Harris Roy: Racionalita a gramotná mysl

Harris Roy: Racionalita a gramotná mysl


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Kontroverzní lingvista a svérázný filozof Roy Harris v knize Racionalita a gramotná mysl provokativním způsobem reviduje západní představy o vztahu gramotnosti a racionality. Je racionalita jen vedlejším produktem gramotnosti? Celý popis

226
279 Kč Cena je uvedena včetně DPH.
226 Kč
-18%
Skladem u partnera 5 kusů

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100007868852

Popis

Popis produktu

Kontroverzní lingvista a svérázný filozof Roy Harris v knize Racionalita a gramotná mysl provokativním způsobem reviduje západní představy o vztahu gramotnosti a racionality.

Je racionalita jen vedlejším produktem gramotnosti? Jak souvisejí Aristotelovy představy o jazyce či takzvaný jazykový mýtus s logickým a racionálním myšlením? Jaká je souvislost mezi schopností číst a psát a schopností počítat? Tyto a další otázky předkládá Roy Harris na pozadí ostré kritiky učenců od Aristotela až po Wittgensteina, Russella, Luriju či Searla s cílem ukázat, že při posuzování racionality mylně považujeme gramotnost za zaručenou a neutrální instituci. Přitom je gramotnost původcem skriptistické iluze, že výhradně gramotná racionalita je skutečně racionální. Překonat tuto iluzi pro Harrise znamená především vypořádat se s dědictvím aristotelského pojetí jazyka a logiky v moderní filozofii, antropologii, sociologii, psychologii i lingvistice a navrhnout alternativní teorii znaku v podobě integracionistické sémiologie.

  • počet stran: 272
  • produkt: Knihy – vázané
  • datum vydání: 24.3.2016
  • šířka: 145mm
  • výška: 20mm
  • hmotnost: 468g
  • ISBN: 978–80–7465–181–6

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Harris Roy
Typ(vazba) Knihy - vázané
Vydavatel Pavel Mervart
Jazyk česky
Knižní série Array
Knižní edice Array