Při výběru cestovního kufru je třeba vědět, k jakému účelu vám bude především sloužit, jak často ho budete používat, na jak dlouhé cesty a kolik věcí do něj potřebujete uložit.

Zobrazit více

Textilní kufry

Kufry z textilu jsou lehké, vyrobené jsou zpravidla z nylonu, polyamidu či balistického nylonu, ideální pro převoz oblečení, méně křehkých věcí a jako palubní zavazadlo.

Skořepinové kufry

Kufry z tvrdé skořepiny jsou těžší a bytelnější, jsou odolné vůči mechanickému poškození, nepromokavé, perfektní do letadla, ideální pro transport křehkých věcí.

Velikost cestovního kufru

Velikost Objem/nosnost/výška
Malé (S) 30 až 40 l / do 10 kg / do 55 cm
Střední (M) 60 až 90 l / do 20 kg / 60 – 80 cm
Velké (L až XL) 90 l a více / do 30 kg / nad 80 cm

→ U některých modelů textilních kufrů se dá zvětšit objem prostřednictvím povolení zipů a získat tak pár litrů na víc.

Cestovní kufr se 2 vs. 4 kolečky

  • Kufr se dvěma kolečky – snadné pro překonávání různých překážek, obrubníků apod.
  • Kufr se čtyřmi kolečky – bezproblémová a pohodlná manipulace se zavazadlem ve všech prostorách

→ Platí, že čím větší kolečka, tím jednodušší a lepší jízda. Podstatnou roli hraje i materiál, ze kterého jsou kolečka vyrobena. Odolnější jsou plastová, pogumovaná, která garantují tichý pojezd.

Info:

Víte, že můžete snadno ochránit váš kufr před poškozením, poškrábáním či znečištěním? Stačí pořídit obal na kufr, který vyniká po praktické i funkční stránce.

Bezpečnostní prvky kufru

  • Kufr s TSA zámkem – ochrání obsah zavazadel v letadle, ale případná letištní kontrola jej umí otevřít bez potenciálního poničení či poškození
  • Kufr na kód – integrovaný číselný zámek pro nastavení kódu v rámci uzamčení
  • Kufr s dvojitým zipem – dvojitý bezpečnostní zip ochrání obsah zavadla, je odolný i vůči ostrým předmětům
TIP!

Pro maximální komfort a zpříjemnění cestování vám poslouží efektivní pomocníci, které najdete v nabídce příslušenství k zavazadlům.

Dětské kufry aneb zavazadla pro malé cestovatele

Při výběru dětského cestovního kufru na kolečkách jsou důležité následující parametry:

  • Jednoduchá a lehká ovladatelnost.
  • Dostatečně dlouhá teleskopická rukojeť.
  • Vybavení včetně vnitřních popruhů, dostatek kapes, snadno ovladatelný zip.
Extol Premium zámek kombinační TSA s trojmístným kódem

Extol Premium zámek kombinační TSA s trojmístným kódem

169 Kč
Novinka

TSA je celosvětově používaný systém, který umožňuje fyzickou kontrolu zavazadel bezpečnostní inspekcí pomocí univerzálního „MASTER“ klíče na letištích a cestovních terminálech. Tyto zámky/popruhy tak nemusí být při případné kontrole znehodnoceny. Možnost změny číselného kódu, 1000 kombinací.

Partner: Widerio
Extol Premium popruh na zavazadla TSA s trojmístným kódem

Extol Premium popruh na zavazadla TSA s trojmístným kódem

247 Kč
Novinka

Popruh na zavazadla TSA s trojmístným kódem, 2mx5cm. Nastavitelná délka dle obvodu zabezpečeného zavazadla max.2m. TSA je celosvětově používaný systém, který umožňuje fyzickou kontrolu zavazadel bezpečnostní inspekcí pomocí univerzálního „MASTER“ klíče na letištích a cestovních terminálech.

Partner: Widerio
March Skořepinový cestovní kufr Gotthard L 111 l světle zelená
1x

March Skořepinový cestovní kufr Gotthard L 111 l

3 590 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Prvotřídní materiál, integrovaný TSA zámek a nízká hmotnost – pevné velké skořepinové zavazadlo March, které získáte s exkluzivní 5letou zárukou.

Partner: Delmas
Buddy Toys dětský kufr BPC 3111
12x

Buddy Toys dětský kufr BPC 3111

999 Kč

Buddy Toys BPC 3111 je dětský kufr a odrážedlo v jednom. Vaše děti si již při cestování nebudou nudit. S tímto kufrem se zabaví při čekání na letadlo.

Od prodejce MALL
Buddy Toys dětský kufr BPC 3112
11x

Buddy Toys dětský kufr BPC 3112

999 Kč

Zpříjemněte vašim dětem cestování. S dětským kufrem Buddy Toys BPC 3112 si vaše ratolesti užijí zábavu, jelikož jej mohou využít i jako odrážedlo.

Od prodejce MALL

Cestovní kufry

Při výběru, který kufr vás bude doprovázet na cestách, je dobré kromě podstatných parametrů přihlédnout i k samotnému výrobci.

Největším prodejcem cestovních zavazadel v Americe, Japonsku i Evropě je značka Samsonite, která nabízí elegantní modely s nádechem luxusu za dostupnou cenu. Samsonite myslí jak na dospělé, tak ale i na nejmenší cestovatele.

Německá značka Travelite obohacuje trh svými zavazadly už od roku 1949 a náleží mezi specialisty na výrobu odlehčených, funkčních a velmi odolných cestovních zavazadel, která uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

Mezi přední výrobce zavazadel a cestovních kufrů patří American Tourister. Renomovaná značka věhlasná svými vysoce kvalitními výrobky za dostupnou cenu. Cestovní kufry od American Tourister jsou typické svěžím a barevným designem.

Cestovní kufry značky Titan vstoupily na trh v roce 1983 a nyní se řadí k přednímu světovému výrobci cestovních zavazadel. Kufry vynikají moderním designem a vysokou funkčností. Cestovní kufry Titan se pyšní odolností a extrémně nízkou hmotností.

Cestovní kufry Leonardo nabízí kvalitu za dostupnou cenu. Výrobce se zaměřuje zejména na kufry menší velikosti neboli příruční či kabinová, která si můžete vzít s sebou do letadla. Kufry Leonardo se pyšní kvalitou, designem a dlouhou životností.

Hledáte celou sadu kufrů? Podívejte se na naši nabídku. Nepřehlédněte také cestovní tašky, které se hodí zejména při cestování autobusem či autem.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Cestovní kufry.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Cestovní kufry výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Cestovní kufry akce.