další vánoční příběhy! Kdo by neznal Vánoční koledu o mrzoutském starém mládenci Hrabounovi, kterému teprve smrt jeho obchodního partnera Prachouna a následná návštěva tří duší otevřou oči a on zjistí, co je opravdu důležité.

Austenová Jane: Pýcha a předsudek
299 Kč 242 Kč

Slavný román Jane Austenové vykresluje, jak může nový mladý soused převrátit vzhůru nohama život v rodině s pěti dcerami.

Hugo Victor: Dělníci moře
299 Kč 255 Kč

Patnáctileté vyhnanství na normandském souostroví pobídlo V. Huga k napsání románu zasazeného na tento svérázný kousek země v průlivu la Manche.

Remarque Erich Maria: Miluj bližního svého
299 Kč 242 Kč

Jeden z nejangažovanějších autorových románů vznikl jako odezva na politické události v Evropě třicátých let, jako obžaloba nacistického totalitního režimu v Německu.

Twain Mark: Dobrodružství Toma Sawyera
269 Kč 226 Kč

Na napínavém příběhu líčí americkou společnost 19. století a oživuje ji spoustou rázovitých postaviček a trefnými sociálně-kritickými postřehy. Hlavní hrdina, chudý osiřelý Tom je vychováván laskavou, ale bigotní tetou.

Wilde Oscar: Obraz Doriana Graye
299 Kč 239 Kč

Slavný Wildeův román v sobě nese autobiografické rysy: Mladý muž se nechává portrétovat známým malířem, a když poprvé spatří svůj krásný portrét, projeví přání, aby sám nikdy nezestárl a všechny proměny tváře se objevovaly pouze na obraze… Román obsa

Verne Jules: Cesta do středu Země
249 Kč 212 Kč

Profesor Otto Lidenbrock objeví starou knihu, která skrývá zašifrovaný rukopis psaný runami . Jedná se o popis cesty vedoucí do středu Země. Profesor se na tuto cestu vydává se svým synovcem Axelem a průvodcem Hansem.

Austenová Jane: Pýcha a předsudek
249 Kč 212 Kč

Není to jen příběh o potížích spojených s provdáváním dcer odehrávající se na počátku devatenáctého století a pečlivý popis života na ospalém britském venkově.

Remarque Erich Maria: Nebe nezná vyvolených
279 Kč 226 Kč

V malém sanatoriu vysoko ve švýcarských horách svede náhoda dohromady dva hráče se smrtí – křehkou, krásnou, ale nevyléčitelně nemocnou dívku Lillian a stárnoucího automobilového závodníka Clerfayta, který přijel navštívit přítele.

Verne Jules: Ocelové město
249 Kč 212 Kč

Obrovské dědictví po indické kněžně bylo rozděleno rovným dílem mezi francouzského lékaře Sarassina a německého profesora Schultze.

Hemingway Ernest: Mít a nemít
249 Kč 201 Kč

Román vznikl ve třicátých letech dvacátého století, v době hospodářské krize. Hemingway se k námětu několikrát vracel a stopy tohoto postupu v díle zůstaly.

Gogol Nikolaj Vasiljevič: Revizor
210 Kč 169 Kč

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost.

Shakespeare William: Zkrocení zlé ženy
210 Kč 169 Kč

Zřejmě první Shakespearova komedie, ale také jedna z nejčastěji uváděných a vydávaných, se originálním způsobem vyrovnává s věčným tématem dramat a literatury vůbec, tedy s láskou a vztahy mezi mužem a ženou.

Camus Albert: Nedorozumění
210 Kč 169 Kč

Tragický příběh muže a tří jemu blízkých žen odehrávající se v „podivném“ hostinci za nímž stojí absurdní nedorozumění.

Moliere: Tartuffe
210 Kč 169 Kč

Jedna z nejslavnějších komedií klasika francouzského divadla v moderním veršovaném překladu V. Mikeše. 30. svazek edice D.

Shakespeare William: Hamlet
210 Kč 169 Kč

Tragický příběh dánského prince Hamleta, vrcholné dílo světové dramatiky z pera nejslavnějšího alžbětinského autora, vychází poprvé v překladu anglicisty a znalce Shakespearova díla Břetislava Hodka, který vytvořil pro inscenaci Národního divadla v P

Shakespeare William: Kupec benátský
210 Kč 169 Kč

Titulní postava benátského kupce Antonia rozhodně není nejvýznamnější postavou hry. Tato hra bývá řazena mezi komedie, ale její síla je především v tragické postavě Žida Shylocka. Silným konfliktem hry, která ovšem obsahuje i onu tzv.

Sofoklés: Antigoné, Élektrá
210 Kč 169 Kč

Dvě antické tragédie s ústředními ženskými hrdinkami z pera starořeckého dramatika o pomstě, spravedlnosti i zodpovědnosti člověka k člověku, vychází v překladu Ferdinanda Stiebitze jako 62. svazek edice D.

Kafka Franz: Proměna
198 Kč 165 Kč

Sugestivní fantaskní povídka, kdy se hlavní hrdina, jenž se odcizil sám sobě a smyslu svého života, proměnil v odporného brouka.

Dickens Charles: David Copperfield
599 Kč 89 Kč

Slavný román, v němž sledujeme hlavního hrdinu od neradostného dětství po dobu, kdy se z něj stává úspěšný spisovatel a nachází štěstí a klid v rodinném životě.

Gogol Nikolaj Vasiljevič: Mrtvé duše
449 Kč 89 Kč

Příběh drobného podvodníčka Čičikova, který navštěvuje ruské statkáře, aby je přiměl ke geniálně prostoduché finanční spekulaci s prodejem „mrtvých duší“ zemřelých nevolníků, nelítostně zachycuje tehdejší realitu carského Ruska, kritizuje všechny slo

Gončarov Ivan Alexandrovič: Oblomov
499 Kč 89 Kč

Příběh zbytečného člověka – takový je v základních rysech nejslavnější, světoznámý román Ivana Gončarova, který přináší nejen velkolepé panorama života ruské společnosti uprostřed 19.

Orwell George: Farma zvířat
189 Kč 153 Kč

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama.

Brontëová Emily: Na Větrné hůrce
268 Kč 217 Kč

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel use

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Světová klasika.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Světová klasika výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Světová klasika akce.