10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 24291949

MEDISTAR CZ Tuhý parafín pastilky Magnolie 1500g

MEDISTAR CZ Tuhý parafín pastilky Magnolie 1500g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
V kosmetické a zdravotnické praxi se tento parafín v širokém měřítku využívá pro přípravu parafínových lázní v rámci termo-zábalových procedur (parafínová termoterapie). Celý popis
349 Kč
349 Kč
Vrácení zdarma přes Zásilkovnu
S novou kartou za

18.7.2024 - 19.7.2024 na vaší adrese

Popis

Parafín je dodáván v granulované formě (pastilky) – sypký, ve vysoké čistotě (lékopisná kvalita, Ph.Eur.) a s nízkým bodem tání/tuhnutí (nížším než 52°C).

Pro přípravu parafínové lázně:

Pro přípravu parafínové lázně se tuhý parafín roztaví ve směsi s parafínovým olejem v poměru 1:10 (1 díl oleje na 10 dílů tuhého parafínu). Roztavení parafínu do zcela tekutého stavu lze provést buď v ohřívači parafínu nebo na vodní lázni, nejlépe při teplotě 70°-75°C. Poté se parafínová lázeň nechá zchladnout na požadovanou teplotu (nejlépe 52–53°C) a tato teplota lázně se udržuje po celou dobu provádění procedury.

Tekutá parafínová směs se pak aplikuje ve formě zábalů na požadované místo (obličej, dekolt, ruce, nohy, klouby, záda, apod.)

Aplikaci lze provádět:

– přímým nanesením, např. pomocí štětce (potírání provést opakovaně ve 2–3 vrstvách)

– ponořením rukou/chodidel přímo do parafínové lázně (ponoření provést opakovaně 3–4×)

– namočením textilní roušky do lázně a následně přiložením na požadované místo (namočení provést opakovaně 2–3×)

Poté se na ošetřené místo přiloží mikroténová folie (alternativně na ruce/nohy se použije mikroténový sáček) a provede se zábal ručníkem nebo osuškou k udržení/prodloužení tepelného efektu. Zábal je vhodné ponechat po dobu cca 15–20 min.

Po ukončení celé procedury se ztuhlý parafín jednoduše odstraní (sloupne) z pokožky.

Rozehřátá parafínová směs při chladnutí předává teplo do pokožky, což způsobuje intenzivní hloubkové prohřátí. To má za následek celou řadu pozitivních procesů jako je zlepšené prokrvování, snižuje se svalové napětí, zlepšuje se pohyblivost kloubů a dostavuje se pocit úlevy a uvolnění. Procedura je vhodná zvláště v případě chronických degenerativních poruch kloubů (např. drobné klouby rukou / nohou) nebo páteře (bolesti a omezená hybnost zad). Vedle pozitivního působení na pohybové stavy má procedura také řadu pozitivních kosmetických efektů: zlepšené prokrvování, rozšíření pórů, zlepšená hydratace, detoxikace a regenerace pokožky.

Díky nízkému bodu tání/tuhnutí má tento parafín ve srovnání s konkurenčními výrobky řadu výhod:

– k roztavení / udržování v tekuté fázi se parafín nemusí tolik zahřívat

– jeho aplikace je možná při nižších teplotách (49–51°C)

– je vhodný i pro aplikaci na citlivé partie (obličej, dekolt) nebo velmi citlivou pokožku – nepálí

Forma pastilek (granulí), ve které je parafín dodáván, má také řadu výhod ve srovnání s klasickou formou parafínu v deskách/plátech:

– umožňuje rychlejší a ekonomičtější rozpouštění parafínu

– ulehčuje manipulaci se samotným parafínem (vlastní plnění lázně, průběžné doplňování lázně nebo plnění a doplňování menších lázní)

– bezproblémová údržba pracoviště – neuvolňuje ani neobsahuje žádné prachové částečky/úlomky, které vznikají při lámání/řezání deskového parafínu.

Praktické doporučení:

Teplotu tání (tuhnutí) parafínové směsi lze ovlivnit (snížit) přidáním parafínového oleje.

Doporučené dávkování (poměr) je 1 díl oleje na 10 dílů tuhého parafínu : pro množství 500 g tuhého parafínu je tak optimální množství přídavku oleje 50–70 ml.

Přidání oleje má za následek nejen snížení bodu tání parafínové směsi ale také snažší (tedy rychlejší) roztavení tuhého parafínu. Po ztuhnutí je pak parafín pružnější/vláčnější a snadno se slupuje.

Upozornění:

Nadměrné přidání parafínové oleje ale není vhodné,: přebytek parafínového oleje způsobí, že parafínová směs bude příliš mastná a mazlavá (rozbředlá) a manipulace s ní bude problematická.