Scliar Moacyr: Žena, která napsala Bibli

Scliar Moacyr: Žena, která napsala Bibli

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Vtipný příběh o ženě, která v harému krále Šalamouna soupeří s ostatními konkubínami o místo v loži slavného krále. Celý popis
260 Kč
Cena je uvedena včetně DPH.
209 Kč
-19%
Partner: BOOKTOOK

Skladem u partnera 5+ kusů

4.8.2021 - 5.8.2021 při doručení na adresu
Možnosti doručení
 

Zboží partnera BOOKTOOK

Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100029124633

Popis

Vtipný příběh o ženě, která v harému krále Šalamouna soupeří s ostatními konkubínami o místo v loži slavného krále. Vzhledem k tomu, že jako jediná žena u Šalomounova dvora uměla číst a psát, způsobilo, že po několika humorných i napínavých peripetiích tuto inteligentní ženu král pověřil, aby v příbězích sepsala dosavadní dějiny lidstva. V jejím podání je řada biblických pasáží vyprávěna s neodolatelným humorem a ironickým nadhledem, ale vlastně bez jakéhokoliv zásadního zkreslení nebo posunu významu. Šalomounova intelektuálka sepisuje své vyprávění od počátků lidstva, ale hlavním obdobím, které má popsat, je doba krále Šalomouna a jeho otce, krále Davida. Své texty pak předkládá Šalomounovy redaktorskému posouzení, s nímž nad leckterou formulací živě diskutuje v obhajobě svých autorských postupů.

------------------------

Moacyr Scliar (1937–2011) je považován za nejznámějšího a nejpřekládanějšího jihobrazilského prozaika současnosti. Jeho rodiče přišli do Brazílie z Ruska. Scliar byl povoláním lékař, což se odrazilo i v jeho literární tvorbě. Scliarovu tvorbu ovlivnily především tři výrazné konkrétní zdroje: magický realismus, který mu ukázal, jak se dá cestou fantazie odpoutat od všední reality, a s odstupem jí tak lépe porozumět. Dále laické čtení Bible jako nevyčerpatelného zdroje podobenství. A konečně Franz Kafka jako autor i jako člověk, který se, podobně jako Moacyr Scliar, neustále vyrovnával se svým židovstvím. V českém překladu vyšla v roce 2010 Scliarova novela Leopardi Franze Kafky.

  • počet stran: 200
  • produkt: Knihy – vázané
  • datum vydání: 23.9.2020
  • šířka: 111mm
  • výška: 26mm
  • hmotnost: 340g
  • ISBN: 978–80–7407–476–9