Payne Jan: Smrt jediná jistota - Apoteóza skepse
499 Kč

403 Kč

Klíčovou otázkou zkoumanou v této knize je, že každý z nás i tehdy, když všechno relativizuje a nic za jisté nemá, přece si je naprosto jist tím, že smrt ho jednou potká.


Moss Robert: Tajné dějiny snění
489 Kč

395 Kč

Odhalení prvního významného ložiska ropy v Kuvajtu, romány Marka Twaina a zdárné vyvedení otroků na svobodu zásluhou Harriet Tubmanové prostřednictvím „podzemní železnice“. Co mají tyto činy společného? Všechny se nejprve uskutečnily ve snu.


Budil Ivo T.: Spiritualismus a odvrácená strana přírody
399 Kč

322 Kč

Kniha v širším historickém kontextu přibližuje zrod, rozmach a úpadek spiritualistického hnutí, které přibližně od padesátých let devatenáctého století do dvacátých let dvacátého století významně ovlivnilo intelektuální a duchovní život Západu a usil


Ivereigh Austin: Papež reformátor
399 Kč

322 Kč

Ivereighova široce pojatá a propracovaná biografie papeže Františka odkrývá dříve nepopsané podrobnosti počátků ambiciózního programu tohoto netradičního papeže, a kam církev s tímto programem míří.


Barker Philip: Rodinná terapie
329 Kč

266 Kč

Od prvního vydání knihy Rodinná terapie uplynulo už více než třicet let. Za tu dobu prošla oblast rodinné terapie nezanedbatelným vývojem, cíl knihy však zůstává stejný.


Hytych Roman: Smrt a nesmrtelnost
329 Kč

266 Kč

Dovedně žitá přítomnost přináší příjemnou budoucnost, tak lze jednou větou vyjádřit výsledek výzkumu sociálních reprezentací smrti u populací theravádových mnichů a jejich podpůrců na Srí Lance, který je v historii československé psychologie jedinečn


Miller Alice: Na počátku byla výchova
329 Kč

266 Kč

Kniha renomované švýcarské psycholožky se zabývá definicí reality raného dětství a nutností ještě jasněji demonstrovat rozdíl mezi pocity viny a smutkem.


Bakan Joel: Dětství pod palbou
299 Kč

242 Kč

Velké firmy si našly nový zdroj zisku: naše děti. Joel Bakan odhaluje, do jaké míry tyto firmy zneužívají zranitelnost a ovlivnitelnost dětí, jak manipulují se strachem jejich rodičů a jednají bez ohledu na zájmy a zdraví dětí.


Keller Timothy: Modlitba
299 Kč

242 Kč

Zkušenost posvátné úcty a důvěrného vztahu s Bohem

Světoznámý manhattanský kazatel Timothy Keller vysvětluje, co je křesťanská modlitba, jaké druhy modlitby existují, k čemu slouží a jak se má křesťan správně modlit.


Mander Rosemary: Těhotenství, porod a bolest
299 Kč

242 Kč

Emeritní profesorka porodnictví z Edinburghské univerzity Rosemary Manderová se v této knize zabývá těhotenstvím, porodem a šestinedělím a bolestí, jež všechna tato období provází, stejně jako bolestí, kterou může cítit plod a novorozené dítě.


Nash Tina: Z temnoty
299 Kč

242 Kč

Obzvlášť krutý případ domácího násilí vyvrcholil v dubnu 2011 v poklidném městečku na cornwallském pobřeží Anglie.


Banmen John: Virginia Satirová - Psychologické eseje 1963-1983
279 Kč

226 Kč

Kniha psychologických esejů z pera Virginie Satirové spatřila světlo světa dlouho po její smrti. Tohoto úkolu se společně s týmem editorů ujal její blízký spolupracovník John Banmen, který vybral a upravil některé autorčiny starší texty.


Nouwen Henri: Cesta pokoje - Spisy o míru a spravedlnost
279 Kč

226 Kč

Katolický kněz nizozemského původu Henri J. M. Nouwen (1932–1996) zprvu působil jako pedagog mj. na Yaleově a Harvardově univerzitě, ale později zasvětil svůj život práci s duševně postiženými lidmi v arše Daybreak v kanadském Torontu.


Marsh Richard: Pohřbený zaživa
269 Kč

218 Kč

V květnu 2009 postihla Richarda Marshe, policistu z Napa Valley v Kalifornii, cévní mozková příhoda („mrtvice“), po které se stal obětí syndromu uzamčení (locked-in syndrome, ve francouzštině maladie de l’emmuré vivant, doslova „choroba zazdění zaživ


Boadella David: Životní proudy
249 Kč

201 Kč

Životní proudy nabízejí úvod do biosyntézy, metody somatické (tzn. na tělo orientované) psychoterapie.


Buršíková Dana: Dítě s epilepsií v prostředí školy
249 Kč

201 Kč

Autorka s mnohaletými zkušenostmi v oblasti pedagogicko-psychologických aspektů epilepsie přináší ve své monografii ucelený přehled současného stavu poznání v této oblasti, včetně nejnovějších poznatků z české i zahraniční literatury.


Izzová Ellie, Carpelová Millerová Vicki,: Předané trauma
249 Kč

201 Kč

Lidé, kteří zažili tíživé a traumatické situace, potřebují pomoc druhých. V důsledku své práce často trpí nejrůznějšími potížemi, například depresemi, úzkostí, závislostmi, obezitou či poruchami imunity.


Polák Michal: Filosofie mysli
249 Kč

201 Kč

„Filosofie mysli je jedním z pozoruhodných příspěvků k vysvětlení povahy a funkce lidské mysli. Tento filosofický obor je dnes přirozenou součástí kognitivní vědy.


Thomas Gary: Posvátnost manželství
249 Kč

201 Kč

Vaše manželství je víc než jen posvátná smlouva mezi dvěma partnery. Je to duchovní cesta, na níž můžete lépe poznávat Boha a učit se mu víc důvěřovat a hlouběji ho milovat.


Reiser Marius: Nepohodlný Ježíš
239 Kč

193 Kč

Mnohé Ježíšovy požadavky se nám dnes zdají velmi náročné – např. jeho přikázání lásky k nepřátelům a požadavek chudoby.


Horký Zdeněk, Bednářová Markéta: Zfetovaná duše
229 Kč

185 Kč

Držte si klobouky, zběsilá adrenalinová jízda po šikmé ploše začíná a má klasický scénář. Vyučili jste se v atraktivním oboru, chcete podnikat, oženit se a dobře si žít. Jenže v podniku se hromadí dluhy. Zpočátku si půjčujete a hrajete na automatech.