Milan Kundera: Slavnost bezvýznamnosti
297 Kč 267 Kč

Novinka

„Všechno se mi líbí, cos mi už vyprávěl, všechno se mi líbí, co vymyslíš, a nemám co dodat. Možná jen s tím pupkem. Pro tebe je vzor bezpupečné ženy anděl. Pro mě je to Eva, první žena. Nenarodila se z břicha, ale z rozmaru, z rozmaru stvořitelova.

Jan Amos Komenský: Labyrint světa a ráj srdce
2 970 Kč 2 673 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Kniha jako objekt. Vedle původního textu obsáhne kniha i text v jazyce 21. století – upravený Lukášem Makovičkou. Dominantou této velkoformátové knihy je však více než 50 dvoustranných koláží Miroslava Huptycha.

William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy
210 Kč 189 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Zřejmě první Shakespearova komedie, ale také jedna z nejčastěji uváděných a vydávaných, se originálním způsobem vyrovnává s věčným tématem dramat a literatury vůbec, tedy s láskou a vztahy mezi mužem a ženou.

Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka
399 Kč 359 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Dobrý voják Švejk je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav nejen české, ale i světové literatury. Svědčí o tom spolu s četnými vydáními doma a v zahraničí také skutečnost, že se z díla stala v pravém slova smyslu klasika, která se neustále čte a cituje.

Alois Jirásek: Staré pověsti české
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Staré pověsti české popisují události z české historie založené na lidové slovesnosti a historických faktech. Kniha vyšla poprvé již v roce 1894 a s výjimkou období protektorátu vychází opakovaně dodnes. V našem vydání s ilustracemi Věnceslava Černého.

autorů kolektiv: Vánoční touha
259 Kč 233 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Touha po štěstí je hluboce zakořeněná v lidské duši, ale cesta k němu je klikatá a často bolestná. Někdy se však stává, že štěstí objevíme právě tam, kde ho nečekáme. To se stalo i několika hrdinům povídek této knížky, ke kterým nebyl osud zrovna přívětivý.

Charles Bronte: Jane Eyrová
399 Kč 359 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Děj románu významné anglické spisovatelky je zasazen do kopcovité yorkshirské krajiny se slatinami a vřesovišti a odehrává se v době viktoriánské.

Choderlos De Laclos: Nebezpečné známosti
359 Kč 323 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Po více než dvou staletích přitahuje román Nebezpečné známosti krutě kultivovaným stylem, jímž jeho dva protagonisté, markýza de Merteuil a vikomt de Valmont, analyzují milostné city, když si ze msty nebo pro pobavení vybírají oběti své milostné strategie.

Erich Maria Remarque: Černý obelisk
299 Kč 269 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Německo po 1. světové válce zaplavila vlna inflace, mnohé ožebračila, jen málokomu přinesla zisky. Invalidní váleční veteráni se na ulicích potkávají s prvními ozbrojenými skupinami hnědých košil.

Erich Maria Remarque: Tři kamarádi
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí.

Ernest Hemingway: Mít a nemít
249 Kč 224 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Román vznikl ve třicátých letech dvacátého století, v době hospodářské krize. Hemingway se k námětu několikrát vracel a stopy tohoto postupu v díle zůstaly.

Eva Tvrdá: Okna do pokoje
289 Kč 260 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Tři novely, tři ženy, tři osudy. Žít v souladu s tradičními hodnotami, nebo racionálně přijmout dobové pravdy? Margareta, Bernardeta a Marie prostřednictvím novel Lili Marlene, Farská zahrada a Džem z jeřabin hledají životní opory v chaosu 20. století.

Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Idiot
599 Kč 539 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Překlad Libor Dvořák Nový překlad románu, který se řadí k nejznámějším dílům ruské literatury. Mladý kníže Myškin, zcela zchudlý a postižený epilepsií, prožije po návratu ze švýcarského sanatoria tak podivuhodné příběhy, že upadne znovu do své duševní nemoci.

George Bernard Shaw: Živnost paní Warrenové
198 Kč 178 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Satirická divadelní hra George Bernarda Shawa, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Její provozování bylo ve Velké Británii zakázáno do roku 1925, protože se věnuje bez skrupulí problému kuplířství.

Gustav Meyrink: Golem
298 Kč 268 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Strašlivá hrůza, kterou je Golem naplněn, mi nikdy nevymizí z paměti. Jorge Luis Borges Meyrinkův slavný román připomíná bolestnou zpověď člověka, který je přesvědčen, že mu bylo v životě strašlivě, nespravedlivě ublíženo.

Herman Melville: Bílá velryba
349 Kč 314 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Bílá velryba by mohla být obyčejným dobrodružným popisem velrybářské výpravy. Jde ovšem také o fenomenální příběh věčného boje člověka s přírodou a zamyšlení nad smyslem liského života. Kniha patří mezi nejvznamnější díla americké literatury.

Johann Wolfgang Goethe: Utrpení mladého Werthera
259 Kč 233 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Námět k románu, který založil jeho světovou slávu, Goethe načerpal při své praxi praktikanta u soudu. Kromě vlastní lásky posloužila autorovi jako námět sebevražda jeho kolegy.

Johannes Mario Simmel: Nikdo není ostrov
449 Kč 404 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Rozkošnou a chytrou devítiletou Babs, dceru slavné filmové hollywoodské hvězdy Sylvie Moranové, nečekaně zasáhne tvrdý osud mentálně postiženého dítěte, poté co onemocní zánětem mozkových blan.

Karel Čapek: Válka s mloky
198 Kč 178 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Válka s Mloky se dlouho rozvíjí jako koláž novinových výstřižků a jiných skvěle parodovaných záznamů o podivuhodných Mlocích, kteří se naučí mluvit, pracovat, chovat se jako lidé, chybí jim jen schopnost tvořivě myslet.

Ondřej z Řezna: Husitská kronika
328 Kč 295 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Kronika augustiniána-kanovníka Ondřeje z Řezna (1380–1438) představuje jeden z nejbarvitějších protihusitsky zaměřených textů.

Robert Louis Stevenson: Ostrov pokladů
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Nesmrtelný příběh o dobrodružství malého Jima Hawkinse a jeho druhů, kteří se vydali najít proslulý poklad krvežíznivého pirátského kapitána, vychází v klasickém překladu a je doprovázený ilustracemi jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů, Zdeňka Buriana.

Romain Rolland: Petr a Lucie
199 Kč 179 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Celé jedno století uplynulo od událostí první světové války, které tvoří pozadí nejznámějšího díla Romaina Rollanda, nositele Nobelovy ceny za literaturu, novely Petr a Lucie.

Svatopluk Čech: Výlety pana Broučka
369 Kč 332 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Z díla klasika poezie i drobnější prózy Svatopluka Čecha (1846–1908) přináší Česká knižnice jako první svazek humoristicko- satirické „broučkiády“.

Taylor Kressmann: Adresát neznámý
291 Kč 261 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Nové zpracování klasiky americké literatury citlivě doplněné dílem fotografa Tomáše Rasla, v krásném grafickém provedení.

Tomasz Jedrowski: Plavec ve tmě
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Polsko, 1980. Z Ludwika bude brzy vysokoškolák. Na zemědělské brigádě, z níž zprvu vůbec není nadšen, potkává Janusze a společně tráví volný čas koupáním v jezerech a čtením zakázaných knih. A pak prožijí něco, co nečekali: zamilují se do sebe.

Virginia Woolfová: Vlny
349 Kč 314 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Román Vlny, poprvé publikovaný v roce 1931, patří k nejvýraznějším z experimentální tvorby Virginie Woolfové. Ústřední roli v něm má šest postav, vedoucích monology: Bernard, Susan, Rhoda, Luis, Jinny a Neville.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Světová klasika.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Světová klasika výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Světová klasika akce.