Koukolík František, Drtilová Jana,: Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana

Značka: Náš kód: 100002534479
 Koukolík František, Drtilová Jana,: Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana

Partnerský prodej

Koukolík František, Drtilová Jana,: Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana

V této knize se autoři pokoušejí pochopit, proč jsou někteří lidé zrůdy, bez ohledu na to, zda se chovají kriminálně, nebo zákonu unikají a jsou z nich lidé někdy nesmírně mocní, bohatí – a oblíbení. Celý popis

235

235 Kč včetně DPHMaloobchodní cena: 290 Kč, Ušetříte 55 Kč (18 %)
Již se neprodává

Popis

Popis produktu

V této knize se autoři pokoušejí pochopit, proč jsou někteří lidé zrůdy, bez ohledu na to, zda se chovají kriminálně, nebo zákonu unikají a jsou z nich lidé někdy nesmírně mocní, bohatí – a oblíbení. Kniha hledá odpověď na otázku, kdo jsou lidé, o nichž hovoří současné zprávy sdělovacích prostředků, klinické zkušenosti i historické příklady, a proč se dopouštějí takových činů. Teoretická možnost, že tito lidé nejsou nemocní a nejde ani o poruchu osobnosti, ale o druh parazitní evoluční strategie a krajní variantu lidské normy, se zejména v posledních letech prohlubuje.

Lidskou skupinu, o které je řeč, autoři popisují v první části publikace nazvané Nestvůry. Druhá část knihy s názvem Nástroje a sociální prostředí pojednává o nástrojích užívaných deprivanty k ovlivňování lidských skupin, zejména o skupinové hlouposti, iracionalitě, propagandě, absurditě a antivědě, dále o sociálním prostředí, které se na vzniku, vývoji a činnosti deprivantů podílí. Poslední, třetí část, pojmenovaná Obrana, popisuje mechanismy snižující pravděpodobnost vzniku a omezující vliv deprivantů.

Kniha je určena všem lidem zajímajícím se o zlo ve společnosti – autoři se snažili napsat ji co nejsrozumitelněji, aby byla přístupná i středoškolákům.

  • počet stran: 328
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 1.11.2006
  • šířka: 155mm
  • výška: 19mm
  • hmotnost: 496g
  • ISBN: 978–80–7492–120–9

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Koukolík František, Drtilová Jana,
Typ(vazba) Paperback
Vydavatel Galén