Anderson Chris: Přednášejte jako na TEDu (oficiální pru°vodce verˇejným vystupováním od kurátora kon

Značka: Náš kód: 100009338473

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Anderson Chris: Přednášejte jako na TEDu (oficiální pru°vodce verˇejným vystupováním od kurátora kon

„Myšlenky, které stojí za to šířit“ je mottem konference TED. Kniha od jejího hlavního tvůrce a kurátora vás krok za krokem naučí, jak přednést svoji vlastní strhující řeč. Celý popis

258

299 Kč
258 Kč

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100009338473

Popis

Popis produktu

„Myšlenky, které stojí za to šířit“ je mottem konference TED. Kniha od jejího hlavního tvůrce a kurátora vás krok za krokem naučí, jak přednést svoji vlastní strhující řeč. Ať jde o firemní prezentaci, přednášku na konferenci nebo jakýkoli jiný veřejný projev, základní rétorická pravidla jsou stále stejná. A Chris Anderson je ten nejpovolanější učitel.

Slavné TED konference ukázaly celému světu, jakou sílu může mít mluvené slovo. Osmnáctiminutové strhující přednášky zvané TED Talks, přístupné zdarma na www.ted.com, dokážou miliony diváků na celém světě nadchnout pro nové myšlenky, změnit jejich zažité postoje a motivovat k činům. Řečníci TEDu jsou živým důkazem, že mluvená řeč může být silnější než psaný text – ovšem jen tehdy, je-li pečlivě promyšlená a bravurně pronesená.

Právě proto se kurátor TEDu Anderson ujal nového úkolu: proměnit diváky v další rétory. Do své knihy vložil vše, co se naučil během těch čtrnácti let, kdy připravoval na vystoupení například exprezidenta USA Billa Clintona, zpěváka kapely U2 Bona či vědce Kennetha Robinsona, Susan Cainovou, Hanse Roslinga a stovky dalších osobností. Spolu s nimi se učil, jak nejlépe uchopit téma, jak pracovat s pozorností diváků, jak vystavět pointu. A vedle toho sledoval, jak se jednotliví řečníci vyvíjejí a díky čemu se zlepšují. Výsledkem je zásadní učebnice moderní rétoriky pro každého, kdo někdy vystupuje na veřejnosti.

Kniha Přednášejte jako na TEDu (v orig. TED Talks) se po vydání počátkem května 2016 okamžitě stala bestsellerem podle New York Times. Byla přeložena do 25 jazyků.

V knize se také dozvíte

Že schopnost pronášet charismatické proslovy není dar shu°ry, ale naucˇená dovednost

Které rˇecˇnické styly spolehliveˇ odradí nebo uspí vaše publikum

Procˇ je tak du°ležité, aby každá rˇecˇ meˇla svu°j jasný leitmotiv

Že spoléhání na promítané slajdy vede do prezentacˇní záhuby a jak připravit slajdy, které vaší řeči opravdu pomůžou

Jak vystaveˇt strhující prˇednášku pomocí peˇti osveˇdcˇených rˇecˇnických nástroju°: propojení (s diváky), vypráveˇní (prˇíbeˇhu), vysveˇtlení (myšlenky), prˇesveˇdcˇení (o její du°ležitosti) a odhalení (např. necˇekané pointy)

Kdy je lepší ucˇit se rˇecˇ nazpameˇtˇ a kdy zapojit improvizaci

Jak zkušení řečníci úspěšně bojují s nervozitou (nervózní je prakticky každý)

Sedm způsobů, jak přednášku působivě zakončit – protože začátek a konec jsou kriticky důležité

Jak se pohybovat přirozeně po pódiu, co si vzít na sebe a jaké pomůcky se osvědčují

A proč je vlastně tak moc důležité umět veřejně mluvit… O autorovi

CHRIS ANDERSON drˇíve pu°sobil jako vydavatel cˇasopisu°. V roce 2001 se stal prezidentem a kurátorem neziskové organizace TED Conferences, která porˇádá vlastní každorocˇní konference TED, TEDGlobal, TEDWoman a další, vedle nichž licencovala prˇes 8 000 nezávislých konferencí TEDx po celém sveˇteˇ vcˇetneˇ CˇR. Pronesené prˇednášky jsou zdarma dostupné www.ted.com.

  • počet stran: 264
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.1.2016
  • šířka: 143mm
  • výška: 18mm
  • hmotnost: 390g
  • ISBN: 978–80–7555–004–0

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Anderson Chris
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Jan Melvil Publishing
Jazyk