Góvinda Lama Anagárika: Cesta bílých oblaků - Buddhistický poutník v Tibetu

Značka: Náš kód: 100000247122

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Góvinda Lama Anagárika: Cesta bílých oblaků - Buddhistický poutník v Tibetu

Tibet už nebude nikdy stejný, i kdyby si vydobyl zpátky svou nezávislost. Co by ale nemělo být navždy ztraceno, je kontinuita tibetské duchovní kultury, která je založená na živé tradici a vědomém spojení s jejími počátky. Celý popis

249

299 Kč
249 Kč
-16%

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 100000247122

Popis

Popis produktu

Tibet už nebude nikdy stejný, i kdyby si vydobyl zpátky svou nezávislost. Co by ale nemělo být navždy ztraceno, je kontinuita tibetské duchovní kultury, která je založená na živé tradici a vědomém spojení s jejími počátky.

Cesta bílých oblaků je očitým svědectvím Tibetu v posledních desetiletích jeho nezávislosti a nepřerušené kulturní tradice. Jeden z nejkrásnějších, dokonce možná nejkrásnější popis země viděné očima západního člověka přináší putování lamy Anagáriky Govindy úchvatnými krásami přírody, umění i duchovního života Tibetu první poloviny 20. století. Během putování vás zasvětí mimo jiné významné duchovní osobnosti jako byli Domo Geše Rinpočhe nebo guru Alexandry David-Neelové. Budete očarováni velebnými chrámy přírody i těmi, které byly vytvořeny lidskou rukou. Objevíte opuštěná města, ztracená údolí. Spočinete pod horou Kailás, mystickým středem světa. Seznámíte se s lunggompy – zázračnými běžci, orákuly, mysterijními hrami i tibetskou magií. Potkáte vysoko postavené, ale i prosté lamy řádů Kagjüpa nebo Gelugpa, poustevníky i vyznavače náboženství bön. Při čtení zažijete pocit napětí, blaženosti i radosti z prožitku krásy a duchovního zasvěcení.

Takový byl Tibet a již nikdy nebude.

  • počet stran: 416
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 1.10.2005
  • šířka: 152mm
  • výška: 26mm
  • hmotnost: 616g
  • ISBN: 80–7281–170–3

Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Autor Góvinda Lama Anagárika
Typ(vazba) Vázaný
Vydavatel Eminent