Kasalický Mojmír: Bariatrie - Chirurgická léčba obezity a cukrovky

Značka: Náš kód: 100002822040
 Kasalický Mojmír: Bariatrie - Chirurgická léčba obezity a cukrovky

Partnerský prodej

Kasalický Mojmír: Bariatrie - Chirurgická léčba obezity a cukrovky

Prevalence obezity celosvětově stále stoupá, a to jak v rozvinutých, tak i v rozvojových zemích. Zdravotní komplikace způsobené obezitou spolu se společenskou diskriminací přispívají ke zhoršené kvalitě života obézních jedinců. Celý popis

399

399 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 495 Kč, Ušetříte 96 Kč (19 %)

Popis

Popis produktu

Prevalence obezity celosvětově stále stoupá, a to jak v rozvinutých, tak i v rozvojových zemích. Zdravotní komplikace způsobené obezitou spolu se společenskou diskriminací přispívají ke zhoršené kvalitě života obézních jedinců. Obezita postihuje téměř všechny společenské vrstvy obyvatelstva a v poslední době se vyskytuje u stále mladších jedinců a dokonce i u části dětské populace. Ještě rychlejší než vzestup prevalence obezity v současnosti je vzestup prevalence cukrovky druhého typu. Na základě těchto údajů Světová zdravotnická organizace (WHO) prohlásila obezitu a diabetes mellitus 2. typu pandemií 21. století.

Bariatrická chirurgie za posledních několik desetiletí dosáhla nejen vysoké technické dokonalosti, ale především se posunula z oblasti výkonů prováděných spíše z estetických důvodů do oblasti řešící stavy s vysokou medicínskou závažností. Pro mnohé lékaře tak je překvapením, že bariatrické výkony mají ze všech způsobů léčby cukrovky 2. typu nejvyšší dlouhodobou úspěšnost. Bariatrická léčba cukrovky je však účinná pouze ve stadiu, kdy je ještě zachována vlastní sekrece inzulinu – a to dosud řada lékařů neví.

  • počet stran: 134
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 3.12.2018
  • šířka: 152mm
  • výška: 8mm
  • hmotnost: 338g
  • ISBN: 978–80–7345–593–4

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Kasalický Mojmír
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Maxdorf