Fabešová Iveta: Vše sladké
499 Kč 399 Kč

Novinka

V nové kuchařce Ivety Fabešové najdete recepty na dezerty, které tvoří základy cukrařiny. Od naprosto jednoduchých až po ty, co vyžadují kus umu. Všechny jsou ale volené tak, abyste je zvládli v pohodlí vašich domácích kuchyní.

Phaidon Editors: Atlas of Brutalist Architecture
1 599 Kč 1 376 Kč

A landmark survey of one of architecture's most controversial yet popular styles – in a great, new, classic edition

The Brutalist aesthetic is enjoying a renaissance – and this book documents Brutalism as never before.

Hotakainen Kari: Neznámy Kimi Räikkönen
419 Kč 339 Kč

„Dajte mi pokoj. Viem, čo mám robiť.“

Neznámy Kimi Räikkönen je príbeh človeka pochádzajúceho zo skromných pomerov, ktorý prerazil až na vrchol nezvyčajnej profesie jazdca formuly 1.

Jana Poncarová: Děvčata první republiky
825 Kč 742 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Kniha Děvčata první republiky přináší vyprávění osmi žen, které se narodily a vyrůstaly v době prezidentování T. G. Masaryka, aby poté prožily bouřlivé 20. století – i kus toho současného – se všemi jejich zvraty a proměnami.

Del Rey Lana: Violet Bent Backwards Over the Grass
499 Kč 429 Kč

THE HIGHLY ANTICIPATED DEBUT BOOK OF POETRY FROM LANA DEL REY, VIOLET BENT BACKWARDS OVER THE GRASS

'Violet Bent Backwards Over the Grass is the title poem of the book and the first poem I wrote of many.

Murakami Haruki: Komturova smrt-25%
499 Kč 374 Kč

Akce

Možná, že jednou budu s to zachytit podobu nicoty… Bezejmenným vypravěčem románu je výjimečný portrétista, který dokáže vystihnout tvář člověka tak, aby se líbil sám sobě.

Michael Třeštík: Katka - Příběh narkomanky
299 Kč 269 Kč

Sestupná spirála narkotik, krádeží, prostituce a celkového chátrání. A jenom občasné záblesky odhodlání s drogami skoncovat. Tak vypadala každodenní realita Kateřiny B. v unikátním časosběrném dokumentu Heleny Třeštíkové z roku 2009.

Fredrik Backman: Úzkosti a jejich lidé
369 Kč 332 Kč

Fredrik Backman, autor románu Muž jménem Ove, je zpět a s ním jeho zatím snad nejvtipnější kniha.  Úzkosti a jejich lidé je skrznaskrz bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých den před silvestrem při prohlídce bytu.

Bernard Cornwell: Sharpův tygr
212 Kč 143 Kč

Je doba vojenských tažení, obléhání a slavných bitev; doba napoleonských válek a bojů britských koloniálních vojsk o ovládnutí Indie. A právě zde, v Indii, začínají příběhy Richarda Sharpa.

Robert Fulghum: Ohňostrojení
298 Kč 268 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Fulghumovské eseje tak, jak je známe a máme rádi. Ohňostroj vtipu i moudrá zamyšlení. Autor bere čtenáře za ruku a vede ho na dobrodružnou výpravu, ukazuje mu svět novýma očima a poodhaluje něco ze svého procesu uvažování i tvorby. Na jaké židli Fulghum nejraději sedává?

Eddie Bielawski: Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust
299 Kč 269 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Eddie Bielawski byl na počátku druhé světové války malým židovským dítětem narozeným ve východopolském městě Węgrów. To, co prožíval v letech 1941–1944, je dnes stěží uvěřitelným příběhem touhy přežít.

Svensson Patrik: Tajný život úhořů - O úhořích a lidech
349 Kč 294 Kč

Je podivuhodné, jak málo toho víme o úhořích. Odkud pocházejí? Co jsou vlastně zač? Ryby, nebo nějaká zvláštní stvoření? Po tom pátrali vědci i filozofové po staletí, od Aristotela přes Sigmunda Freuda až po současné badatele.

Paulo Coelho: Čarodějka z Portobella
248 Kč 223 Kč

Paulo Coelho přináší v Čarodějce z Portobella fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce.
Athéna má v sobě přirozený dar.

Roald Dahl: The Witches
239 Kč 215 Kč

The Grand High Witch hates children most of all and plans to make every single one of you disappear. Only one boy and his grandmother can stop her, but if their plan fails the Grand High Witch will frizzle them like fritters, and then what…? good?

Sára Báchorová: An(n)a.
229 Kč 206 Kč

Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií.

Rowlingová Joanne Kathleen: Harry Potter and the Half-Blood Prince
259 Kč 223 Kč

When Dumbledore arrives at Privet Drive one summer night to collect Harry Potter, his wand hand is blackened and shrivelled, but he does not reveal why. Secrets and suspicion are spreading through the wizarding world, and Hogwarts itself is not safe.

McEwan Ian: Šváb
259 Kč 209 Kč

„Když se Jim Sams – chytrý, ale v žádném případě nějak zvlášť důmyslný tvor – jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakousi nestvůrnou obludu…“ Odkazem na Kafkovu Proměnu rozehrává anglický prozaik krátký příběh

Šlepikas Alvydas: Jmenuji se Maryte
259 Kč 208 Kč

Jmenuji se Maryte – věta, kterou se šestiletá Renata naučí litevsky a opakuje ji jako zaříkadlo proti všemu zlému. Pochází totiž z městečka ve Východním Prusku, z dnešní Kaliningradské oblasti, a má tu smůlu, že je Němka.

Cognetti Paolo: Osm hor

Cognetti Paolo: Osm hor

Hodnocení: 5
249 Kč 201 Kč

Ať už je osud cokoli, přebývá v horách, které máme nad hlavou – pro protagonisty románu Osm hor platí tohle tvrzení beze zbytku.

Hamid Mohsin: Exit West
249 Kč 201 Kč

Jmenoval se Saíd a ona Nadja. Jednoho dne se seznámili a zamilovali se do sebe. Mohla to být pěkná love story, jenomže. Jenže to všechno začalo v nejmenované muslimské zemi, kde právě propukl ozbrojený konflikt mezi vládou a militantními skupinami.

Sperling Sacha: Bludy z nudy
229 Kč 185 Kč

Vypravěčem debutového románu je čtrnáctiletý Saša, který pochází z bohaté rodiny, vyrostl v dobré pařížské čtvrti a chodí do 3. ročníku lycea: prožívá věk, kdy se hraje o všechno, kdy člověk neví, k čemu tu je a co by chtěl dělat.

Donaldson Julia: The Gruffalo´s Child
199 Kč 172 Kč

The Gruffalo said that no gruffalo should Ever set foot in the deep dark wood." But one wild and windy night the Gruffalo's child disobeys her father's warnings and ventures out into the snow. After all, the Big Bad Mouse doesn't really exist …

Harmange Pauline: I Hate Men
199 Kč 172 Kč

The feminist book they tried to ban in France

Women, especially feminists and lesbians, have long been accused of hating men. Our instinct is to deny it at all costs. (After all, women have been burnt at the stake for admitting to less.

Kinney Jeff: Diary of a Wimpy Kid: Wrecking Ball (Book 14)
199 Kč 172 Kč

Big changes are in store for Greg Heffley and his family. They are making home improvements!

But with unwelcome critters, toxic mould and the walls coming down, soon Greg discovers renovations aren't all they are cracked up to be.

Rowlingová Joanne Kathleen: Harry Potter and the Philosopher´s Stone
199 Kč 172 Kč

Harry Potter has never even heard of Hogwarts when the letters start dropping on the doormat at number four, Privet Drive. Addressed in green ink on yellowish parchment with a purple seal, they are swiftly confiscated by his grisly aunt and uncle.

Bengtsson Jonas T.: Dívka jménem Sus
199 Kč 161 Kč

Jonas T. Bengtsson přichází s novým románem, ve kterém nám představuje dalšího hrdinu, jenž by se jen stěží vešel do škatulky „obyčejný Dán“. Přesto nepochybujte, že by se takový příběh nemohl odehrát i u nás.

Verne Jules: Around the World in Eighty Days
179 Kč 154 Kč

The classic tale of Phileas Fogg and his quest to travel around the world in just eighty days, specially retold as part of Young Reading Series 2 for readers growing in confidence.

Milbourneová Anna: On the Moon
159 Kč 137 Kč

Zoom to the Moon and be back by bedtime with this exciting little board book, combining illustrations by Benji Davies and real photographs of the Moon.

Šaty pre Moheu - kniha samolepek
159 Kč 129 Kč

Objevujte tahitskou kulturu s panenkou Moheou! Navštivte ji v domě postaveném na vodě, obdivujte překrásný podmořský svět nebo si společně zatančete v rytmu bubnů!

Melle Thomas: Svět v zádech
359 Kč 89 Kč

Život s bipolární poruchou, tak by klidně mohl znít podtitul autobiografické prózy Thomase Melleho. Popisuje v něm svůj boj s touto složitou chorobou, pro kterou se dříve používalo označení maniodepresivní psychóza.

Beatty Paul: Zaprodanec
349 Kč 44 Kč

Satirická tradice v americké černošské literatuře je dlouhá snad stejně jako otroctví samo. V románu Zaprodanec si nemilosrdného humoru směřujícího do řad bělochů i černochů užijeme do sytosti.

Olyslaegers Jeroen: Vůle
359 Kč 44 Kč

Je válka – okupované Antverpy ovládá násilí a nedůvěra. Wilfried Wils se považuje za začínajícího básníka, ale zároveň se musí živit jako pomocný policejní strážník.

Parry Leslie: Chrám divů
349 Kč 44 Kč

New York, LP 1895. Chrám divů je název cirkusu nebo možná spíš freak show vedené ráznou Friendship Churchovou.

Suchet David: Behind the Lens : My Life
649 Kč 559 Kč

A Guardian pick for the ‚10 biggest books of autumn 2019‘

In the early days of my career, I didn't think I stood a hope in hell.

Houellebecq Michel: Elementární částice-25%
359 Kč 269 Kč

Akce

Francouzský bestseller z roku 1998, který přinesl autorovi celosvětový ohlas. Uprostřed tápající a nevýrazné literatury zapůsobil jako časovaná bomba.

Kahneman Daniel: Thinking, Fast And Slow
349 Kč 301 Kč

The phenomenal New York Times Bestseller by Nobel Prize-winner Daniel Kahneman, Thinking Fast and Slow offers a whole new look at the way our minds work, and how we make decisions.

Kang Han: Bílá kniha-25%
259 Kč 194 Kč

Akce

Bílá kniha je intimní meditací o barvě. Náladu uvozuje výčet bílých věcí: sůl, sníh, led, měsíc, rýže, vlny, magnólie… Zároveň jde o autobiograficky laděné rozjímání nad smrtí vypravěččiny sestry, která zemřela dvě hodiny po narození.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Světová současná literatura.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Světová současná literatura výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Světová současná literatura akce.