Chuang-po: Zenové učení Chuang-poa o přenosu mysli
310 Kč 258 Kč

Proslovy a poučení Chuang-poa (zemř. asi 850), legendárního čínského čchanového (zenového) mistra, podle biografie muže vysokého přes dva metry s vyvýšeninou na čele ve tvaru perly, zaznamenal jeho žák, hodnostář Pchej Siou.

Langer Jiří: Devět bran, Talmud
385 Kč 319 Kč

Devět bran, Chasidů tajemství Langerův soubor chasidských legend Devět bran je dílem mimořádným, vpravdě mistrovským. Co do myšlenkové hloubky i literárního zpracování.

Maharši Ramana: Maharšiho evangelium
285 Kč 237 Kč

Maharšiho evangelium náleží k nejvýznamnějším souborům odpovědí velkého tamilského mudrce Ramany Maharšiho na otázky jeho posluchačů.

Maharši Šrí Ramana: Moudrost ticha
599 Kč 498 Kč

Atraktivní obrazová publikace, plná působivých černobílých fotografií, doprovázených výroky Ramany Maharšiho. Z jejích stránek vyzařuje tichá síla Pravdy, jež vtahuje čtenáře do nitra a povznáší jej duchovně i eticky.

Navrátil Jiří: Uvedení do zenu
325 Kč 269 Kč

Zen. Na první pohled systém beze smyslu, bez logiky, cesta plná provokací, paradoxů a výlevů zuřivosti, cesta odnikud nikam.

Tomáš Eduard: Cesta lásky
195 Kč 162 Kč

Tištěná podoba nikdy veřejně nepřednesené promluvy Eduarda Tomáše nás strhujícím a povznášejícím způsobem seznámí s cestou lásky, laskavosti a milosrdenství, jež ve své finální části vede ke sjednocení s Bohem.

Tomáš Eduard: Tajné nauky Tibetu
370 Kč 308 Kč

Třetí z cyklu přednášek Eduarda Tomáše v Unitarii. Doplňuje Jógu velkého symbolu, přináší řadu meditačních námětů a průpravných mentálních cvičení k urychlení vnitřního pokroku.

Tomáš Eduard: Umění klidu mysli
350 Kč 291 Kč

Autor nás zasvěcuje do problematiky duchovní transformace a směruje k probuzení či prohloubení vnitřního života vhodnou praxí.

Tomáš Miloš: O milosti
270 Kč 225 Kč

Pokračovatel tradice svých rodičů, Míly a Eduarda Tomášových, ve své první knize nezapře klady svých předchůdců – živou, ryzí zkušenost Pravdy a schopnost předávat ji čtenářům strhujícím, inspirujícím způsobem.

Tomáš Miloš: Odevzdanost
369 Kč 307 Kč

K realizaci posledního kroku na cestě Poznání – k naprostému pokoření se, k úplnému sebeodevzdání – je zapotřebí veliké Milosti a vytrvalého rozpouštění ega.

Tomášová Alena: Za čas a prostor
399 Kč 332 Kč

Kniha vede žáky duchovních nauk k uskutečnění nejhlubšího vědomí za hranicí mysli jakožto základního životního principu a zdroje trvalého štěstí, je však také pomocníkem v nejrozmanitějších situacích života.

Tomášová Míla: Poselství
170 Kč 142 Kč

Do středu života mudrců, který se nalézá všude a nikde, vás zavede Eduard Tomáš v poselství, které jak sám říká, není jeho, ale „TOHO, KTERÝ JEST“. Kvintesencí bhaktijógy, čili cesty lásky a milosrdenství, je poselství Míly Tomášové.

Tomášová Míla: Třpyt prázdna
350 Kč 291 Kč

Jestliže v knize Za čas a prostor, která, ostatně jako většina autorčiných prací, představuje most mezi křesťanskou mystikou, praxí jógové filozofie a moudrostí zen-buddhismu, jsou některé transcendentální zkušenosti pouze naznačeny, ve Třpytu prázdn

Tomášovi Míla a Eduard: Po stopách zlatého věku
180 Kč 149 Kč

Esej inspirovaná volně Ovidiovými Proměnami a obdobím rajského života bez hříchu a utrpení. Tento mýtus posloužil jako podobenství o údělu člověka, který po svém pádu opět hledá cestu k prapůvodnímu blaženému stavu,zastíněného vlastní nevědomostí.

Cesta lásky
195 Kč 156 Kč

Tištěná podoba nikdy veřejně nepřednesené promluvy Eduarda Tomáše nás strhujícím a povznášejícím způsobem seznámí s cestou lásky, laskavosti a milosrdenství, jež ve své finální části vede ke sjednocení s Bohem.

Drgdršjavivéka
199 Kč 167 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Zasvěcené pojednání o pátrání po podstatě „pozorovatele“ a „pozorovaného“. Autor díla, pravděpodobně indický mudrc Bhárati Tirtha, vede čtenáře pomocí metafyzického rozlišování mezi Já a ne-já k pochopení a postupnému uskutečňování univerzální ducho ..

Kozák Jaromír: Životopis svatého Issy
260 Kč 216 Kč

Životopis svatého Issy (Ježíše Nazaretského) – objevný dokument, střežený po staletí v tibetských klášterech a měnící dějiny křesťanského světa, nebo dílo nadaného falzifikátora?

Metafyzické příběhy 1, 2
790 Kč 632 Kč

Kompletní vydání mystických povídek ve dvou svazcích. Autor se ve svých prózách přirozeně spojuje autentické motivy s prvky fantastična, humor a napětí s etickým pohledem, dobrodružství a tajemnou mystickou atmosféru s poselstvím hluboké nadčasové moudrosti.

Moudrost ticha
599 Kč 479 Kč

Atraktivní obrazová publikace, plná působivých černobílých fotografií, doprovázených výroky Ramany Maharšiho. Z jejích stránek vyzařuje tichá síla Pravdy, jež vtahuje čtenáře do nitra a povznáší jej duchovně i eticky.

O milosti
270 Kč 216 Kč

Pokračovatel tradice svých rodičů, Míly a Eduarda Tomášových, ve své první knize nezapře klady svých předchůdců – živou, ryzí zkušenost Pravdy a schopnost předávat ji čtenářům strhujícím, inspirujícím způsobem.Hluboký život a vnoření se do věčného, v ..

O nebeském a lidském
325 Kč 260 Kč

Studie o klasickém filozofickém taoismu, doprovázená překladem Tao-te-t’ingu a výboru z knihy Čuang-c’.

Odevzdanost
369 Kč 295 Kč

K realizaci posledního kroku na cestě Poznání – k naprostému pokoření se, k úplnému sebeodevzdání – je zapotřebí veliké Milosti a vytrvalého rozpouštění ega. Ve své zatím poslední knize Odevzdanost, vhroužen v Boží prázdnotu, inspiruje Miloš Tomáš čt ..

Po stopách zlatého věku
180 Kč 144 Kč

Esej inspirovaná volně Ovidiovými Proměnami a obdobím rajského života bez hříchu a utrpení. Tento mýtus posloužil jako podobenství o údělu člověka, který po svém pádu opět hledá cestu k prapůvodnímu blaženému stavu,zastíněného vlastní nevědomostí. Te ..

Poselství
170 Kč 136 Kč

Do středu života mudrců, který se nalézá všude a nikde, vás zavede Eduard Tomáš v poselství, které jak sám říká, není jeho, ale „TOHO, KTERÝ JEST“. Kvintesencí bhaktijógy, čili cesty lásky a milosrdenství, je poselství Míly Tomášové. Autorka v něm na ..

Setkání 3
210 Kč 168 Kč

Třetí díl souborného vydání autorčiných promluv, úvah a odpovědí na otázky návštěvníků přednášek a besed.

Stvořme svět míru
180 Kč 151 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Podmanivý, samostatně dosud nepublikovaný esej, v němž se laskavý čtenář krom jiného dozví, že cílem pravého mírotvorce není mír zažívat, ale stát se jím."Mír světa závisí především na vnitřních podmínkách, ne na zevních. Jaký je a bude člověk, takov ..

Tomáš Eduard: Metafyzické příběhy 1+2 (komplet)
790 Kč 656 Kč

Metafyzické příběhy jsou výmluvným svědectvím, že Eduard Tomáš je nejen graduovaným znalcem, učitelem a praktikem jógové filozofie, ale i neméně zdatným a úspěšným beletristou.

Tomáš Eduard: Úvod do integrální jógy
350 Kč 291 Kč

Eduard Tomáš v tomto kurzu integrální filozofické jógy o 27 lekcích systematicky vede čtenáře od počátku duchovní cesty až k jejímu transcendentálnímu završení.

Umění klidu mysli
350 Kč 280 Kč

Autor nás zasvěcuje do problematiky duchovní transformace a směruje k probuzení či prohloubení vnitřního života vhodnou praxí.

Uvedení do zenu
325 Kč 236 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Zen. Na první pohled systém beze smyslu, bez logiky, cesta plná provokací, paradoxů a výlevů zuřivosti, cesta odnikud nikam. Rozhovory mistrů s žáky se podobají spíše dadaistickému představení než duchovnímu školení – mistři hovoří v nesrozumitelných ..

Zenové učení Chuang-poa o přenosu mysli
310 Kč 248 Kč

Proslovy a poučení Chuang-poa (zemř. asi 850), legendárního čínského čchanového (zenového) mistra, podle biografie muže vysokého přes dva metry s vyvýšeninou na čele ve tvaru perly, zaznamenal jeho žák, hodnostář Pchej Siou. Spis, který tak vznikl, p ..

Životopis svatého Issy
260 Kč 208 Kč

Životopis svatého Issy (Ježíše Nazaretského) – objevný dokument, střežený po staletí v tibetských klášterech a měnící dějiny křesťanského světa, nebo dílo nadaného falzifikátora? Ať tak či onak, Nikolaj Notovič přivezl z Ladákhu především hluboce duc ..

Osobní rozvoj

Jako jeden z nejlepších autorů je bezpochyby Timothy Ferriss, kterého dostala mezi celebrity kniha Čtyřhodinový pracovní týden – ihned po vydání se stala světových bestsellerem. Ne jinak to bylo i u nás. Timothy Ferriss je proslulý především tím, že vše, co radí, poctivě zkouší nejdříve na sobě.

Don Miguel Ruiz, který se věnuje předávání učení starých Toltéků, je pro mnohé výborným učitelem. Jeho nejznámějším a velmi inspirativním dílem je titul Čtyři dohody.

Recenze:

Přečtěte si v naší literární kavárně recenzi knihy: Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody - Kniha moudrostí starých Toltéků

Poselství Napoleona Hilla: „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout“. Tento americký spisovatel nám zanechal opravdové motivační skvosty. Každý, kdo má zájem na sobě pracovat, by se měl s jeho tituly seznámit.

Poslední dobou často slýcháme slovo prokrastinace. Jak se vyhnout tomuto nešvaru se dozvíte v knize Konec prokrastinace, napsané Petrem Ludwigem.

Další český autor, významný český psychiatr Radkin Honzák, se usadil na žebříčcích naučné literatury s dílem Psychosomatická prvouka.

Pomoc v práci či v podnikání

Za kultovní titul pro každého podnikatele se dá zcela právem považovat Restart od Frieda Jasona. Tento průvodce podnikatelským minimem je mimořádně poučný. Jak řekl slavný marketingový guru Seth Godin: „Tuto knihu lze přehlížet jen na vlastní nebezpečí“. Za zmínku také stojí Ben Horowitz a jeho kniha S potížemi je jedna potíž.

Důležitým autorem je beze sporu Stephen R Covey, který získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí se stala mezinárodním bestsellerem.

Postřehy od úspěšných

Inspirujme se od lepších a úspěšnějších, oni si tu svoji cestu už vyšlapali a mohou nám pomoci ušetřit spoustu energie. Z českých autorů je nutné zmínit „Břicháče Toma“ – Tomáše Kosačíka. Nejen jeho knihy o hubnutí se staly bestsellery. Kniha Promrhané dny – Myšlenky, které mi změnily život je výborný titul, psaný skvělou formou a zcela jistě by si ho měl každý, kdo touží po změně ve svém životě, pořídit. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí. Proto je také jedním z nejoblíbenějších českých autorů a neustále se jeho tituly pohybují na předních příčkách TOP titulů.

Mark Manson zaujal svojí knihou Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. Titul se okamžitě dostal na vrchol žebříčků a stal se právem bestsellerem. Kniha se opírá o jeho životní zkušenosti a měla by se stát povinnou četbou každého, kdo se ocitá na prahu dospělosti.

Knih toho typu je velká řada a každý si v té škále najde právě to, co potřebuje. Motivační literatura většinou slouží k uvědomění si toho, co dobře víme, ale denně na to zapomínáme. Pomůže nám utřídit si své myšlenky a dokáže nás posunout správným směrem. V dnešní době je to velmi populární žánr, který získává oblibu u stále větší masy čtenářů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně