Steiner Rudolf: Filosofie svobody
198 Kč 165 Kč

„Filosofie svobody“ Rudolfa Steinera vychází z jeho „Teorie poznání“ a staví před člověka cíl veškeré pravé (pravdivé) filosofie a vědy, na rozdíl od filosofií a věd falešných.

Harris Roy: Racionalita a gramotná mysl
279 Kč 226 Kč

Kontroverzní lingvista a svérázný filozof Roy Harris v knize Racionalita a gramotná mysl provokativním způsobem reviduje západní představy o vztahu gramotnosti a racionality.

Je racionalita jen vedlejším produktem gramotnosti?

Nemrava Martin: (ne)šťastný manažer
390 Kč 315 Kč

Když otevřete tuto knihu psanou původně pro manažery, ocitnete se ve světě, který není jen manažerský, je až důvěrně známý, a přesto málo prozkoumaný.

Zeland Vadim: Jak se vymanit ze systému
428 Kč 356 Kč

Budete-li ovládat techniku osvobození, kterou popisuje tato kniha, dokážete si stvořit jakýkoli svět. Nabízí se vám šance prolomit matrix a proniknout na svobodu. Neříkám, že je třeba zničit systém.

Raiten-D'Antonio Toni: Principy králíčka Sameťáčka
160 Kč 129 Kč

Cesta ke svobodě: Moudrosti oblíbeného králíčka Kniha Principy králíčka Sameťáčka je průvodce, který vám pomůže stát se skutečnými – být skutečně samisebou, věrni svým nadějím a tužbám, upřímní k lidem, které milujete, i k ostatním.

Osho: O mužích
298 Kč 248 Kč

Osho ve své monotematicky zaměřené knize používá různé archetypy (Adam, Robot, Žebrák, Milenec, Politik, Hazardér a Tvůrce), aby vysvětlil, jak muži fungují a jak mohou dospět k osvobození a k plnohodnotnému a naplněnému životu.

Nazare-Aga Isabelle: Nenechte sebou manipulovat
335 Kč 285 Kč

Jak rozpoznat manipulaci a jak se jí ubránit. Zajímavé téma je u nás v knižní podobě zpracováno poprvé, ačkoliv do kontaktu s lidmi, kteří námi manipulují, se dostáváme nezřídka. Nemusí to být jen v obchodě, v reklamě či v politice.

Vosoba Pavel: Únik z průměrnosti
279 Kč 238 Kč

„Únik z průměrnosti“ je pokračováním úspěšného bestselleru „Dokonalý život“. Richard Drakin už dávno není znuděný mladý muž, poslušný „produkt“ společnosti, jehož život je řízen zvenčí – politiky, manažery, vědci a jinými „kazateli“.

Láska je vše, co potřebuješ
169 Kč 144 Kč

No není láska úžasná? Vzrušující, živá a energická, vřelá, něžná a uklidňující, spalující, rozechvělá, po uši sahající, a tisíce dalších způsobů, jak se může projevit. Všechny druhy lásky jsou báječné, a my bychom si jich měli vážit.

Ortega y Gasset José: Vzpoura davů
379 Kč 323 Kč

Slavná kniha nejvýznamnějšího moderního španělského filozofa José Ortegy y Gasseta shrnuje úvahy, které vycházely původně v novinách od roku 1927. Ortega v nich reaguje na zkušenost masovosti, která v 19.

Collins Jim: Jak z dobré firmy udělat skvělou
425 Kč 362 Kč

Existují společnosti, které navzdory těžkostem přemění dlouhodobě průměrný či ještě horší výkon na dlouhodobě skvělé výsledky? A pokud ano, jaké jsou univerzální určující vlastnosti, které způsobí, že se společnost změní z dobré ve skvělou?

Paunggerová Johanna, Poppe Thomas: Život v souladu s Měsícem
259 Kč 209 Kč

Známí autoři se ve svých knihách snaží oživit téměř zapomenuté vědění o Měsíci. Tito „měsíční“ odborníci dostávají od svých čtenářů denně spoustu dotazů. V této publikaci poskytují vyčerpávající odpovědi na 250 nejčastějších otázek z různých oborů.

Shalit Erel: Komplexy - Archetypy, které v nás ožívají
265 Kč 226 Kč

Komplex, jako pojítko mezi vědomým já a archetypy, přebývá v našem nevědomí. Pokud je odštěpený, nepřístupný vědomí, může být autonomní, nezávislý na egu a může výrazně ovlivňovat naše jednání bez naší kontroly.

Kleon Austin: Kraď jako umělec
279 Kč 239 Kč

10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl.

Janečková Patricia: Deník věčné dietářky
99 Kč 85 Kč

Držet redukční dietu se alespoň jednou ve svém životě rozhodla, nebo byla dohnaná, snad každá žena. Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, bude zapotřebí zapisovat si vše, co sníte a vypijete, a také vykazovat nějakou pohybovou aktivitu.

Kozák Tomáš: Sputnik a my
159 Kč 129 Kč

Snobismus. Lidská hloupost. Přehnaná korektnost. Radikální feminismus. Iluze šťastného manželství. Materiální patafyzika. Je řada témat, která dříve či později začnou zajímat snad každého, najmě muže.

Hadot Pierre: Chvála antické filosofie
149 Kč 121 Kč

Francouzský filosof a přední znalec antického myšlení a filosofie Pierre Hadot ve své krátké, ale hutné přednášce postihuje podstatu antické filosofie.

Landsberg Paul Ludwig: Zkušenost smrti
238 Kč 199 Kč

Německý filosof P. L. Landsberg (1901–1944), žák a pokračovatel Maxe Schelera a profesor na univerzitě v Bonnu, byl jedním z prvních, kdo rozpoznal zrůdnost nacismu a začal proti němu také bojovat.

Osho: Svoboda - Odvaha být sám sebou
228 Kč 189 Kč

V této knize se uznávaný léčitel Malachov věnuje bioenergetice a biosyntéze lidského organizmu. Čtenář má možnost získat informace o tom, co způsobuje ztrátu energie a co pomáhá znovu si ji doplnit.

Geropp Bernd: Tajemství úspěšného vedení lidí
299 Kč 255 Kč

Jak se vaši lidé stanou odvážnými a kreativními? Jak konečně získáte čas na to, co je opravdu důležité? Proč nejsou vaši pracovníci aktivní? Proč se vám je nedaří motivovat? Jak budou vaši lidé konečně dělat to, co mají?

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem: