Kuchyňské nože - Akce

Ostré kuchyňské nože by neměly chybět v žádné domácnosti. Jak vybrat kvalitní univerzální kuchyňský nůž nebo celé sady kuchyňských nožů na maso, zeleninu nebo pečivo? Poradíme vám!

Zobrazit více

Kuchyňský nůž vybírejte dle druhu využití

Na trhu najdete univerzální kuchyňské nože, které si poradí s masem, pečivem i zeleninou. Pokud máte jasnější představu o využití nože v kuchyni, zaměřte se na kuchyňské nože se speciálním určením.

Univerzální kuchyňský nůž

Univerzální kuchyňský nůž se hodí na krájení, loupání nebo porcování většiny surovin. Má univerzální tvar i velikost čepele (cca 15 až 25 cm s mírně prohnutou špičkou). Výhodou jsou nižší pořizovací náklady, nevýhodou menší schopnosti nože při specifických úkonech jako je filetování, krájení pečiva apod.

Kuchyňský nůž na pečivo

Kuchyňský nůž na pečivo je specifický zoubkovým ostřím, díky kterému se pečivo lépe krájí a nedeformuje. Nože určené na krájení chleba mají delší čepel, přibližně 20 až 25 cm. Nůž na pečivo lze využít také na krájení dortových korpusů apod.

Nůž na maso

Nůž na maso slouží předně k porcování masa. Má hladkou ostrou čepel střední šířky a stabilní, dobře padnoucí rukojeť pro bezpečnou práci. Délka čepele u kuchyňského nože by měla být mezi 13 až 20 cm.

Kuchyňský nůž na zeleninu a ovoce

Nože na zeleninu mají rovné nebo zoubkované ostří, loupací nože mají kratší čepel o délce 5 až 15 cm. Oblíbené jsou keramické nože, které nepohlcují pachy a není třeba je brousit.

Filetovací nůž

Filetovací nůž je specifický úzkou, dlouhou a tenkou čepelí, která se dobře přizpůsobí a přesně oddělí maso od kosti. Má obvykle jemně vroubkovanou čepel pro snazší řez masa.

Sady kuchyňských nožů

Výhodně můžete pořídit celé sady kuchyňských nožů, které obvykle obsahují výše zmíněné druhy nožů a tvoří základní sestavu pro běžné kuchyňské využití.

TIP!

Výbavu můžete doplnit o kuchyňské nůžky, které využijete při porcování drůbeže, otevírání lahví nebo louskání ořechů apod.


Materiál čepele výrazně ovlivňuje kvalitu nože

Od materiálu čepele se odvíjí vlastnosti i schopnosti kuchyňského nože.

 • Kuchyňské nože z uhlíkové oceli – snadno se brousí, nevýhodou je vyšší oxidace a sklony ke rzi, proto vyžadují šetrnější užívání a náročnější údržbu.
 • Kuchyňské nože z nerezové oceli – nejrozšířenější druh nožů vyniká jednoduchou údržbou, snadným broušením a dobrou odolností.
 • Kuchyňské nože z damaškové oceli – patří k nejkvalitnějším, kombinují 2 druhy oceli (měkkou a tvrdou) pro optimální funkčnost, specifický je mramorovaný povrch.
 • Keramické nože – neabsorbují pachy, jsou oblíbené zejména pro krájení zeleniny, nevýhodou je vyšší křehkost nože a nemožnost broušení.

*HRC = stupně tvrdosti. Tabulka je pouze orientační.

Rukojeť kuchyňského nože musí dobře padnout do ruky

Při výběru nože nepodceňujte ani zpracování a tvar rukojeti. Rukojeť musí být dobře vyvážená, pevná, nejlépe s protiskluzovým povrchem, aby ruka při krájení nesklouzla na čepel nože.

 • Nože s plastovou rukojetí – mají obvykle protiskluzový povrch, jsou nenáročné na údržbu a mají dlouhou životnost.
 • Nože s dřevěnou rukojetí – jsou příjemné na uchopení a dobře vypadají, je však třeba minimalizovat kontakt s vodou (nepatří do myčky nádobí) a dřevo příležitostně ošetřit.
 • Nože s kovovou rukojetí – jsou odolné, vzhledově efektivní a praktické, rukojeti mají však tendenci klouzat.
Info:

Příslušenství pro kuchyňské nože v podobě stojánků nebo magnetických lišt slouží k bezpečnému uložení nožů. Ocílky, brousky a brusné kameny pomohou udržovat nože stále dokonale ostré.


 • Štítek
  Akce
  ×
-30%
SCANPAN NEREZ nůž na zeleninu 9 cm
1x

SCANPAN NEREZ nůž na zeleninu 9 cm

791 Kč
548 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Nůž na krájení zeleniny od značky SCANPAN. Tento nůž má čepel vyrobenou z kvalitní německé nožířské nerezové oceli a temperovanou na tvrdost 56. Ergonomická rukojeť zajišťuje pohodlný a bezpečný úchop. Vynikající pro úkony vyžadující přesnost.

Od prodejce MALL
-36%
SCANPAN Nůž na chléb 20 cm

SCANPAN Nůž na chléb 20 cm

943 Kč
599 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Nůž na chléb od značky SCANPAN. Tento nůž má čepel vyrobenou z kvalitní německé nožířské nerezové oceli a temperovanou na tvrdost 56. Ergonomická rukojeť zajišťuje pohodlný a bezpečný úchop. Ideální pro bezpečné krájení chleba, ale i buchet či křupavé vepřové kůrky.

Od prodejce MALL
-24%
Kesper Nůž na pečivo
2x

Kesper Nůž na pečivo

325 Kč
247 Kč
Akce

Nůž na pečivo značky Kesper potěší kvalitním zpracováním. Tento nůž je ostrý a stabilní, tvrzené ostří pak zaručuje dlouhou životnost. Čepel v délce 19 cm je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli. Rukojeť nože je dřevěná a zajišťuje maximální komfortní a bezpečnou manipulaci. Tento nůž lze umývat v myčce nádobí.

Od prodejce MALL
-43%
Stanley Rogers Nůž kuchyňský 23 cm

Stanley Rogers Nůž kuchyňský 23 cm

459 Kč
259 Kč
Akce

Praktický kuchyňský nůž značky Stanley Rogers o délce 23 cm je vyroben z německé oceli. Na nůž se vztahuje 5letá záruka.

Od prodejce MALL
-23%
Tescoma Nůž japonský AZZA NAKIRI 18 cm
33x

Tescoma Nůž japonský AZZA NAKIRI 18 cm

649 Kč
499 Kč
Akce

NAKIRI nůž AZZA s délkou čepele 18 cm od značky Tescoma. Japonský nůž je vhodný na rychlé a snadné krájení i sekání všech druhů potravin. Odolná čepel je vyrobena z prvotřídní nerezavějící oceli a rukojeť je pro snadné držení ergonomická.

Od prodejce MALL
-28%
Tescoma Nůž univerzální HOME PROFI 13 cm
15x

Tescoma Nůž univerzální HOME PROFI 13 cm

209 Kč
149 Kč
Akce

Nůž univerzální HOME PROFI 13 cm je tvarován a broušen pro maximální účinek při použití. Čepel je vyrobena z prvotřídní nerezavějící oceli, ergonomická rukojeť z tvrdého odolného plastu se třemi masivními nýty.

Od prodejce MALL
-16%
Tescoma Nůž porcovací FEELWOOD 20 cm
1x

Tescoma Nůž porcovací FEELWOOD 20 cm

559 Kč
469 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Porcovací nůž FEELWOOD s délkou 20 cm značky Tescoma se stane nezbytným pomocníkem v domácnosti. Nůž disponuje masivní čepelí z japonské nerezavějící oceli a ergonomickou rukojetí z jasanového dřeva, se kterými bude krájení a porcování mnohem snadnější. Prodloužená záruka na 5 let.

Od prodejce MALL
-21%
Fackelmann Nůž na chléb 35cm WAVE
2x

Fackelmann Nůž na chléb 35cm WAVE

369 Kč
289 Kč
Akce

Nůž s čepelí z nerez oceli pro potřeby krájení chleba či jiného druhu pečiva. Ideální na zpracování i tvrdších kusů právě upečeného i staršího pečiva. Protiskluzová rukojeť z PP a TPR. Fackelmann Nůž na chléb 35cm WAVE je dodáván v černé barvě.

Od prodejce MALL
-19%
Tescoma Nůž porcovací GrandCHEF 15 cm
3x

Tescoma Nůž porcovací GrandCHEF 15 cm

459 Kč
369 Kč
Akce

Porcovací nůž s délkou čepele 15 cm z prvotřídní nožířské nerezavějící oceli. Nůž GrandCHEF od české značky Tescoma vám zpříjemní krájení potravin.

Od prodejce MALL
Tescoma Nůž porcovací PRECIOSO 20 cm
4x

Tescoma Nůž porcovací PRECIOSO 20 cm

309 Kč
269 Kč
Akce

Linie PRECIOSO zastupuje všechny vlastnosti, které očekáváte od špičkových nástrojů. Ručně broušená čepel s „V“ profilem je vynikající pro přesné krájení a řezání bez námahy.

Od prodejce MALL
-56%
Koopman Kuchyňský nůž EXCELLENT 20 cm, ostřič v pouzdře

Koopman Kuchyňský nůž EXCELLENT 20 cm, ostřič v pouzdře

229 Kč
99 Kč
Akce

Kuchyňský nůž značky Koopman vyniká dlouhotrvající ostrostí a unikátně tvarovanou ergonomickou rukojetí. Čepel nože je dlouhá 20 cm. Celková délka nože činí 31 cm. Součástí balení je pouzdro s integrovaným ostřičem.

Od prodejce MALL
-45%
Tescoma Nůž na pizzu PRESTO 10 cm, 6 ks, červená

Tescoma Nůž na pizzu PRESTO 10 cm, 6 ks, červená

199 Kč
109 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Praktické nože na pizzu v červené barvě značky Tescoma se stanou nezbytným pomocníkem v domácnosti. Nože disponují čepelí se zuby z nerezavějící oceli a ergonomickou rukojetí z odolného plastu, se kterými bude krájení mnohem snadnější. Vhodné do myčky. Balení obsahuje 6 kusů.

Od prodejce MALL

Kuchyňské nože

Kuchyňský nůž patří k základní výbavě každé kuchyně. Univerzální kuchařský nůž zvládne většinu úkonů, nože na zeleninu nebo pečivo krájení výrazně usnadní. Na porcování masa se hodí filetovací nože nebo sekáčky na maso.

Kuchyňské nože Victorinox

Proslulý výrobce nožů Victorinox nabízí kvalitní univerzální i specifické kuchyňské nože v sadách i jednotlivě, vyrobené z kvalitní oceli. Vybírejte z kolekce Swiss Modern, nožů na zeleninu, maso nebo pečivo. Oblíbené jsou také výkonné škrabky na zeleninu a ovoce.

Kuchyňské nože Fiskars

Fiskars kromě spolehlivého /zahradni-naradi zahradního nářadí nabízí také dokonale propracované a vyvážené kuchyňské nože, které se snadno brousí. Na výběr máte ze sérií Hard Edge, Royal, Norden, Titanium a řady dalších.

Kuchyňský nůž z damaškové oceli patří k nejodolnějším

Damašková ocel se skládá ze dvou druhů oceli, které dokonale kombinují pružnost a pevnost nože. Povrch čepele je specificky žíhaný, při výběru však buďte obezřetní a vyhněte se levnějším napodobeninám.

Japonské nože

Japonské nože jsou velmi kvalitní, vyrobené z prvotřídní (obvykle damaškové) oceli. Tyto nože se hodí nejen na přípravu asijských pokrmů, ale také na krájení zeleniny, porcování masa, filetování ryb nebo pečiva. Oproti jiným nožům mají tenčí ostří a výraznější zkosení, díky čemuž zůstávají déle ostré.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Kuchyňské nože.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Kuchyňské nože výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Kuchyňské nože akce.