Hill James, Mihálik Jakub: Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli

Značka: Náš kód: 100000360596
 Hill James, Mihálik Jakub: Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli

Partnerský prodej

Hill James, Mihálik Jakub: Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli

Novinka nakladatelství SMRŠŤ předkládá šest esejů z oblasti současné filosofie mysli, z nichž každý se pokouší nalézt v přírodě místo pro vědomí, aniž by ho redukoval na čistě hmotné stavy. Celý popis

162

162 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 200 Kč, Ušetříte 38 Kč (19 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

Novinka nakladatelství SMRŠŤ předkládá šest esejů z oblasti současné filosofie mysli, z nichž každý se pokouší nalézt v přírodě místo pro vědomí, aniž by ho redukoval na čistě hmotné stavy. Všechny eseje byly zveřejněny během posledních tří dekád, během nichž se nereduktivní přístupy k vědomí staly ve filosofii mysli významným hlasem. To neznamená, že by tyto přístupy představovaly homogenní filosofické stanovisko. Zde představení oponenti redukce vědomí netvoří nic jako „školu“. Jde spíše o volnou koalici přístupů, které berou vážně subjektivní perspektivu a jsou skeptické vůči existujícím redukcionistickým návrhům. Je třeba zdůraznit, že všechny tyto přístupy chápou vědomí jako integrální součást přírody a neodvolávají se na mimo-přírodní či nadpřirozenou působnost. Proto se vyhýbají nejen fyzikalismu, ale i otevřeně teistickým nebo idealistickým řešením problému vztahu mysli a těla. Lze o nich proto říci, že se hlásí k rozšířenému pojetí přírody, které překračuje úzce materialistickou ontologii.

Kniha přináší poprvé do češtiny přeložené eseje Thomase Nagela, Johna Searla, Colina McGinna, Galena Strawsona, Davida Chalmerse a Martiny Nida-Rümelin a úvod Jamese Hilla a Jakuba Mihálika.

  • počet stran: 240
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 19.8.2015
  • šířka: 148mm
  • výška: 20mm
  • hmotnost: 468g
  • ISBN: 978–80–87634–61–5

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Hill James, Mihálik Jakub
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Smršť