Hána Václav: Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis

Značka: Náš kód: 100002230243
 Hána Václav: Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis

Partnerský prodej

Hána Václav: Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis

Snížená nebo zvýšená sekrece hormonů hypofýzy zasahuje do celé řady metabolických dějů v organismu a její kompletní výpadek je neslučitelný se životem. Celý popis

158

158 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 195 Kč, Ušetříte 37 Kč (18 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Snížená nebo zvýšená sekrece hormonů hypofýzy zasahuje do celé řady metabolických dějů v organismu a její kompletní výpadek je neslučitelný se životem. Onemocnění hypotalamu a hypofýzy představují závažná onemocnění, ale v převážné většině případů se jedná o nezhoubná a léčitelná onemocnění. Následkem onemocnění této vitálně důležité oblasti organismu bývá často porucha sekrece hypofyzárních hormonů. Správně vedená léčba základního onemocnění a optimálně nastavená substituční léčba umožňuje ve většině případů pacienty vrátit do plnohodnotného života. Moderní endokrinologie má k dispozici substituční léčbu všemi potřebnými hormony hypofýzy. Kdy pomyslet na nedostatek hypofyzárních hormonů, jak ho diagnostikovat, jak správně nastavit substituční léčbu a poukázat na interakce mezi hormony si klade za cíl tato knížka. Cílem je též upozornit na novější preparáty v substituční léčbě. Péče o pacienty s postižením hypotalamo–hypofyzární jednotky vyžaduje interdisciplinární spolupráci.

Publikace je určena zejména endokrinologům a internistům, případně neurologům, oftalmologům, neurochirurgům nebo radioterapeutům.

  • počet stran: 104
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.4.2011
  • šířka: 111mm
  • výška: 8mm
  • hmotnost: 126g
  • ISBN: 978–80–7345–241–4

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Hána Václav
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Maxdorf