Motivační literatura

Motivace – slovo v dnešní době velmi používané, velmi rozebírané. Přesto by jej každý popsal jiným způsobem. Motivační literatura je inspirující čtení a záleží na každém čtenáři, zda si z toho něco odnese. V dnešní době se s tímto druhem knih doslova roztrhl pytel. Je proto potřeba se v tomto žánru trochu zorientovat.

Kunst ist abstraktion

Kunst ist abstraktion

1 490 Kč
1 401 Kč

Katalog ke stejnojmenné výstavě přibližuje českou vizuální kulturu 60. let.

Partner: LIBRISTO
Plato s Theaeteus

Plato s Theaeteus

458 Kč
431 Kč

Sborník textů z 6. mezinárodního pražského platónského symposia, konaného v Praze ve dnech 17.–20. 10. 2007.

Partner: LIBRISTO
GEBURT DER PHÄNOMENOLOGIE

GEBURT DER PHÄNOMENOLOGIE

148 Kč
139 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Společným jmenovatelem jednotlivých příspěvků je přesvědčení sdílené jejich autory – mezi něž se řadí čelní představitelé domácí i mezinárodní filosofické scény (S. Rinofner-Kreidl, R. Rollinger, E. Kohák, I. Blecha, K. Novotný) –, že Husserlovo myšl ..

Partner: LIBRISTO
Václav Vokolek - Krumau

Václav Vokolek - Krumau

389 Kč
335 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Český Krumlov není jen jedním z nejkrásnějších českých měst, které návštevníky láká množstvím historických památek a krásných scenérií. Je také duchovním místem, v němž se střetávaly mnohé vlivy, skryté i zjevné. Duuch místa se ukrývá v dějích, jež s ..

Partner: LIBRISTO
Die Kulturlandschaft Lednice-Valtice

Die Kulturlandschaft Lednice-Valtice

429 Kč
403 Kč

Třetí kniha z edice Památky Unesco nakladatelství Foibos pojednává o Lednicko-valtickém areálu. Kulturní krajina Lednicko-valtický areál, v 19. století výstižně nazývaná „zahradou Evropy“, je společným výtvorem člověka a přírody. Na jeho vzniku maji ..

Partner: LIBRISTO
ENE MENE - 1 - interaktiv

ENE MENE - 1 - interaktiv

990 Kč
941 Kč

Ene mene interaktiv je multimediální výukový materiál pro děti ve věku 59 let.

  • Ene mene interaktiv seznamuje děti názornou a hravou formou se základy německého jazyka.
  • Multimediální učebnice využívá bohatý obrazový materiál, písně, říkadla a hry ..
Partner: LIBRISTO
Études

Études

214 Kč
203 Kč

Noty pro klavír
CHOPIN
Édudes fur Klavier
Op. 10 1–12
Op. 25 1–12
Trois nouvelles étudrak
Vydání bez prstokladů

Partner: LIBRISTO
Etwas zum lesen

Etwas zum lesen

81 Kč
75 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Učebnica je určená pre poslucháčov Stavebnej fakulty STU na II. stupni vzdelávania. Je určená pre študentov, ktorí majú záujem naďalej si prehlbovať jazykové znalosti a zručnosti z nemeckého jazyka. Poprípade pre tých,ktorí chcú čerpať materiál aj pr ..

Partner: LIBRISTO
Expressivität in der Sprache der Märchen

Expressivität in der Sprache der Märchen

290 Kč
273 Kč

Expresivita v jazyce pohádek v němčině a češtině Práce se zabývá obecným vymezením expresivity (emocionality) v jazyce, přináší teoretickou kapitolu o vývoji a charakteru pohádky. Dále rozebírá pohádky, vždy srovnává originál s překladem do češtiny, ..

Partner: LIBRISTO
Introduction for Polyphonic Playing

Introduction for Polyphonic Playing

214 Kč
203 Kč

Kniha Introduction for Polyphonic Playing vydaná v nakladatelství Könemann v roce 2015, jazyk: Němčina, vazba: Brožovaná, počet stran: 144, ISBN-13: 9790801664730, zařazení do kategorie: Hudební partitury, texty a libreta.

Partner: LIBRISTO
Inventionen, Sinfonien

Inventionen, Sinfonien

214 Kč
203 Kč

Kniha Inventionen, Sinfonien autora Johann Sebastian Bach vydaná v nakladatelství Könemann v roce 2015, jazyk: Němčina, vazba: Brožovaná, počet stran: 144, ISBN-13: 9790801664051, zařazení do kategorie: Hudební partitury, texty a libreta.

Partner: LIBRISTO
Junge Löwen im Käfig

Junge Löwen im Käfig

1 399 Kč
1 203 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Die von deutschsprachigen Künstlern aus Böhmen, Mähren und Schlesien geschaffene Kunst ist trotz zahlreicher Ausnahmen ein räumlich wie zeitlich eng begrenztes Gebiet, das sich unter dem Einfluss der historischen Ereignisse nicht mehr weiterentwickel ..

Partner: LIBRISTO

Osobní rozvoj

Jako jeden z nejlepších autorů je bezpochyby Timothy Ferriss, kterého dostala mezi celebrity kniha Čtyřhodinový pracovní týden – ihned po vydání se stala světových bestsellerem. Ne jinak to bylo i u nás. Timothy Ferriss je proslulý především tím, že vše, co radí, poctivě zkouší nejdříve na sobě.

Don Miguel Ruiz, který se věnuje předávání učení starých Toltéků, je pro mnohé výborným učitelem. Jeho nejznámějším a velmi inspirativním dílem je titul Čtyři dohody.

Recenze:

Přečtěte si v naší literární kavárně recenzi knihy: Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody - Kniha moudrostí starých Toltéků

Poselství Napoleona Hilla: „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout“. Tento americký spisovatel nám zanechal opravdové motivační skvosty. Každý, kdo má zájem na sobě pracovat, by se měl s jeho tituly seznámit.

Poslední dobou často slýcháme slovo prokrastinace. Jak se vyhnout tomuto nešvaru se dozvíte v knize Konec prokrastinace, napsané Petrem Ludwigem.

Další český autor, významný český psychiatr Radkin Honzák, se usadil na žebříčcích naučné literatury s dílem Psychosomatická prvouka.

Pomoc v práci či v podnikání

Za kultovní titul pro každého podnikatele se dá zcela právem považovat Restart od Frieda Jasona. Tento průvodce podnikatelským minimem je mimořádně poučný. Jak řekl slavný marketingový guru Seth Godin: „Tuto knihu lze přehlížet jen na vlastní nebezpečí“. Za zmínku také stojí Ben Horowitz a jeho kniha S potížemi je jedna potíž.

Důležitým autorem je beze sporu Stephen R Covey, který získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí se stala mezinárodním bestsellerem.

Postřehy od úspěšných

Inspirujme se od lepších a úspěšnějších, oni si tu svoji cestu už vyšlapali a mohou nám pomoci ušetřit spoustu energie. Z českých autorů je nutné zmínit „Břicháče Toma“ – Tomáše Kosačíka. Nejen jeho knihy o hubnutí se staly bestsellery. Kniha Promrhané dny – Myšlenky, které mi změnily život je výborný titul, psaný skvělou formou a zcela jistě by si ho měl každý, kdo touží po změně ve svém životě, pořídit. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí. Proto je také jedním z nejoblíbenějších českých autorů a neustále se jeho tituly pohybují na předních příčkách TOP titulů.

Mark Manson zaujal svojí knihou Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. Titul se okamžitě dostal na vrchol žebříčků a stal se právem bestsellerem. Kniha se opírá o jeho životní zkušenosti a měla by se stát povinnou četbou každého, kdo se ocitá na prahu dospělosti.

Knih toho typu je velká řada a každý si v té škále najde právě to, co potřebuje. Motivační literatura většinou slouží k uvědomění si toho, co dobře víme, ale denně na to zapomínáme. Pomůže nám utřídit si své myšlenky a dokáže nás posunout správným směrem. V dnešní době je to velmi populární žánr, který získává oblibu u stále větší masy čtenářů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně