Motivační literatura

Vydavatel: Iura Edition

Motivace – slovo v dnešní době velmi používané, velmi rozebírané. Přesto by jej každý popsal jiným způsobem. Motivační literatura je inspirující čtení a záleží na každém čtenáři, zda si z toho něco odnese. V dnešní době se s tímto druhem knih doslova roztrhl pytel. Je proto potřeba se v tomto žánru trochu zorientovat.

  • Vydavatel
    Iura Edition
    ×
Ekonomická dynamika

Ekonomická dynamika

112 Kč
101 Kč

Cieľom monografie je zrozumiteľným a prístupným spôsobom vysvetliť a objasniť ekonomické a modelovacie problémy ekonomickej dynamiky, ako aj aplikáciu dynamických modelov na makroekonomickej úrovni.

Partner: LIBRISTO
Judikatúra vo veciach priestupkového práva

Judikatúra vo veciach priestupkového práva

659 Kč
596 Kč

Predkladaná publikácia ponúka stále aktuálnu judikatúru z priestupkového práva uverejnenú vo vybraných rozhodnutiach Európskeho súdu pre ľudské práva, v nálezoch a uzneseniach Ústavného súdu Slovenskej republiky, v rozhodnutiach Najvyššieho súdu Slov ..

Partner: LIBRISTO
Voľný čas efektívne a tvorivo

Voľný čas efektívne a tvorivo

266 Kč
241 Kč

Kniha je určená najmä pre vychovávateľov, učiteľov, rodičov, študentov pedagogických fakúlt, študentov stredných pedagogických škôl a pre všetkých, ktorých zaujíma výchova detí vo voľnom čase. Odporúča sa vedúcim záujmových krúžkov, pracovníkom centi ..

Partner: LIBRISTO
Finančná matematika investičných projektov

Finančná matematika investičných projektov

242 Kč
219 Kč

Publikácia sa zaoberá technikami vyhodnocovania súčasnej hodnoty a rizika finančných projektov, najmä investičných projektov. Základ tvorí finančná matematika. Finančné toky z klasickej finančnej matematiky obohatil autor aj o zohľadnenie dane a odpi ..

Partner: LIBRISTO
Economic and Political Development Ethics

Economic and Political Development Ethics

261 Kč
230 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

This book represents a major breakthrough in the field of economic and political interpretation, concerning post communist development at international, national and regional levels. The editors have successfully connected these important development

Partner: LIBRISTO
Ekonómia praktikum – Ekon.teória I a II.,2.vyd.

Ekonómia praktikum – Ekon.teória I a II.,2.vyd.

452 Kč
409 Kč

Druhé, prepracované a rozšírené vydanie

Praktiká Ekonomická teória 1 a Ekonomická teória 2 sú koncipované tak, aby študenti, ktorí s ním budú pracovať, mali možnosť postupne sa oboznamovať s problematikou, vnímať súvislosti a dokázať aj interpreto ..

Partner: LIBRISTO
Európska únia alebo Federácia národných štátov?

Európska únia alebo Federácia národných štátov?

106 Kč
96 Kč

V publikácii sa autor zasadzuje za formovanie európskeho modelu sociálno-ekonomického rozvoja vyúsťujúceho do európskej federácie národných štátov realizovaním politickej únie paralelne s bankovou, finančnou, fiškálnou a hospodárskou úniou. Vo svojic ..

Partner: LIBRISTO
Fiškálna udržateľnosť

Fiškálna udržateľnosť

283 Kč
256 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Cieľom je takisto porovnať jednotlivé teoretické i aplikačné prístupy a indikátory využívané na meranie udržateľnosti. V nemalej miere je motiváciou prispieť k vedeckej objektivizácii a k posúdeniu stavu a udržateľnosti ekonomiky SR z pohľadu ex post ..

Partner: LIBRISTO
Judikatúra súdneho dvora EÚ

Judikatúra súdneho dvora EÚ

117 Kč
106 Kč

Predpisy verejného obstarávania upravujú pri zohľadnení rozličných faktorov trhových síl konkrétne postupy, ako čo najracionálnejšie, najtransparentnejšie a najspravodlivejšie zabezpečovať potreby verejného sektora súkromnými silami. Účelom predpisov ..

Partner: LIBRISTO
Judikatúra Súdneho dvora EÚ za roky 2011 – 2012

Judikatúra Súdneho dvora EÚ za roky 2011 – 2012

266 Kč
241 Kč

Publikácia „Judikatúra Súdneho dvora EÚ za roky 2011 – 2012 vo veciach dane z pridanej hodnoty" zrozumiteľným spôsobom približuje rozsudky Súdneho dvora EÚ v oblasti DPH vydané v rokoch 2011 a 2012, uverejnené v Zbierke rozhodnutí Súdneho dvora a Vše ..

Partner: LIBRISTO
Judikatúra vo veciach daňového práva

Judikatúra vo veciach daňového práva

266 Kč
241 Kč

Publikácia „Judikatúra vo veciach daňového práva" je novinkou z edície výberu judikatúry vydavateľstva IURA Edition, spol. s r. o. Obsahuje konkrétne príklady zo súdnej praxe.

Je zameraná na tri oblasti daňového práva, a to na správu daní, daň z pri ..

Partner: LIBRISTO
Judikatúra vo veciach zabezpečenia záväzkov

Judikatúra vo veciach zabezpečenia záväzkov

538 Kč
487 Kč

Publikácia obsahuje výber publikovaných a nepublikovaných rozhodnutí slovenských a českých súdov týkajúcich sa napríklad primeranosti výšky dojednanej zmluvnej pokuty, súladu dojednanej zmluvnej pokuty s dobrými mravmi či korektívu zásadami poctivého ..

Partner: LIBRISTO

Osobní rozvoj

Jako jeden z nejlepších autorů je bezpochyby Timothy Ferriss, kterého dostala mezi celebrity kniha Čtyřhodinový pracovní týden – ihned po vydání se stala světových bestsellerem. Ne jinak to bylo i u nás. Timothy Ferriss je proslulý především tím, že vše, co radí, poctivě zkouší nejdříve na sobě.

Don Miguel Ruiz, který se věnuje předávání učení starých Toltéků, je pro mnohé výborným učitelem. Jeho nejznámějším a velmi inspirativním dílem je titul Čtyři dohody.

Recenze:

Přečtěte si v naší literární kavárně recenzi knihy: Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody - Kniha moudrostí starých Toltéků

Poselství Napoleona Hilla: „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout“. Tento americký spisovatel nám zanechal opravdové motivační skvosty. Každý, kdo má zájem na sobě pracovat, by se měl s jeho tituly seznámit.

Poslední dobou často slýcháme slovo prokrastinace. Jak se vyhnout tomuto nešvaru se dozvíte v knize Konec prokrastinace, napsané Petrem Ludwigem.

Další český autor, významný český psychiatr Radkin Honzák, se usadil na žebříčcích naučné literatury s dílem Psychosomatická prvouka.

Pomoc v práci či v podnikání

Za kultovní titul pro každého podnikatele se dá zcela právem považovat Restart od Frieda Jasona. Tento průvodce podnikatelským minimem je mimořádně poučný. Jak řekl slavný marketingový guru Seth Godin: „Tuto knihu lze přehlížet jen na vlastní nebezpečí“. Za zmínku také stojí Ben Horowitz a jeho kniha S potížemi je jedna potíž.

Důležitým autorem je beze sporu Stephen R Covey, který získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí se stala mezinárodním bestsellerem.

Postřehy od úspěšných

Inspirujme se od lepších a úspěšnějších, oni si tu svoji cestu už vyšlapali a mohou nám pomoci ušetřit spoustu energie. Z českých autorů je nutné zmínit „Břicháče Toma“ – Tomáše Kosačíka. Nejen jeho knihy o hubnutí se staly bestsellery. Kniha Promrhané dny – Myšlenky, které mi změnily život je výborný titul, psaný skvělou formou a zcela jistě by si ho měl každý, kdo touží po změně ve svém životě, pořídit. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí. Proto je také jedním z nejoblíbenějších českých autorů a neustále se jeho tituly pohybují na předních příčkách TOP titulů.

Mark Manson zaujal svojí knihou Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. Titul se okamžitě dostal na vrchol žebříčků a stal se právem bestsellerem. Kniha se opírá o jeho životní zkušenosti a měla by se stát povinnou četbou každého, kdo se ocitá na prahu dospělosti.

Knih toho typu je velká řada a každý si v té škále najde právě to, co potřebuje. Motivační literatura většinou slouží k uvědomění si toho, co dobře víme, ale denně na to zapomínáme. Pomůže nám utřídit si své myšlenky a dokáže nás posunout správným směrem. V dnešní době je to velmi populární žánr, který získává oblibu u stále větší masy čtenářů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně